3 Stars Aho Granlund Budaj

Pravé křídlo Carolina Hurricanes Sebastian Aho, centr Minnesota Wild Mikael Granlund a gólman Los Angeles Kings Peter Budaj byli jmenováni Třemi hvězdami uplynulého týdne v NHL.

PRVNÍ HVĚZDA - SEBASTIAN AHO, PK, CAROLINA HURRICANES
Aho zaznamenal čtyři góly (4+1) včetně dvou vítězných, když Hurricanes (24-20-7, 55 bodů) vyhráli všechny tři zápasy. 31. ledna Aho zaznamenal první hattrick kariéry a přidal asistenci u výhry 5:1 nad Philadelphia Flyers. Vítězný gól dal i při výhře 2:1 nad Edmonton Oilers 3.února. Nebodoval pouze při vítězství 5:4 v prodloužení nad New York Islanders 4. února. Carolina si Aha vybrala v draftu 2015. Devatenáctiletý rodák z finské Raumy je třetí mezi nováčky se 16 góly a dělí se o šesté místo s 31 body.

DRUHÁ HVĚZDA - MIKAEL GRANLUND, C, MINNESOTA WILD
Granlund zakončil týden se šesti body (3+3), vedoucí tým Západní konference Wild (34-12-5, 73 bodů) vyhrál dva ze tří zápasů. 31. ledna Granlund zabodoval asistencí při výhře 5:2 nad Edmonton Oilers. 1. února zaznamenal asistenci při porážce 1:5 s Calgary Flames a týden završil prvním hattrickem kariéry plus asistencí u výhry 6:3 nad Vancouver Canucks 4. února. Ve své páté sezoně v NHL vede čtyřiadvacetiletý hráč z finského Oulu bodování Minnesoty se 48 body (15+33) a zaznamenal i rekordní klubovou sérii, když bodoval ve 12 zápasech v řadě (5+12), v NHL v této sezoně nikdo neměl delší .

TŘETÍ HVĚZDA - PETER BUDAJ, G, LOS ANGELES KINGS
Budaj měl bilanci 3-1-0 a průměr 1,62 gólu na zápas, úspěšnost 93 procent a k tomu dvě čistá konta. Kings se uchytili na místě první divoké karty v Západní konferenci, když vylepšili svou bilanci na 27-22-4 (58 bodů). Budaj odstartoval týden 30 pochytanými střelami při výhře 3:2 nad Arizona Coyotes 31. ledna. Pak vychytal dvě nuly v řadě: 5:0 nad Colorado Avalanche 1. února (22 zákroků) a 1-0 v prodloužení s Philadelphia Flyers 4. února (17 zákroků). Týden zakončil 11 chycenými střelami během dvou třetin, když Kings prohráli 0:5 s Washington Capitals 5. února. Čtyřiatřicetiletý brankář z Banské Bystrice má v této sezoně bilanci 25-15-3, průměr gólů 2,02 na zápas, úspěšnost 92 procent a vévodí lize sedmi čistými konty.