Konečně. Golden Knights prorazili zeď a jdou dál

Někdy to vypadalo, že jim nedáme gól, ani kdybychom hráli šest hodin, ulevil si kouč DeBoer

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Když máte dvakrát až třikrát víc střel a srovnatelně dobré brankáře, není možné, aby pořád vyhrával soupeř. A to ani v bublině současného play off NHL, kde se stala už mnohá překvapení.

Hokejisté Vegas Golden Knights napotřetí přetavili výraznou herní převahu ve vítězství, v sedmém duelu udolali Vancouver Canucks a poslali houževnatého protivníka domů, zatímco sami postupují do finále Západní konference.

Pět otázek před pátečními zápasy číslo 7

Sedmé duely mohou rozhodnout brankáři. Udrží Hutchinson znovu Colorado? A koho nasadí Vancouver?

Napsal Michael Langr @MichaelLangr / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

O finalistech Západní konference rozhodnou v noci na sobotu až sedmé zápasy. Oba se hrají v Edmontonu - ten první mezi Colorado Avalanche a Dallas Stars už ve 22 hodin SELČ; ten druhý mezi Vegas Golden Knights a Vancouver Canucks od 3.00 SELČ.

Železný lord. Demko opět zachránil Canucks

Nováček v brance vrátil Vancouver do série s Vegas 90 zákroky z 91 střel. Náš MVP, zní z kabiny

Napsal Michael Langr / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Neprůstřelný Demko

Demko uhájil nulu proti Vegas díky 48 zákrokům

Thatcher Demko si poradil se všemi 48 střelami Vegas, Canucks díky němu vyhráli 4:0 a vynutili si sedmý rozhodující zápas série

• 03:40 •

Někdejší významná britská premiérka Margaret Thatcherová si pro svou pevnou vizi a neústupnost vysloužila přezdívku Železná lady. Play off NHL teď vygenerovalo muže, jenž minimálně na 24 hodin může nosit přízvisko Železný lord.

Philadelphia i Vancouver si vynutily sedmé bitvy

Čtvrteční zápasy: Flyers odvrátili i druhý mečbol díky výhře nad Islanders 5:4 po 2. prodloužení, Canucks zdolali Vegas 4:0

Napsal NHL.com/cs

Hokejisté Philadelphia Flyers i Vancouver Canucks i podruhé nepovolili svým soupeřům dovršit postup do finále konferencí a vybojovali ve 2. kole play off NHL rozhodující sedmé zápasy. Ve Východní konferenci v Torontu celek z Pensylvánie podruhé za sebou slavil v nastavení, když o výhře nad New York Islanders 5:4 po druhém prodloužení rozhodl v čase 95:03 ruský obránce Ivan Provorov. Asistenci v dresu vítězů si připsal i český útočník Jakub Voráček. Jediný zbývající kanadský zástupce v cestě za Stanley Cupem vyhrál na Západě v Edmontonu nad Vegas Golden Knights 4:0.

Pět otázek před čtvrtečními zápasy

Flyers s probuzenými oporami se budou snažit vyrovnat, o totéž se pokusí nevyzpytatelní Canucks

Napsal Lukáš Vrkoč @NHL.cz / nezávislý autor NHL.com/cs

Poprvé se to povedlo, tak proč to nezkusit znovu. Philadelphia Flyers odvrátili v úterý první mečbol New York Islanders a nyní (pátek 1.00 SELČ) mají šanci stav série vyrovnat. Totéž plánují i Vancouver Canucks, kterým se zatím na cestě do konferenčního finále podařilo přibrzdit Vegas Golden Knights. Jejich šestý zápas se hraje také ve čtvrtek (pátek 3.45 SELČ).

Canucks nepostrádají smysl pro překvapení

Vancouver s náhradníkem v brance zkomplikoval Vegas cestu. A nepřestává doufat v obrat

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Vyslat na branku soupeře o 26 ran méně než soupeř a vyhrát o gól je umění, o kterém by hráči Vancouver Canucks mohli po pátém zápase s Vegas Golden Knights přednášet. Obou dosavadních výher v sérii dosáhli v zápasech, kdy byli vysoko přestříleni, což je zatím drží při životě.

Náhradník hrdinou. Canucks: Demko byl úžasný

K ofenzivním jistotám se přidal gólman, který zažil premiéru v play off. A Vancouver proti Vegas snížil na 2:3

Napsal Josef Cafourek / nezávislý autor NHL.com/cs

Sestřih: Vancouver - Vegas 2:1

Pátý zápas: Vancouver - Vegas 2:1

Elias Pettersson dal rozhodující gól, Thatcher Demko při prvním startu v play off od začátku zápasu chytil 42 střel a Canucks odmítli vyřazení

• 05:03 •

Když pro daný večer k osvědčeným hrdinům přidáte ještě jednoho nečekaného, získáte mix dobrý na pokoření favorita. Dokonce tak dobrý, že můžete přežít i kanonádu, která vede k celkovému poměru střel 17-43.

Philadelphia a Vancouver udržely naději

Úterní zápasy: Flyers zdolali Islanders 4:3 po prodloužení, Canucks vyhráli nad Vegas 2:1 a shodně snížili na 2:3 na zápasy

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Laughton udržel Flyers ve hře

Laughtonův vítězný gól v prodloužení

Scott Laughton přesměroval nahození Ivana Provorova od modré čáry a zařídil tak výhru Flyers v prodloužení 4:3, díky níž se udrželi v sérii

• 00:54 •

I po dvou úterních duelech 2. kola play off zůstávají jediným známým semifinalistou Stanley Cupu Tampa Bay Lightning, protože New York Islanders ani Vegas Golden Knights své mečboly neproměnili. Newyorčané podlehli v Torontu v pátém utkání série Východní konference Philadelphia Flyers 3:4 po prodloužení. Na Západě v Edmontonu celek z Nevady nestačil na Vancouver Canucks a prohrál 1:2.

Třikrát na černou. Vegas opět zvládlo závěr

Golden Knights jsou mistry třetích třetin. Poznáme, kdy to není ono, a dokážeme to otočit, jásá Schmidt

Sestřih: Vegas - Vancouver 5:3

Čtvrtý zápas: Vegas - Vancouver 5:3

Max Pacioretty vstřelil dvě branky a připsal si tři body, Golden Knights díky obratu ve třetí třetině z 2:3 vedou v sérii 2. kola 3:1 na zápasy

• 05:03 •

Hokejisté Vegas Golden Knights přiletěli do bubliny v Edmontonu z města rulety, blackjacku a jiných hazardních her. Možná i proto dobře vědí, že dokud se neotočí poslední karta, nikdy není prohráno.

Faksa táhl Dallas třemi body

Nedělní zápasy: Český útočník výrazně pomohl k výhře nad Coloradem, blízko postupu jsou Vegas i Islanders

Český útočník Radek Faksa se podílel třemi body za gól a dvě asistence na vítězství Dallas Stars v nedělním čtvrtém utkání 2. kola play off NHL v Edmontonu nad Colorado Avalanche 5:4. Celek z Texaxu díky tomu vede 3:1 na zápasy a sahá po postupu do finále Západní konference.