Faksa nastartoval výhru Dallasu nad Minnesotou

Hráči Dallas Stars potvrdili roli favorita, když v prvním duelu úvodního kola play off přehráli na svém ledě celek Minnesota Wild 4:0.

Důležitou postavou nejlepšího celku Západní konference po základní části byl gólman Kari Lehtonen, který si připsal 22 úspěšných zákroků a oslavil druhé čisté konto v play off.

Po úvodní bezbrankové třetině začali mít domácí navrch. A začali se prosazovat i střelecky. Ve 24. minutě se po přihrávce Aleše Hemského trefil Radek Faksa. Pro mladého útočníka to byl první gól v play off v kariéře.

Ve 33. minutě mohli Stars slavit znovu. Důležitou pojistku na vedení totiž připojil veterán Jason Spezza, kterého šikovně našel Patrick Eaves.

"Musíme se dát dohromady, tohle je teprve jedno utkání," prohlásil po zápase brankář Minnesoty Devan Dubnyk. "Věděli jsme, že to nebude jednoduché."

Zatímco Wild se jen složitě dostávali do příležitostí, Dallas ve třetím dějství přidal další dvě branky.

Nejprve ve 45. minutě využil přesilovou hru agilní Patrick Eaves, po něm se prosadil i trefou do odkryté branky Jamie Benn, jenž v utkání nasbíral i dvě asistence.

Kapitán Dallasu tak potvrdil, že se mu v play off daří. V kariéře nastoupil do sedmi zápasů vyřazovací části a bodově vyšel naprázdno pouze jednou.

Dallas se tak po přesvědčivé výhře ujal v sérii vedení 1:0 na zápasy, druhý duel je na programu v sobotu.