slovak roundup 0307

Tři čeští hokejisté v rolích střelců o sobě dali vědět během čtvrtečního programu celkem 11 zápasů NHL. Ve všech případech to stačilo na bodový zisk pro jejich tým. David Krejčí pomohl Boston Bruins otočit zápas s Florida Panthers (4:3), Tomáš Hertl byl prvním střelcem duelu San Jose Sharks - Montreal Canadiens (5:2) a Vladimír Sobotka přispěl k bodu, na který dosáhli Buffalo Sabres na ledě Chicaga.

K vidění byly dva hattricky v podání Alexandera Radulova a Jasona Zuckera. Radulov jím řídil výhru Dallas Stars nad Colorado Avalanche 4:0, Zucker pak byl vůbec jediným střelcem souboje mezi jasným lídrem ligy Tampa Bay Lightning a Minnesota Wild (0:3).
Krejčí opět střelcem
Vyhlášený nahrávač a tvůrce hry Krejčí opět prokázal, že když to situace vyžaduje, je zároveň stejně dobrým střelcem. Úspěšným zakončením pod horní tyčku po nádherné souhře s Dantonem Heinenem probudil po polovině zápasu k životu Bruins, kteří tou dobou prohrávali už 0:2.
Dvaatřicetiletý český forvard vylepšil svou bilanci v sezoně na 58 bodů z 67 zápasů za 17 gólů a 41 asistencí. A za své celkové vystoupení si Krejčí vysloužil ocenění jako třetí hvězda utkání.
Ve 49. minutě Patrice Bergeron při oslabení vyrovnal, ale to hlavní mělo teprve přijít. Už o dvě minuty později se totiž trefil Jonathan Huberdeau a vrátil Panthers vedení. Ti ho drželi až do poslední minuty, přesto nakonec nezískali ani bod.

Krejčí skóroval po krásné kombinaci s Heinenem

Nejprve totiž Matt Grzelcyk při hře bez gólmana vteřinu před návratem Mikea Hoffmana v čase 59:23 vyrovnal a pouhých sedm sekund před závěrečnou sirénou rozhodl dalším gólem Bergeron.
Zatímco Bruins neprohráli v základní době od 19. ledna a prodloužili bodovou sérii na 18 utkání, když vyhráli popáté za sebou a celkem počtrnácté během tohoto úspěšného období, Panthers ztratili šesté vystoupení za sebou.
Boston čtvrtečním výsledkem vyrovnal druhou nejdelší bodovou sérii své historie. Stejně dlouhá šňůra se jim povedla během minulého ročníku a také v sezoně 1968-69, kdy vyhráli 13 utkání a připsali si pět remíz. K rekordnímu zápisu ale ještě vede vcelku dlouhá cesta. Ten je ze sezony 1940-41 a čítá 23 utkání, z nichž bylo 15 vítězných při osmi remízách.
"Nejsme pokaždé dokonalí, ale vždy hrajeme tak, že se snažíme najít cestu k vítězství," prohlásil Bergeron, první hvězda zápasu. "Nemusí jít pokaždé o váš nejlepší zápas, ale jste třeba jen jednu dobrou střelu od toho, abyste se do něj vrátili. Tuhle výhru rozhodně bereme, i když víme, že musíme být lepší."
"My jsme přirozeně velmi zklamaní. Naše mužstvo je hodně dole po takovém výsledku," přiznal hostující kouč Bob Boughner. "Nikdo nedokázal porazit tenhle tým v základní době v 17 zápasech, teď už 18, ale my jsme cítili, že bychom mohli být těmi, komu se to povede. Všechno to odplavalo v závěru a hodně to bolí."

Bruins v poslední minutě za 30 sekund otočili skóre

Hertl pomohl prodloužit sérii
Jeden z hlavních tahounů ofenzivy Sharks otevřel skóre v sedmé minutě, když našlápl po levém křídle a po obkroužení branky se mu podařilo dostat puk se štěstím za brankovou čáru.
Pro Hertla šlo o 30. gól v sezoně. Cennou metu pokořil vůbec poprvé během kariéry v NHL a dál vylepšuje svá nejlepší osobní čísla v této sezoně. Za 62 zápasů si Hertl připsal 59 bodů (30+29).
"Jsem z toho nadšený, protože pořád vidím sám sebe spíše jako nahrávače než střelce," řekl Hertl k jubilejnímu gólu. "Myslím, že jsem vážně o trochu více nahrávač, ale poslední dobou mi to tam padá a já jsem za to šťastný."
"S postupem sezony je silnější a silnější. A můžete vidět, že s každým zápasem roste i jeho sebevědomí. Je velmi důležitou součástí tohoto týmu," ocenil Hertla velikán Sharks Joe Thornton. "Třicet gólů je úžasný výkon. Uvidíme, zda nestihne i čtyřicítku."
Ještě po druhé třetině sice byli Canadiens na dostřel a stav byl jen 3:2 pro domácí, ale jejich úspěch následně pečetili Timo Meier a šest sekund před koncem přesnou střelou do prázdné branky Montrealu Gustav Nyquist. Pro Švéda šlo o první trefu v novém působišti od nedávného příchodu z Detroitu.
Sharks nepřenechali od března 2015 Canadiens již v osmi zápasech ani jediný bod. Začátkem prosince zvítězili v Montrealu 3:1.

Hertl dal za přispění Niemiho 30. gól v sezoně

Crosby pečetil důležitou výhru
Kapitán Penguins Sidney Crosby protáhl skvělou gólovou sérii o šestý zápas. Pečetil tak trefou na konečných 3:0 úspěch Pittsburghu proti Columbus Blue Jackets. Šest zápasů trvá i bodová série Penguins, z toho čtyřikrát vyhráli.
Už v čase 2:22 ukončil šestnáctizápasové gólové sucho Phil Kessel, ve 39. minutě zvyšoval Nick Bjugstad a Crosby trefil v samém závěru opuštěnou branku Blue Jackets.
Brankář Matt Murray předvedl 25 zákroků a vychytal čtvrtou nulu v sezoně, celkově svou desátou v NHL. Pittsburgh porazil Columbus poosmé za sebou při celkovém skóre 34:17. Jen v této sezoně nenechal soupeři za tři zápasy ani bod se skóre 12:4.
"Každý zápas proti Blue Jackets je velmi těžkou bitvou," uvedl kouč domácích Mike Sullivan. "Je jen malý prostor na chybu a většina těch zápasů je hrozně vyrovnaná. Jsou opravdu dobrým týmem, ale my naštěstí nacházíme způsob, jak ty zápasy vyhrávat."

Kessel se prosadil v přesilovce po přihrávce Malkina

Radulov řádil
Velmi důležitou bitvu o postupové pozice v Západní konferenci mezi sebou svedli hokejisté Dallas Stars a Colorado Avalanche. Vyzněla naprosto jasně pro domácí po výsledku 4:0.
Hlavní podíl na úspěchu Texasanů měl ruský útočník Alexander Radulov. Trefil se v první a pak i ve druhé třetině. Na 3:0 zvýšil ve 46. minutě Jamie Benn a Radulov pak při hře Avalanche bez gólmana v čase 57:02 dovršil 20. gólem sezony svůj první hattrick v NHL.
Radulov tak nejlepším možným způsobem odpověděl na svou absenci v předchozím utkání proti New York Rangers (1:0), kdy zůstal pouze na tribuně poté, co nestihl sraz před ranním rozbruslením.
"Všichni jsme jen lidé. Prostě jsem zaspal a přišel o trošku později," nezastíral Radulov. "Ale pravidla jsou pravidla a jsou platná pro všechny. Nemám s tím problém. Je to za mnou, už je to minulost."
Druhou nulu v řadě a celkem pátou v sezoně vychytal Ben Bishop, jenž si připsal 31 úspěšných zásahů.

Radulov svým prvním hattrickem zařídil výhru Dallasu

Lightning - Zucker 0:3
Stejně zdařilé představení jako Radulov prožil ve čtvrtek také Zucker a připravil tak nejlepšímu celku ligy teprve druhou prohru v posledních 14 zápasech.
Rozdíl byl jen v tom, že Zucker byl jediným, kdo se ve čtvrtek do střelecké listiny v Amalie Areně zapsal. A to v první a třetí třetině, načež v závěru i jemu napomohl k završení druhého hattricku kariéry risk soupeře s hrou bez gólmana.
Brankář Devan Dubnyk uhájil čisté konto proti nejproduktivnějšímu týmu soutěže díky 25 zákrokům. Šlo o jeho druhou nulu v sezoně.
Minnesota si po dvou porážkách s bodovým ziskem připsala šestou výhru z uplynulých osmi zápasů a v Západní konferenci drží druhou divokou kartu, přičemž na devátou Arizonu má k dobru tři body, na desáté Avalanche ještě o bod navíc.
"Vypadá to, že z nějakého důvodu hrajeme nejlépe proti těm nejlepším týmům v lize," všiml si Dubnyk. "Mohli jste to vidět dnes, kdy jsme byli soustředění a odhodlaní od začátku až do konce. Proti Lightning tak musíte zahrát, jinak to s vámi špatně skončí."

Zucker zařídil čistým hattrickem výhru Minnesoty

Ostatní zápasy: Sobotka dal pátý gól sezony, Flames opět bez bodů, Oilers vyhráli počtvrté v řadě
Pořádnou houpačkou byl vývoj skóre mezi Chicagem a Buffalem. Blackhawks vyhráli první třetinu 2:0, ale Sobotka pátým gólem sezony brzy ve druhé třetině snížil a na jejím konci vedli 3:2 hosté. Chicago pak vyrovnalo, ve 48. minutě vrátil Sabres vedení Kyle Okposo, jenže už po 37 sekundách opět vyrovnal Brendan Perlini. Nájezdy zvládli lépe Blackhawks, když na jejich straně uspěli všichni tři exekutoři Jonathan Toews, Patrick Kane a Alex DeBrincat.
Již počtvrté za sebou zůstal bez bodového zisku vedoucí tým Západu Calgary Flames. Nad jeho síly byli domácí Arizona Coyotes, kteří vyhráli 2:0. Čisté konto udržel díky 30 zákrokům Darcy Kuemper. V brance hostí byl Mike Smith, David Rittich mu kryl záda. Při výhře Sharks vedou Flames už jen o bod.
Edmonton Oilers porazili v kanadském souboji Vancouver Canucks těsně 3:2 a po čtvrtém vítězstvím za sebou jsou sedm bodů za divokou kartou. Oilers vedli už 3:0, hosté se dostali na dostřel, ale v závěrečných 13 minutách vyrovnat nedokázali.
St. Louis Blues opět o něco upevnili svou postupovou pozici do play off, na níž jsou v Západní konferenci, když znemožnili její poslední celek Los Angeles Kings na jeho ledě 4:0. Gólman Jake Allen uhájil čistý štít skrze 28 zásahů.
Ottawa Senators jakožto nejhorší tým ligy hráli ještě po druhé třetině s New York Islanders 2:2, ale nakonec přenechali favoritovi body po výsledku 2:4. Dva góly v dresu vítězů dal Valtteri Filppula.
Detroit Red Wings zdolali New York Rangers 3:2 po nájezdech a ukončili sérii osmi porážek. Rangers, v jejichž dresu dal oba góly Pavel Buchnevich, naopak ztratili šesté utkání za sebou. Jediným úspěšným exekutorem v nájezdech byl Andreas Athanasiou.