Hokejisté Vegas dokazují, že nezkušenost se zápasy play off jim absolutně nevadí. Po výhře 3:2 v Los Angeles vedou v sérii play off Západní konference 3:0 na zápasy a k postupu do druhého kola mají nejblíž ze všech týmů NHL. Stačí jim jediná výhra.

Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights 2:3 (stav série: 0:3)
Závěrečná dvouminutovka jako kdyby symbolizovala dosavadní průběh celé série. Kings se sice napotřetí podařilo odvolat brankáře Jonathana Quicka a snažili se vyrovnat v šesti proti pěti, ale lehkonozí hráči z Nevady lépe bruslili a těžkopádnému soupeři vůbec nedovolili usadit se v útočném pásmu.
Golden Knights tak uhájili třetí těsnou výhru nad Los Angeles a k postupu do druhého kola jim chybí jediný bod. Všechna tři utkání urvali o gól, které celkově přibývají: první duel skončil 1:0, ten druhý 2:1 a třetí 3:2 pro Vegas.
"Jsme velice šťastní, že je to 3:0. Čekali jsme to? Nevím..." uvedl kouč vítězů Gerard Gallant. "Jdeme zápas od zápasu a hrajeme dobrý hokej."
Kings přitom doma ve Staples Center vedli brankou Alexe Iafala z času 13:14 první třetiny a dlouhou dobu soupeře drželi zkrátka. Po dvou třetinách měli více střel v poměru 22:17, ve třetí části dokonce přestříleli soupeře 17:9.
Jenže hosté byli díky parádní třetí třetině efektivnější. Šest minut po druhé přestávce vyrovnal Cody Eakin a pět minut před koncem slepenými góly definitivně otočili zápas: James Neal se trefil v čase 54:23 a hned 21 sekund poté se prosadil jejich nejlepší střelec ze základní části William Karlsson.
Kings sice 124 sekund před koncem snížili díky Anze Kopitarovi, ale ve zmiňované poslední dvouminutovce si Golden Knights výhru pohlídali. Jejich hrdinou byl znovu gólman Marc-Andre Fleury, který chytil 37 ze 39 střel soupeře a po třech zápasech play off má zatím fantastickou úspěšnost 98,3 procenta. Jonathan Quick si připsal 23 zákroků.
Vegas jsou třetím celkem v historii NHL, který vyhrál všechny své první tři duely play off po Pittsburgh Penguins v roce 1970 a Florida Panthers (1996). Nikomu se to však nepovedlo hned v první sezoně.
"Celý rok hrajeme stejně. Točíme všechny čtyři lajny, snažíme se vytvářet ofenzivu a celou dobu hrát správným způsobem," pochvaloval si David Perron, forvard Golden Knights.
Los Angeles je jedním ze čtyř celků NHL, který kdy dokázal otočit sérii z deficitu 0:3 na zápasy (v 1. kole play off 2014 proti San Jose Sharks). "V téhle kabině jsou obrovské zkušenosti a spousta veteránů," uvedl Iafallo. "Celou dobu nám mladým pomáhají. Věřme jim a věřme sami v sebe a budeme v pohodě."
Další zápas:Úterý 17. dubna ve 22:30 (středa 4:30 SELČ) v Los Angeles