Detroit porazil Babcockovo Toronto a přeskočil Bruins

Pro Detroit Red Wings to byla nesmírně důležitá výhra, navíc podepřená faktem, že ji získali proti týmu, který vedl jejich bývalý kouč Mike Babcock. Hosté zvítězili na ledě Toronto Maple Leafs 3-2 a přeskočili tak Boston Bruins na třetí místo Atlantické divize. Bruins však mají pořád zápas k dobru.

Red Wings (40-28-11) se pokoušejí dostat po 25. v řadě do play off, kde nechyběli od roku 1991. Brad Richards a Mike Green skórovali za hosty v první třetině a branka obránce Kylea Quinceyho ze 4. minuty třetí třetiny byla nakonec vítězná. .

"Na těch dvou bodech nejvíc záleželo," řekl Jimmy Howard, který v brance hostů předvedl 32 zákroků a navázal tak na domácí páteční výhru 3-2 proti Minnesota Wild. "Toronto hrálo jako typický tým Mikea Babcocka, šli po nás až do závěrečné sirény, ale my musíme pokaždé najít cestu k výhře."

Red Wings se zlepšili hlavně defenzivně. Od 22. března dostali dvadvacet gólů v pěti zápasech. V posledních dvou ale inkasovali jen čtyřikrát. Gólman Petr Mrázek zůstal tentokrát na lavičce,

Ze 46 zápasů, které skončily jednogólovým rozdílem, vyhráli Red Wings 27. Dalším utkáním jejich programu je středeční souboj s Philadelphia Flyers, na který navazuje další duel s přímým rivalem Bruins.