Floridě se zranili dva brankáři v jednom utkání, Luongo se oblékal podruhé

Napsal Michael Langr / NHL.com

Sotva se Jaromír Jágr trochu usadil v mužstvu Florida Panthers, prožil s ním situaci, která se jen tak nevidí.

Během úterního zápasu proti Toronto Maple Leafs se zranili oba domácí brankáři. Floridský kouč Gerard Gallant tak zvažoval, že nechá obléknout do výstroje centra Dereka MacKenzieho nebo dokonce trenéra brankářů Robba Tallase.

Jako jednička do zápasu nastoupil Roberto Luongo, který si čtyři minuty před koncem první třetiny při střele Leo Komarova poranil rameno. Do druhé třetiny se postavil na led náhradník Al Montoya a jeho kolega se převlékl do 'civilu'.

Jenže Montoya si ve třetí třetině při kolizi s obráncem Brianem Campbellem natáhl tříslo. Nazem Kadri navíc při téhle akci vyrovnal na 2:2.

"Bohužel se to takhle zamotalo. Hráli jsme docela dobrý zápas a najednou bum-bum a přišli jsme o oba brankáře," litoval trenér Gallant po porážce 2:3, která může Panthers zkomplikovat honičku za play off.

Generální manažer Dale Tallon uvedl, že klub ve chvíli Montoyova zranění zvažoval možnost postavit do branky centra MacKenzieho. Vedení NHL navíc operativně schválilo požadavek, aby směl chytat trenér gólmanů Tallas, jenž se už dokonce oblékl do výstroje (na videu nahoře v dresu č. 31).

Montoya však nakonec zůstal v brance i se zraněným tříslem až do doby, než se Luongo v kabině oblékl a devět minut před koncem se vrátil do zápasu místo něj. Poté úspěšně čelil třem pokusům Maple Leafs, v součtu s první třetinou pochytal 19 střel a nedostal gól.

Montoya inkasoval třikrát, ale vysloužil si uznání za to, že přemohl zranění a ve třetí třetině odchytal přes 10 minut.

"Položil za nás krk na špalek. Nevím, co ho trápilo, ale bylo vidět, že chytá v bolestech. je to tvrdý chlap. Patří mu naše uznání," řekl útočník Brandon Pirri.

Florida povolá na středeční trénink nové brankáře, pravděpodobně z farmy v San Antoniu. Ve čtvrtek ji čeká další duel, doma přivítá Dallas Stars. Ve východní konferenci ztrácí na druhou divokou kartu pro postup do play off dva body, její držitelé Boston Bruins však mají dva zápasy k dobru.