crolik

Český útočník Michael Frolík potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče Calgary v této sezoně a asistoval u vítězné branky Flames, kteří uspěli v Detroitu po výsledku 3:2. Za Red Wings se trefil slovenský forvard Tomáš Tatar. První bod si ve svém druhém vystoupení v ročníku připsal český zadák Jakub Kindl, jenž pomohl přihrávkou k výhře Floridy na ledě New York Rangers 3:2 po samostatných nájezdech.

Detroit Red Wings - Calgary Flames 2:3
Frolík v 53. minutě našel z otočky z levého kruhu před brankou Mikaela Backlunda, který překonal Jimmyho Howarda a prolomil nerozhodný stav 2:2. Backlund tak stylově oslavil svůj 400. start v NHL. Frolík si polepšil v této sezoně na 13 bodů za šest branek a sedm asistencí z 20 utkání.
U všech tří branek Calgary asistoval obránce Dougie Hamilton. Flames začali úspěšně sérii šesti utkání venku, jejich nejdelší v sezoně. "Je důležité, že jsme vyhráli hned první zápas tohoto tripu. Bereme to skoro jako sérii play off, protože víme, že potřebujeme pár zápasů vyhrát," řekl Dougie Hamilton po třetí výhře svého týmu z posledních osmi duelů.
Detroit od deváté minuty vedl, když se potřetí v sezoně zapsal mezi střelce Tatar. Slovenského útočníka trefila mezi kruhy střela Justina Abdelkadera od modré čáry a z otočky překonal Chada Johnsona. Ve druhé třetině vyrovnal svou první brankou v NHL Garnet Hathaway. Ve 43. minutě otočil stav Matt Stajan a na 2:2 vyrovnal za pět minut Anthony Mantha.
Detroit se trápí v koncovce, dal z posledních 11 zápasů jen 19 branek a prohrál počtvrté v řadě. "Když nedáváme góly, tak nesmím tři dostat. Musím klukům pomoci nějakými zákroky. Je to těžké," prohlásil Howard, který dostal od začátku utkání přednost před českým gólmanem Petrem Mrázkem pošesté z posledních sedmi utkání.

New York Rangers - Florida Panthers 2:3 po sam. nájezdech
Kindl se podílel ve 48. minutě na vyrovnání na 2:2. Na modré čáře přihrál Aaronu Ekbladovi, který popojel za pravý kruh a tečovanou střelou překonal Henrika Lundqvista. Panthers Kindla povolali z farmy ve Springfieldu z American Hockey League v pátek a v sobotu se devětadvacetiletý zadák dočkal při vítězství na hřišti celku Ottawa Senators první šance v této sezoně NHL.
Panthers v utkání dvakrát dohnali ztrátu. Na trefu Chrise Kreidera z úvodního dějství odpověděl v 35. minutě v přesilové hře svou první trefou v sezoně obránce Keith Yandle, který Floridu v létě posílil po působení v dresu Rangers.
V úvodu třetí třetiny dostal domácí znovu do vedení útočník Mika Zibanejad. Rangers ale přišli nejen o vedení, ale i o Zibanejada, který si na začátku prodloužení po souboji s forvardem Panthers Reillym Smithem zlomil lýtkovou kost a bude šest až osm týdnů mimo hru.
V rozstřelu byli za Floridu úspěšní Aleksander Barkov a Vincent Trocheck, naopak Jamese Reimera nepřekonali Mats Zuccarello ani Brandon Pirri, který zamířil do New Yorku po minulé sezoně z týmu Panthers. Reimer si v zápase připsal 33 úspěšných zákroků.
Čtyřiačtyřicetiletý Jaromír Jágr z Floridy se na rozdíl od soboty, kdy si v Ottawě připsal tři body za gól a dvě asistence, do statistik nezapsal. Vyšel tak naprázdno ve dvanáctém z 19 utkání v tomto ročníku.

Anaheim Ducks - Los Angeles Kings 2:3
Třemi body za dvě branky a jednu asistenci zařídil vítězství Kings v derby celků z Kalifornie útočník Jeff Carter, který tak zaokrouhlil svou sbírku na 600 bodů v NHL. Los Angeles díky němu získalo ve druhé třetině vedení 3:0.
Carter nejdříve přihrál na gól obránce Drewa Doughtyho a pak se dvakrát prosadil v přesilových hrách. Poprvé ve 33. minutě a pak znovu o 74 vteřin později. Za domácí stihli už jen zkorigovat stav v závěrečném dějství Antoine Vermette a Rickard Rakell. Slovenský gólman Peter Budaj pochytal 28 střel Ducks.

kings_112016

V sestavě Anaheimu po sobotním povolání z farmy v San Diegu nechyběl český útočník Ondřej Kaše, který si po debutu ze začátku listopadu připsal svůj třetí start v kariéře v NHL.
Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 2:3
Blue Jackets sice v utkání dvakrát prohrávali, ale obrat ve třetí třetině dokonal 54 vteřin před koncem Alex Wennberg. Využil přesilovou hru při vyloučení Nicklase Backstroma za nebezpečnou hru vysokou holí. Columbus tak vyhrál počtvrté za sebou.
Capitals dostal hned v úvodu do vedení Nicklas Backstrom. Ve druhém dějství padaly góly v přesilových hrách. Nejdříve vyrovnal Nick Foligno a Washington se znovu radoval po trefě Alexe Ovechkina. Hned po 14 vteřinách třetí třetiny znovu smazal ztrátu Brandon Dubinsky.

Carolina Hurricanes - Winnipeg Jets 3:1
Hurricanes zakončili pětizápasovou sérii domácích vystoupení čtvrtou výhrou za sebou a prvními trefami v sezoně k tomu pomohli útočník Elias Lindholm a zadák Noah Hanifin. Brankář Cam Ward v dresu vítězů pochytal 28 střel a překonal jej jen nejproduktivnější hráč soutěže Mark Scheifele.

LindholmZH

Jets nepomohlo ani 37 úspěšných zákroků Connora Hellebuycka, jehož překonali Victor Rask i Hanifin v přesilovkách. Winnipeg tak prohrál potřetí za sebou.
1. Detroit se trápí
Red Wings prohráli počtvrté v řadě a z posledních 11 duelů se radovali jen dvakrát. Dosáhli za toto období jen na pět bodů a propadli se tak na 14. místo Východní konference.
2. Probuzení Kings v přesilovkách
Los Angeles vstupovalo do utkání s Anaheimem jako třetí nejhorší tým této sezony ve využití početních výhod. Proti Ducks se v přesilovkách dvakrát prosadil ve druhé třetině Jeff Carter a zařídil výhru 3:2.
3. Columbus při chuti
Pouhé tři body z posledních deseti utkání ztratili Blue Jackets a ve Washingtonu slavili už čtvrtou výhru za sebou. Po porážkách na ledě St. Louis Blues 1:2 po prodloužení a Boston Bruins 2:5 se dokázali vrátit na vítěznou vlnu i venku.
1. Jeff Carter (LAK): 3 body, 2 góly, 8 střel
2. Dougie Hamilton (CAL): 3 body, 3 asistence, 3 plusové body
3. James Reimer (FLA): 33 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly
Na co se těšit:
Hraje se sedm zápasů a Columbus se bude snažit ještě vylepšit klubový rekord sedmi domácích vítězství za sebou proti celku Colorado Avalanche.