zadina

Porcí jedenácti přípravných zápasů pokračoval v sobotu předsezonní program NHL. Češi byli znovu vidět. Filip Zadina oslavil premiérovou trefu v barvách Detroit Red Wings, Tomáš Hertl na sebe upozornil třemi asistencemi. Bodoval rovněž veterán celku Calgary Flames Michael Frolík.

Večer, na který jen tak nezapomene, má za sebou Filip Zadina. Mladý útočník oslavil svou vůbec první trefu v dresu Detroitu, kterou se podílel na triumfu 4:3 po prodloužení nad mužstvem Boston Bruins.
Zadina se prosadil v čase 2:32, kdy v přesilové hře zužitkoval přihrávku Niklase Kronwalla a otevřel střelecký účet zápasu. Šestý muž letošního draftu na ledě strávil celkem 18:32 minuty, připsal si celkem tři střely na branku, jeden pokus soupeře naopak zablokoval.
"Filip má dobrou střelou, tentokrát to potvrdil. Věří, že mu ten gól dodá potřebné sebevědomí," prohlásil hlavní trenér Detroitu Jeff Blashill.
Parádní představení nabídl útočník Tomáš Hertl, jenž se stal hlavní hvězdou San Jose Sharks při porážce 4:5 v nájezdech s týmem Vegas Golden Knights. Hertl posbíral dohromady tři asistence, po jeho nabídkách postupně sáhli Brent Burns, Timo Meier a Logan Couture.
Rodák z Prahy strávil na ledě téměř 18 minut, ke třem nahrávkám přidal dva plusové body v hodnocení účasti na ledě a dvě střely na branku.
Do statistik se v sobotním programu přípravných utkání zapsal i zkušený útočník Michael Frolík, jenž se jednou nahrávkou podílel na triumfu Calgary Flames 5:2 nad celkem Vancouver Canucks.

Czarnik zakončil krásnou kombinaci

Frolík v čase 26:00 ve vlastním oslabení vybídl ke skórování parťáka Mikaela Backlunda, hlavní hvězdou duelu se ovšem stal útočník Austin Czarnik. Ten zazářil hattrickem, dvakrát se trefil v úvodní části, třetí zásah pak připojil v prostředním dějství.
Dařilo se rovněž Tomáši Tatarovi, jenž svou trefou rozhodl o výhře mužstva Montreal Canadiens 3:2 nad týmem Ottawa Senators. Slovenský reprezentant se prosadil v úvodu třetí části poté, co tečoval bruslí pokus Brendana Gallaghera. Na druhé straně zapsal jednu asistenci Slovák Christián Jaroš.

Tatar rozhodl šťastnou tečí bruslí

S rozporuplnými pocity opouštěl duel proti týmu Pittsburgh Penguins útočník celku Columbus Blue Jackets Oliver Bjorkstrand. Dánský reprezentant ohromil hattrickem, Columbus ovšem utkání prohrál vysoko 3:7. V dresu Penguins si připsal dva góly a asistenci veterán Matt Cullen.
Hattrick dal i útočník Charlie Coyle, jenž měl hlavní zásluhu na drtivém triumfu týmu Minnesota Wild 7:0 nad celkem Colorado Avalanche.