V naprosto jasnou záležitost se proměnilo první utkání série 2. kola play off mezi Vegas Golden Knights a San Jose Sharks. Nováček NHL svého soka zdemoloval doma 7:0 a vykročil za postupem.

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 7:0 (Stav série 1:0)
Stačila třetina, aby bylo o vítězi jasno. Golden Knights před svými fanoušky nasázeli během úvodních 20 minut Sharks čtyři branky a položili základní stavební kámen svému triumfu.
"Nehráli jsme vůbec dobře, soupeř uspěl zaslouženě," uznal trenér Peter DeBoer. "Ztráceli jsme spoustu kotoučů, čehož dokázali domácí využít."
V rozmezí pouhých 91 vteřin postupně udeřili Cody Eakin, Erik Haula a Jonathan Audy-Marchessault. Do první sirény se trefil ještě Alex Tuch, jenž využil přesilovou hru a srazil sebevědomí Sharks na bod mrazu.
Sharks sice svého soka v první třetině přestříleli 17:9, na výsledkové tabuli se ovšem tahle převaha absolutně neprojevila.
Ani v dalším průběhu duelu výborně hrající Vegas nepolevilo. Další zásah připojil v čase 23:28 Shea Theodore, konečnou podobu výsledku pak stanovili v závěrečné části v početních výhodách Colin Miller a James Neal.
"Byli jsme schopní rychle zareagovat na to, jak soupeř hrál," prohlásil Alex Tuch. "Navíc se nám dařily přesilové hry, byli jsme v nich hodně nebezpeční."
Audy-Marchessault utkání zakončil s bilancí gólu a dvou asistencí, po třech nahrávkách připojili Reilly Smith a William Karlsson.
Pozadu nezůstal ani domácí gólman Marc-Andre Fleury. Zkušený brankář pochytal všech 33 střeleckých pokusů soupeře a oslavil už 67. triumf v play off v kariéře. Tím se dostal v historických tabulkách o jednu výhru za desátého Andyho Mooga. Navíc odškrtl 13. nulu ve vyřazovacích bojích.
V dresu Sharks odehrál 19 minut útočník Tomáš Hertl, stejně jako ostatní hráči Sharks se ale neprosadil. Naopak si připsal dva záporné body v hodnocení účasti na ledě.
Hráči San Jose končili duel hodně frustrovaní, od rozhodčích vyinkasovali dohromady 31 trestných minut.
"Dobré je, že za prohru o sedm gólů nejsou nějaké extra body," prohodil rozmrzele útočník Sharks Joe Pavelski.
Další zápas: Sobota 28. dubna v 17:00 (neděle 29. dubna v 2:00 SELČ) v T-Mobile Areně v Las Vegas.