Flyers udolali Penguins a jsou v play off

Hráči Philadelphia Flyers si zajistili účast v play off, když v předposledním duelu základní části přehráli na svém ledě Pittsburgh Penguins 3:1.

Tenhle výsledek zároveň znamená, že se do bojů o Stanley Cup podruhé za sebou nepodívají Boston Bruins, kteří v sobotu podlehli na svém ledě Ottawa Senators 1:6.

Philadelphii čeká ještě nedělní utkání proti New York Islanders, už nyní má ale na kontě o bod víc než Bruins. V prvním kole play off Flyers vyzvou Washington Capitals.

Pittsburgh do duelu proti velkému rivalovi nenasadil opory Sidneyho Crosbyho a Krise Letanga, navíc už v 18. minutě musel pro nespecifikované zranění opustit duel talentovaný gólman Matt Murray.

V té chvíli už hosté vedli, postaral se o to ve 12. minutě Nick Bonino. To ovšem bylo ze strany Penguins pro celý zápas všechno. Další góly už stříleli jen domácí.

Konkrétně pak Wayne Simmonds. Důrazný útočník nejprve v 19. minutě po přihrávce Jakuba Voráčka vyrovnal, ve 37. minutě pak svou 32. trefou v sezoně strhl vedení na stranu Flyers.

"Věřili jsme jeden v druhého a bojovali jsme až do konce," uvedl Wayne Simmonds pro televizní stanici NBC. "Věděli jsme, že nám letos nedávají moc šancí, ale my to dokázali. Zasloužíme si to. A zaslouží si to i naši fanoušci, nejlepší v NHL."

Definitivní razítko na výhru a postup do play off pak připojil v poslední minutě základní hrací doby střelou do prázdné branky Pierre-Edouard Bellemare.