Forsberg_preseason_hattie_3

Český obránce Filip Pyrochta ozdobil svůj debut v přípravě v dresu Nashville Predators dvěma body za gól a asistenci a podílel se na výhře nad domácími Florida Panthers 5:0. Dvěma přihrávkami přispěl k vítězství Philadelphia Flyers nad New York Islanders 3:1 útočník Jakub Voráček.

Pyrochta se představil z prvním ze dvou duelů Nashvillu s Floridou, které se v pondělí v BB&T Center hrály. Dvaadvacetiletý dosavadní hráč Bílých Tygrů Liberec nejdříve ve 44. minutě asistoval u trefy Rocca Grimaldiho, jenž zařídil Floridě už tříbrankový náskok. V čase 55:30 odchovanec Třebíče ve vlastním oslabení z dorážky upravil na 4:0.
Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru [@NHLcz]
S Nashvillem podepsal Pyrochta jako nedraftovaný volný hráč 7. května dvouletou dvoucestnou smlouvu. V české extralize nastupoval poslední dvě sezony po návratu z QMJHL, kde hrál dvě sezony za Victoriaville a Val-d'Or. Ve 106 utkání za Liberec nasbíral 27 bodů za pět branek a 22 asistencí. Část obou ročníků strávil Pyrochta i první lize v dresu Benátek nad Jizerou.
V minulé sezoně si zahrál 12 zápasů i za českou reprezentaci a byl i blízko startu na mistrovství světa IIHF v Dánsku. V prvním vystoupení za Nashville strávil na ledě 18 minut a pět sekund, připsal si čtyři střely na branku a dva kladné body v bilanci plus/minus.
Predators ovládli i druhé utkání dne na Floridě, ve kterém další část kádru dosáhla na výhru 5:3. Pěti body za jednu trefu a čtyři asistence se zaskvěl švýcarský útočník s českými předky Kevin Fiala. Hattrick a jednu přihrávku zaznamenal Filip Forsberg a gól a tři asistence si připsal Ryan Johansen. Duel rozhodoval i český čárový sudí Libor Suchánek.

FilipForsbergNSH

Nejproduktivnější český hráč minulé sezony NHL Voráček se zařadil ve druhém testu Flyers poprvé do sestavy a v 17. minutě po jeho přihrávce otevřel skóre Mikhail Vorobyov. V čase 25:30 v přesilové hře se Voráček podílel i na brance obránce Shaynea Gostisbehereho, který v utkání skóroval dvakrát.
Michal Neuvirth v dresu vítězů odchytal první polovinu utkání a pustil za svá záda jeden z devíti pokusů soupeře. Prostřelil jej v 31. minutě zblízka Mike Sislo a český gólman následně uvolnil prostor na zbytek duelu pro Cartera Harta.
První start v přípravě za New York Rangers má za sebou brankář Marek Mazanec, který do klubu z Manhattanu přišel loni na začátku prosince ze Slovanu Bratislava v KHL a od té doby působil v Hartfordu v American Hockey League.
Při vítězství na ledě New Jersey Devils 4:3 po prodloužení nastoupil bývalý hráč Nashvillu od 37. minuty místo Alexandara Georgieva za stavu 2:2 a inkasoval z devíti střel jednou. Překonal jej jen v čase 45:24 v přesilové hře Nick Lappin.

Lias Anderson se prosmýkl pásmem

Celý zápas za Calgary Flames odchytal David Rittich a při porážce s Edmonton Oilers 4:7 obdržel šest branek ze 27 střel. Domácí přitom ještě před koncem druhé třetiny vedli 3:2, ale pak Oilers čtyřmi góly za sebou strhli výhru na svou stranu. Poslední inkasovanou branku sledoval Rittich při hře bez brankáře ze střídačky.
Slovenský útočník Marko Daňo skóroval při výhře Winnipeg Jets nad Minnesota Wild 3:1. Prosadil se ve 14. minutě, kdy u pravé tyče snadno dokončil akci Brendana Lemieuxe a prolomil bezbrankový stav.
Výsledky pondělních přípravných zápasů:
Florida Panthers - Nashville Predators 0:5Columbus Blue Jackets - Buffalo Sabres 1:4Florida Panthers - Nashville Predators 3:5New Jersey Devils - New York Rangers 3:4 po prodl.Philadelphia Flyers - New York Islanders 3:1Montreal Canadiens - New Jersey Devils 3:1Winnipeg Jets - Minnesota Wild 2:1Calgary Flames - Edmonton Oilers 4:7