frk

Porcí dvanácti zápasů pokračovala v noci na pátek NHL. A české vlajky byly hodně vidět. Střelecky se prosadili útočníci Martin Frk, Michael Frolík a Dominik Simon, který bodoval už v pátém utkání za sebou. Do role nahrávačů se pak stylizovali Filip Chytil, Lukáš Sedlák, Jakub Voráček a Jakub Vrána.

Simonův gól stačil na bod
Skvělou aktuální formu potvrdil útočník Dominik Simon, jeho branka však Pittsburghu pomohla pouze k zisku jediného bodu. Penguins podlehli na ledě New York Islanders 2:3 v nájezdech.
Český útočník otevřel skóre v čase 6:20, kdy v přesilové hře dorazil do branky střelu spoluhráče Jakea Guentzela. Simon bodoval v pátém utkání za sebou, během tohoto období si připsal dva góly a čtyři asistence.
"Byl to skvělý gól. Dominik pokračoval v akci, nevzdal to a byl odměněný," pochvaloval si trenér Penguins Mike Sullivan. "S jeho výkony jsme moc spokojení, hraje s nadšením a nikdy se nevzdává."
Islanders ovšem dokázali skóre otočit. Nejprve ve druhém dějství vyrovnal ve vlastním oslabení Josh Bailey, v polovině třetí části pak udeřil Anders Lee.

Simon se dostal k dorážce a otevřel skóre

Penguins odpověděli brankou, o níž se postaral v početní výhodě Evgeni Malkin, duel tak dospěl až k nájezdům. V nich rozhodl o triumfu domácích ve třetí sérii Bailey.
Islanders tak natáhli vítěznou šňůru proti soupeřům z Metropolitní divize. Ta aktuálně čítá už pět utkání, což se klubu z New Yorku povedlo vůbec poprvé od sezony 1982-1983. V součtu s minulým ročníkem Islanders vyhráli už sedm divizních střetů v řadě.
Frk pomohl Detroitu k výhře
Výhodu domácího prostředí zužitkovali hráči Detroitu, kteří přetlačili New Jersey 4:3 a oslavili už třetí vítězství v řadě za sebou.
Podíl na něm měl i útočník Martin Frk, který se na konci osmé minuty v přesilovce opřel do přihrávky Mikea Greena a tvrdou ranou otevřel skóre. Pro českého střelce to byla vůbec první trefa v sezoně.
"Speciální týmy nám tentokrát fungovaly," pochvaloval si trenér Red Wings Jeff Blashill. "Dobře jsme bránili oslabení a v přesilovkách jsme byli hodně nebezpeční."
Devils přitom sahali po bodovém zisku. Ještě v úvodu třetí části totiž po trefě Samiho Vatanena vedli 2:1, domácí pak ale vývoj skóre úplně otočili.

Frk vypálil na kruhu z první a otevřel skóre

V čase 44:59 vyrovnal v početní výhodě Michael Rasmussen, následně se při vlastním oslabení prosadil i Justin Abdelkader. V poslední minutě základní hrací doby se pak prosadili domácí Trevor Daley a hostující Marcus Johansson.
V dresu Devils strávil na ledě necelých třináct minut útočník Pavel Zacha, znovu ovšem nebodoval a na první zápis do statistik v ročníku stále čeká.
Tatar v roli asistenta
Celkem deset branek přinesl střet Montrealu s Washingtonem. Spokojenější nakonec mohli být domácí, kteří získali dva body za vítězství 6:4.
Canadiens prohrávali ještě čtyři minuty před koncem 3:4, v samotném závěru ale soupeři nasázeli tři góly. Po dvou brankách zaznamenali Brendan Gallagher a Jesperi Kotkaniemi, domácím parádně vyšla především poslední minuta základní hrací doby.
Nejprve v čase 59:38 poslal Montreal do vedení 5:4 Max Domi, o pouhé dvě vteřiny později udeřil do prázdné branky Joel Armia, který se trefil ihned po vhazování. Jedná se o rekordní zápis, žádný tým v NHL dosud dvě branky v tak krátkém rozmezí nevstřelil.
"Konec byl hodně bláznivý," usmál se Jesperi Kotkaniemi, třetí muž letošního draftu, jenž oslavil své vůbec první góly v NHL. "Nikdy jsem neslyšel fanoušky takhle bouřit."

Tatar připravil gól pro Gallaghera

V dresu domácích se dvěma asistencemi blýskl slovenský útočník Tomáš Tatar, na druhé straně si bod za nahrávku připsal Jakub Vrána.
Frolík pálí dál
V parádní přestřelku se proměnil souboj Calgary s Coloradem. Štastnější nakonec byli Flames, kteří svého soka na domácím ledě udolali 6:5.
Vítěznou brankou přiložil ruku k dílu útočník Michael Frolík, který potvrdil, že prožívá výbornou sezonu. Zkušený útočník už má na kontě šest zářezů, za celý minulý ročník jich přitom zvládl deset.
Samotný zápas se ale pro kanadský tým nevyvíjel vůbec dobře. Po dvou třetinách prohrával 1:4 a bodový zisk mu byl na míle vzdálen. V závěrečné části ovšem Flames svého soka sestřelili pěti brankami.

Frolík s Tkachukem využili přečíslení dvou na jednoho

Po třech bodech posbírali kapitán Mark Giordano a útočník Mathew Tkachuk, po dvou potom Sean Monahan a Mikael Backlund. V dresu hostů vyšli bodově naprázdno elitní útočníci Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon, z elitní formace se gólem prosadil jen Gabriel Landeskog.
Nashville vládne dál
Souboj o čelo celé ligy vyzněl pro hráče Nashvillu, kteří vyhráli na ledě Tampy Bay přesvědčivě 4:1 a jako první se dostali na metu dvaceti bodů.
Predators se mohli opřít o fantastický výkon gólmana Pekky Rinneho, jenž ve svém prvním startu po zranění předvedl 42 úspěšných zákroků. Vyzrál na něj pouze Slater Koekkoek.
"Kdykoli nemohu chytat, jsem z toho trochu nervózní," usmál se Rinne. "Jsem rád, že jsem se vrátil hned do zápasu s takhle silným soupeřem. Cítil jsem se dobře, z vítězství mám velkou radost."

Johansen oslovil Josiho skvělou nahrávkou

Predators vstřelili po dvou gólech v úvodní a závěrečné třetině. Po dvou bodech stihli Kyle Turris, Calle Jarnrok a Ryan Johansen.
Pro blíže nespecifikované zranění v dolní části těla do duelu opět nezasáhl útočník Lightning Ondřej Palát.
Další zápasy: Dallas zaskočil Toronto, Sharks doma neuspěli
Cenný skalp urvali hráči New York Rangers, kteří zvítězili na ledě Anaheimu 3:2 po nájezdech. Jednou asistencí k úspěchu hostů přispěl mladý útočník Filip Chytil.
Roli favorita nepotvrdilo Toronto, jež doma podlehlo Dallasu 1:2. Triumf Stars režíroval dvěma asistencemi útočník Tyler Seguin.
Třetí prohru z posledních čtyř duelů utrpělo San Jose, které na svém ledě vůbec nezvládlo souboj s Columbusem a prohrálo 1:4. Dvěma body za gól a nahrávku se blýskl Anthony Duclair, jednou asistoval i Lukáš Sedlák.

Foligno bekhendem zakončil brejk

V obrovských problémech je Los Angeles, jež doma podlehlo Philadelphii 2:5 a se sedmi body zůstává nejhorším týmem Západní konference. Flyers k úspěchu pomohl jednou asistencí útočník Jakub Voráček.
Jednoznačný průběh mělo utkání mezi Edmontonem a Chicagem. Oilers svého soka smetli 4:0, dvěma góly se o to postaral útočník Drake Caggiula.
Výhodu domácího prostředí dokonale využilo St. Louis, které přestřílelo Vegas 5:3. Slavilo se rovněž v Ottawě, která našla recept na Buffalo a připsala si triumf 4:2.