Fowler

Bez výraznějších příspěvků českých hokejistů se odehrály tři nedělní zápasy NHL. Hrdinou večera se stal Cam Fowler. Šestadvacetiletý obránce Anaheimu čekal až do patnáctého utkání sezony na gól. Sbírku šesti asistencí ale proti Columbusu rozšířil hattrickem a postaral se v prodloužení rozhodující trefou o výhru 3:2.

New York Rangers vyhráli potřetí za sebou, když porazili Buffalo 3:1. Na předchozí tři vítězství před úspěšnou sérií přitom dřeli Rangers 11 zápasů. Hokejisté Tampy Bay nejprve na poslední chvíli zachránili duel v Ottawě, aby pak pro sebe hned zkraje prodloužení uzmuli i druhý bod.
Fowlerův večer
Ducks se museli obejít bez zraněného forvarda Ryana Getzlafa, navíc je tížila nepěkná série sedmi porážek. Domácí ale našli ve svých řadách nečekaného kanonýra večera a mohli po delší době oslavit výhru.
"Už v posledních třech zápasech jsme hráli mnohem lépe," připomněl domácí kouč Randy Carlyle. "Když se toho budeme držet, budeme mít možnost vidět, jak tenhle tým poroste a půjde nahoru."
Na první gól se čekalo až do 24. minuty, kdy pohnul bezbrankovým skóre Pierre-Luc Dubois. Fowler však ještě do druhé přestávky skóre otočil a navrch tak měl Anaheim.

Fowler rozhodl hattrickem o výhře Anaheimu

Jenže Dubois se nechtěl nechat zahanbit a minisouboj obou střelců srovnal při hře bez gólmana v čase 59:28. Z prodloužení se ale odehrálo nakonec jen 36 sekund a tam už neměl Dubois možnost dorovnávat účty. Střelec Fowler se trefil z kruhu pro vhazování ranou z první do odkryté branky a uzavřel hattrick i celý zápas. Adam Henrique si připsal asistencí 300. bod v NHL.
Fowler se tak stal třetím zadákem v historii Ducks, který dal hattrick. Před ním se podobným kouskem zaskvěli Lubomír Višňovský (4. března 2011) a Hampus Lindholm (21. prosince 2017).
"Byl to výsledek toho, že jste ve správný čas na správném místě, jak se to dnes podařilo mně. A já to beru," pochvaloval si Fowler. "Nejdůležitější ale je, že jsme našli cestu k vítězství a zastavili tu sérii porážek."
Gólman John Gibson pomohl k úspěchu 24 zákroky.
Rychlá krádež Lightning
Ottawa měla proti Tampě Bay skvěle rozehraný zápas. Bobby Ryan a Max Lajoie zařídili během první třetiny přesilovkovými góly vedení 2:0. Jenže už po 38 sekundách druhého dějství ukrojil z náskoku Cedric Paquette a Mathieu Joseph na začátku 44. minuty vyrovnal.
Cody Ceci pak necelých pět minut před naplněním základní hrací doby vrátil Senators vedení, ale ani to nakonec nestačilo domácím na dvoubodový zisk. Louis Domingue zamířil v závěru na střídačku, Lightning to zkusili v šesti a 26,4 sekundy před závěrem také uspěli, když poslal zápas do prodloužení osmou trefou sezony Brayden Point.

Gourde rozhodl z dorážky v prodloužení

Z nastavované pětiminutovky se však hrálo pouhých 14 sekund. Point se tentokrát proměnil v nahrávače a Yanni Gourde dokončil obrat vítěznou trefou. Třetí asistenci v zápase si připsal bek Ryan McDonagh.
"Gól přišel ze situace, kdy tři jejich hráči vyráželi dopředu a zdálo se být hotovo," připomněl kapitán vítězů Steven Stamkos. "V dané situaci to bylo naprosto úžasně zahrané, co jsme předvedli. A Tyler Johnson poslal Braydenovi výbornou nahrávku. Zachránilo nám to zápas."
Oba týmy zabodovaly při společném jubileu, jímž byl 2000. odehraný zápas v základní části NHL. Tampa Bay a Ottawa totiž shodně vstupovaly do ligy jako nově přijaté týmy v sezoně 1992-93.
Vesey vystřelil Rangers další výhru
Jimmy Vesey dvakrát skóroval, Henrik Lundqvist stihl v brankovišti 39 zákroků, výsledkem byla výhra Rangers v Madison Square Garden nad Buffalem 3:1.
"Občas tahle hra nemá zrovna moc logiku. Měl jsem pocit, že prvních zhruba 30 minut jsme nehráli zrovna moc dobře, ale vedli jsme ve druhé třetině 2:0," podotkl Lundqvist. "Asi jsme si to ale zasloužili po těch zápasech, kdy jsme hráli dobře, ale nedosáhli na body."
Neal Pionk přiložil ruku k úspěšnému dílu první trefou sezony, kterou otevřel skóre v čase 20:41. Hned o 19 vteřin později se poprvé v duelu trefil Vesey.
V utkání základní části stihli Rangers takto na začátku třetiny dva góly v úvodní minutě popáté ve své historii, ale poprvé od 24. března 1982. Zzásadním faktorem jejich úspěchu byla také ubráněná oslabení. Při čtyřech početních výhodách Sabres si Lundqvist připsal 14 ze svých zákroků.
"Kluci na oslabení to výborně odbránili," ocenil Lundqvist. "V první třetině bylo patrné, že soupeř hraje přesilovky moc dobře, dávali si výborně puky ze strany na stranu, vytvářeli si šance a my jsme museli být na špičkách. S každým ubráněným oslabením ale roste naše sebedůvěra."

Pionk a Vesey se trefili během 19 sekund

S vítězi mohl na konci slavit Filip Chytil, další český forvard Vladimír Sobotka musel s hosty vstřebávat čtvrtou porážku z posledních pěti utkání.
"Lundqvist sice chytal opravdu skvěle, ale myslím, že i tak bychom si měli najít cestu, jak takový zápas vyhrát," mrzelo útočníka Sabres Jacka Eichela. "Měli jsme pár šanci v přesilovkách, trefil jsem tyč v první třetině a párkrát minul ve druhé. Je to frustrující, protože si myslím, že jsme hráli dobře."