zadina 2

Pořádně vidět byli čeští hokejisté ve středečním programu přípravných zápasů NHL. Střelecky se prosadili Filip Zadina, David Pastrňák a Andrej Šustr, asistence pak připsali Martin Kaut a Dominik Simon. Trefil se rovněž Slovák Tomáš Tatar.

Silnou českou stopu mělo utkání mezi celky Boston Bruins a Detroit Red Wings. Z triumfu 3:2 v prodloužení se nakonec radovali hosté, o jejich úspěchu rozhodl v čase 60:24 útočník Filip Zadina, jehož krásně našel Luke Glendening.
Pro mladého Čecha to byla už druhá trefa v přípravném období, šestý muž letošního draftu si tak stále hlasitěji říká o pevné místo na soupisce Detroitu.

Zadina vstřelil vítězný gól v prodloužení

O sobě dal vědět rovněž hvězdný střelec Bostonu David Pastrňák, jenž v samotném úvodu zápasu šikovně tečoval střelu Stevena Kampfera a poslal Bruins do náskoku 1:0.
Do branky Bostonu se postavil zkušený Slovák Jaroslav Halák, který si připsal dohromady 33 úspěšných zákroků a inkasoval tři góly.
Jednoznačný triumf si připsali hráči týmu Pittsburgh Penguins, kteří před zraky svých příznivců deklasovali celek Buffalo Sabres 5:1. Ruku k dílu přiložil rovněž útočník Dominik Simon, jenž zapsal jednu asistenci.
Drobný centr se v závěru druhé části podílel na brance Dericka Brassarda, dohromady strávil na ledě víc než čtrnáct minut a stihl i dvě střely na branku a jeden hit.
Duel mužstev Colorado Avalanche a Dallas Stars vyzněl pro hosty, kteří dosáhli na triumf 3:1. Zatímco Roman Polák vyšel bodově naprázdno, domácí Martin Kaut se do statistik zapsal.
Osmnáctiletý křídelník měl prsty v první brance, když stál u zrodu akce, kterou v čase 13:08 zakončil Ty Lewis. Pro Kauta, 16. muže letošního draftu, to byla druhá nahrávka v přípravném období.
Divokou přestřelkou skončil střet rivalů ze Západní konference. Domácí Anaheim Ducks nakonec přehráli Los Angeles Kings 7:4, premiérovým gólem se na úspěchu Ducks podílel Andrej Šustr.

Šustrův šťastný gól proti Los Angeles

Český obránce se prosadil v čase 12:06 a poslal Anaheim do náskoku dvou branek. Na ledě celkem strávil téměř dvacet minut a přidal i jednu zblokovanou střelu.
V rámci středečního programu přípravných zápasů vlála vysoko i slovenská zástava. Zasloužil se o to útočník Tomáš Tatar, jenž otevřel skóre v souboji týmů Montreal Canadiens a Toronto Maple Leafs. Z výhry 5:3 se ale nakonec radovali hosté.