Simon po spolupráci s Blandisim zvýšil na 2:0

Český útočník Dominik Simon se podruhé za poslední tři zápasy zapsal mezi střelce. S jeho přispěním porazili Pittsburgh Penguins přesvědčivě Ottawa Senators 5:2. Simonův spoluhráč Jake Guentzel si připsal tři body za gól a nahrávku, ale zápas kvůli zranění nedohrál. Dvakrát skórovali domácí Jevgenij Malkin a za hosty Nicholas Paul.

Penguins, kteří vyhráli potřetí za sebou a navázali tak na výhry z ledu Nashville Predators 5:2 a doma proti stejnému soupeři 6:4, začal potvrzovat roli favorita velmi rychle. Už po 27 sekundách se prosadil Malkin a dal tak svůj desátý gól v sezoně.
Ve 13. minutě přišla Simonova chvíle. Sám si rozjel útok, vyměnil si puk s Josephem Blandisim, těsně před brankou se mu podařilo odclonit dotírajícího Nicka Paula a bekhendem stihl na konce rychlého výpadu překonat Marcuse Högberga.
Právě Paul pak ve druhé třetině oživil naděje Senators, ale už o 101 sekund později kontroval opět Malkin, jenž má během osobní devítizápasové série na kontě 15 bodů za pět branek a deset nahrávek. Přerušena byla jen vynecháním dvou zápasů před polovinou prosince kvůli nemoci.
"Snažil jsem se jen týmu pomoci k výhře," prohlásil Malkin. "Je vždy skvělé, když máte šanci dát gól a opravdu ho dáte. Potom hrajete s tím dobrým pocitem. A právě tak jsem to měl dnes i já. Hráli jsme proti těžkému soupeři, ale byl to pro nás dobrý zápas. Hráli jsme tvrdě a poradili si i bez jediné přesilovky. Skvělé dva body."

Malkin se po Rustově pasu trefil podruhé v utkání

Na cestě za nimi přišla z pohledu domácích už jen jedna překážka. To když Paul, který má v sezoně na kontě šest branek, ale prosadil se i v předchozím vystoupení proti New Jersey Devils, v končící 36. minutě opět snížil.
Tentokrát ale byli vyslanci kanadské metropole na dostřel jen 53 sekund, než jejich elán zchladil Patric Hörnqvist. Dvacátým gólem v sezoně pak vše uzavřel během třetího dějství Jake Guentzel.
"Dnes jsme na naší straně hřiště udělali až příliš mnoho chyb," připustil kouč Senators D.J. Smith. "A proti nám stáli dobří hráči, kteří nás porazili."
Pětadvacetiletý Guentzel, který je se 43 body z 39 zápasů nejproduktivnějším hráčem Penguions v sezoně, ale zápas nakonec nedohrál. Poté, co se prosadil bekhendem a zaznamenal tak svůj 200. bod v základní části NHL, zamířil po souboji s obráncem soupeře Thomasem Chabotem do kabin, po nárazu do mantinelu se držel za pravou ruku.

Paul proměnil z levého kruhu ideální přihrávku Jaroše

Detailnější informace o jeho stavu nebyly po utkání ještě dostupné. Podle kouče Mikea Sullivana bude více zřejmé až během dneška. "Bylo to vážně děsivé," připustil Sullivan. "Tohle je vždy hrozně nebezpečné, když z takovéhle vzdálenosti spadnete a narazíte do mantinelu."
Senators se museli před soupeři sklonit potřetí za poslední čtyři zápasy, poprvé po pěti předchozích zápasech ale nebodovali.