Příště dojdeme dál, zní z vyřazeného Colorada

Avalanche věří, že jim zkušenosti z letoška mohou v další sezoně pomoci klidně až ke Stanley Cupu

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / NHL.com/cs

Tak nakonec tu svou nálepku neztratili ani letos. O týmu Colorado Avalanche se bude i nadále říkat, že jsou mužstvem budoucnosti. Byť byli jen krůček od postupu do finále Západní konference, nakonec je San Jose Sharks v sedmém zápase 2. kola přece jen udolali.

Sharks vede univerzální voják

Postup přes Vegas i Colorado režíroval vousatý bek Brent Burns, který září před oběma brankami

Napsal Michael Langr @NHLcz / NHL.com/cs

Kdyby se někdy točil hokejový remake slavného akčního filmu Univerzální voják, nemohl by hrát hlavní roli nikdo jiný. Musí to být Brent Burns! Vousatý obránce San Jose Sharks v play off naplno prokazuje, že je výjimečným zjevem nejen co se týká vizáže, ale i hokejových dovedností.

Pavelski vedle Hertla. Postup zařídili společně

Kapitán se při comebacku postavil vedle českého centra a řídil s ním klíčovou výhru Sharks

Napsal Michael Langr @nhlcz / NHL.com/cs

Byl to hodně emotivní comeback. Joe Pavelski se k sedmému zápasu s Colorado Avalanche vrátil na led, aby ve svém prvním startu od zranění ze sedmého duelu 1. kola s Vegas pozvedl San Jose Sharks a pomohl jim k výhře 3:2 a postupu do finále Západní konference.

Hertl přispěl dvěma body Sharks k postupu

Český kanonýr se podílel gólem a asistencí na výhře San Jose v sedmém utkání nad Coloradem 3:2 a postupu do finále Západní konference

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: COL 2, SJS 3

Pavelski pomohl Sharks k postupu gólem a nahrávkou

Joe Pavelski zaznamenal při návratu po zranění dva body, pomohl tak Sharks při výhře 3:2 v sedmém utkání série do finále Západní konference

• 05:06 •

San Jose se raduje poprvé po třech letech opět z postupu do finále Západní konference a velký podíl na tom měl český útočník Tomáš Hertl. Na vítězství v rozhodujícím sedmém utkání 2. kola play off NHL se podepsal gólem a asistencí. Sharks se mohou těšit na bitvu o postup do finále Stanleyova poháru proti St. Louis Blues, kterou začnou v sobotu doma.

Sharks by mohl pozvednout návrat Pavelskiho

Kapitán San Jose v šesti zápasech s Coloradem nenastoupil, v tom sedmém by mohl tým posílit

Právě v momentech, kdy se výsledek zápasu zúží na jednu střelu v prodloužení, se to ukazuje nejzřetelněji. Týmu San Jose Sharks chybí kapitán a elitní střelec Joe Pavelski.

Ne, neříkáme tím, že kdyby ho měli, určitě by šestý zápas série s Colorado Avalanche vyhráli. Ale jistě by k tomu měli větší šanci. Vždyť ofenzivní tahoun kalifornského mužstva dal v NHL už 355 gólů, 60 z toho vítězných, a v play off přidal dalších 46 (12 vítězných). Ve všech těchto číslech je ze současného kádru Sharks jasně nejlepší.

Teď nebo nikdy. Colorado čeká boj o všechno

Avalanche chápou sedmý zápas se San Jose jako obrovskou příležitost, o něčem takovém prý snili odmala

Na ledě bujaře poskakovali, v kabině si plní euforie ještě párkrát plácli, pořádně si oddechli. Jen pár minut po skončení šestého zápasu série se San Jose Sharks už ale měli hokejisté týmu Colorado Avalanche zase soustředěný výraz.

Co je jim platné, že díky pondělní výhře 4:3 v prodloužení jen tak tak unikli vyřazení? Nejdůležitější boj je pořád čeká. Pokud chtějí postoupit do finále Západní konference, musí nad Sharks vyhrát i v magickém duelu číslo sedm, který Kalifornie hostí v noci na čtvrtek (3:00 SEČ).

Colorado spasil muž ze stínu

Sedmý zápas nevybojovala Avalanche proti Sharks jen slavná jména, ale i dvougólový J. T. Compher

Tak přece to všechno nestojí a nepadá jen na jedné lajně! Colorado Avalanche se díky pondělní výhře 4:3 v prodloužení udrželi ve hře, srovnali stav série se San Jose Sharks na 3:3. A nemusí za to tentokrát děkovat jen velkým jménům, ale i chlapíkovi ze třetí lajny - J. T. Compherovi.

Landeskog v prodloužení trefil výhru

Colorado udolalo v prodloužení San Jose 4:3 a vynutilo si sedmý duel, vítězný gól vstřelil kapitán Landeskog

Souhrn: SJS 3, COL 4 po prodl.

Landeskog v prodloužení trefil výhru Avalanche

Gabriel Landeskog se prosadil v prodloužení, Colorado udolalo San Jose 4:3 a vynutilo si rozhodující sedmé utkání série

• 05:26 •

Hokejisté Colorada odmítli konec sezony, v šestém utkání série 2. kola play off Západní konference na svém ledě zdolali San Jose 4:3 po prodloužení a vynutili si rozhodující sedmý duel.

Zkrocený MacKinnon. Sharks zjistili, jak na něj

Hlavní coloradská hvězda zvadla, stejně jako Rantanen a Landeskog musí v šesté partii zahrát líp

Zase je to na něm. Colorado Avalanche se po sobotní porážce 1:2 ocitli na hraně vyřazení, San Jose Sharks stačí k postupu přes 2. kolo už jen jedna další výhra. Pozornost všech se teď upírá na hlavní denverskou hvězdu Nathana MacKinnona. Nezvedne-li se, je s Coloradem amen.

Produktivní Hertl táhne San Jose za postupem

Český chasník je nezpochybnitelným lídrem Sharks, v play off má na kontě už osm gólů a 12 bodů

Jestliže o tom dosud někdo pochyboval, po sobotním pátém utkání série 2. kola play off Západní konference mezi San Jose Sharks a Colorado Avalanche je to bez debat. Z Tomáše Hertla je ofenzivní tahoun Sharks. Už není hráčem, u kterého je každý bodový příspěvek vítanou nadstavbou. Naopak, od českého reprezentanta se body očekávají.