Frolik

Pouze útočník Michael Frolík z Calgary, a to ještě v poslední minutě hracího dne, se z českých hráčů zapsal v sobotu do statistik. Svou první brankou sezony tak korunoval zároveň i první výhru Flames v nové sezoně. Jeho spoluhráč Matthew Tkachuk se pod úspěch 7:4 proti Vancouveru podepsal čtyřmi asistencemi.

Hlavní hvězdou večera byl ale Jonathan Toews. Útočník Chicaga se ukázal jako správný kapitán, když rozhodl v prodloužení tuhou bitvu na ledě St. Louis. Vítěznou trefou završil hattrick. K výhře Dallasu pomohl čtyřmi body za dva góly a dvě nahrávky Tyler Seguin.
Flames zúčtovali s Canucks
Calgary a Vancouver se utkaly již během prvního hracího dne celé sezony. Ovšem na ledě Canucks, kde domácí slavili jasné vítězství 5:2. V sobotu to dlouho vypadalo, že Flames zůstanou bez bodu i tentokrát. Sice otevřeli skóre, jenže pak vedení ztratili a hned třikrát byli o krok napřed hosté.
Přišla ovšem smršť ve třetím dějství, v němž domácí udělali fanouškům radost otočkou ze 3:4 na konečných 7:4. Vedle čtyřbodového Tkachuka řádili také tříbodoví Elias Lindholm (2+1), Johnny Gaudreau (1+2) a Mark Giordano (1+2).
Frolík završil výsledek druhým gólem při hře Canucks bez gólmana v čase 59:24 (před ním se prosadil po Austin Czarnik).

VAN-CGY

Toews rozhodl a završil hattrick
Toews dal v Enterprise Center gól na 5:4 pro hostující Blackhawks v čase 62:20 poté, co ujel domácím Blues a překonal ranou zápěstím Jakea Allena.
Pro kapitána Chicaga se jednalo o pátý hattrick v základní části. A stejné číslo se týká i Toewse samotného: jako pátý hráč v historii Blackhawks si připsal hattrick, který zahrnoval i vítěznou trefu z prodloužení.
"Je skvělé dostat takovou šanci v prodloužení," pochvaloval si Toews. "Měl jsem příležitost jít do brejku a bylo fajn, když jsem viděl puk v brance. Věděli jsme, že nás tady čeká hodně těžký zápas, takže je super, že se nám ho povedlo vyhrát."

Toews rozhodl v prodloužení a dovršil hattrick

Bitva o Ontario pro Ottawu
David tentokrát vyzrál na Goliáše. Roli velkého favorita nezvládli hokejisté Toronta proti Ottawě. Senators si odvezli výhru 5:3 a zase jednou se tak potvrdilo, že v derby nemá jisté nikdo nic.
Maple Leafs jako favorit nejen tohoto zápasu, ale jeden z nejsilnějších týmů celé ligy, sice po prohrané úvodní třetině zvedli hlavu a otočili stav na 2:1, jenže pak sami dvakrát inkasovali.
Přes vyrovnání Mitchella Marnera v přesilovce jim nakonec zápas po druhé přestávce utekl. Hlavní podíl na úspěchu domácích měl dvougólový střelec Thomas Chabot, který si navíc připsal i jednu nahrávku. Zastínil tak i velkou hvězdu domácích Austona Matthewse (1+1).
"V této fázi je pěkné porazit kohokoliv. A vyhrát první zápas v sezoně právě tady je pro nás opravdu velká věc," netajil gólman vítězů Craig Anderson, jenž si připsal 34 zákroků. "Děláme spoustu dobrých věcí. Také samozřejmě nějaké chyby, ale hráli jsme tvrdě a makali, což je to hlavní. Byl to od nás dobře odehraný zápas."

Chabot se krásně uvolnil a trefil se podruhé v utkání

Čtyřbodový Seguin
Dallas po povedeném vstupu do sezony a domácí výhře nad týmem Arizona Coyotes (3:0) navázal v podobném duchu i ve svém druhém vystoupení, když spláchl Winnipeg jednoznačně 5:1.
Hned u čtyř branek Stars byl útočník Tyler Seguin, který přitom v úvodním duelu nebodoval. Tentokrát dvojka draftu 2010 dala dva góly a přidala stejný počet asistencí.
Důležité dvě trefy v početních výhodách po snížení Jets na 1:2 přidal Jamie Benn, svůj výkon přizdobil i nahrávkou a překonal hranici 600 bodů v NHL. Opačnou bilanci gólu a dvou asistencí vykázala další hvězda domácích Alexander Radulov.
Floridské derby pro Lightning
Amalie Arena v Tampě byla místem prvního derby sezony mezi Lightning a Panthers, které bylo zároveň i prvním vystoupením obou týmů v sezoně. Nakonec se radovali domácí po výhře 2:1 v nájezdech.
Hlavními hrdiny v řadách vítězů byli J.T. Miller, který si připsal vítězný gól v nájezdech, a také gólman Andrei Vasilevskiy, jenž předvedl porci 42 úspěšných zásahů.
Smolně a předčasně naopak skončil duel pro veterána v hostující brance Roberta Luonga, který stihl 13 zákroků a poté musel ze zápasu odstoupit kvůli zranění. Ve druhé třetině mu na pravou nohu spadl spoluhráč Frank Vatrano po kolizi s dalším hráčem Panthers Markem Pysykem.
Devětatřicetiletý Luongo potřeboval k opuštění hrací plochy pomoc. "Chladil koleno ledem, ale to je tak všechno, co zatím vím," uvedl kouč týmu Bob Boughner. "Věděli jsme hned, že do hry už se nevrátí, ale moudřejší budeme až v neděli."
"Nikdy nevidíte rádi, když přijdete o gólmana, který do zápasu nastoupil, navíc když se jedná zrovna o Roberta," prohlásil útočník Vincent Trocheck. "Byla to velká ztráta, ale James (Reimer) ho velmi dobře zastoupil."
Panthers navíc kromě zápasu a Luonga ztratili i centra Dereka MacKenzieho - kvůli zranění v horní části těla.
Letang s rekordem, ale bez výhry
Kris Letang potřeboval jediný bod, aby se osamostatnil v čele historické produktivity obránců klubu Pittsburgh Penguins. Stalo se, člen Síně slávy Paul Coffey už se Letangovi dívá na záda. Letang jich má na kontě 441, Coffey 'jen' 440.
Radost z tohoto osobního úspěchu ale Letangovi výrazně zkalil výsledek, neboť Penguins nestačili na Montreal a podlehli mu vysoko 1:5.
"Je to samozřejmě parádní, jenže to nepřišlo v tom správném utkání," připustil Letang. "Jsem tu celou svou kariéru a hrál jsem s mnoha skvělými hráči. Mít své jméno hned vedle Paula Coffeyho, to je vážně něco."
V hostující sestavě se blýskl Paul Byron dvěma góly a nahrávkou, opět v ní ale scházel navrátilec Tomáš Plekanec.