Kämpfova gólová teč proti Minnesotě

Útočník David Kämpf se zapsal po 14 zápasech bez gólu mezi střelce zápasu Chicago Blackhawks - Minnesota Wild a pomohl tak k vítězství domácích 5:3. Za domácí stihl hattrick Patrick Kane, v dresu hostů dosáhl 1000. bodu v základní části NHL útočník Eric Staal. Češi byli také u obou gólů Detroit Red Wings. Porážku v duelu nejhorších celků obou konferencí s Los Angeles Kings 2:4 mírnil gólem útočník Filip Zadina a nahrávkou obránce Filip Hronek.

Kämpf ukončil čekání na gól
Čtyřiadvacetiletý Kämpf vyšel střelecky naprázdno v předcházejících 14 startech, ale tentokrát se prosadil ve velmi důležitých chvílích zápasu.
Patrick Kane sice zajistil Blackhawks, kteří prohráli předchozí čtyři utkání, brzy náskok 2:0. Jenže Wild se vrátili do zápasu.
Eric Staal nejprve v přesilovce snížil a oslavil tak jakožto 89. hráč historie 1000. bod v základní části NHL. Potřeboval k tomu 1208 utkání, v nichž stihl 429 gólů a 571 asistencí.
"Jsem na to samozřejmě hrdý, ale nemohl bych takového čísla dosáhnout bez obrovské pomoci od spousty lidí, to je důležité připomenout," prohlásil Staal. "Jen by bylo hezčí, kdybychom zároveň vyhráli. Ale snad si pár výher budu moct ještě v kariéře užít."

Kane zazářil hattrickem proti Wild

Hned zkraje druhé třetiny se o vyrovnání postaral Kevin Fiala. Ve 29. minutě pak pálil Connor Murphy a na kruhu clonící Kaše stohl tečovat kotouč mimo dosah gólmana Kaapa Kähkönena.
Fiala pak sice opět vyrovnal, ale třetí třetina už patřila Blackhawks, kteří tak při výhře Los Angeles nedopadli na dno Západní konference. Postarali se o to Brandon Saad a trefou do prázdné branky Patrick Kane, jenž tak uzavřel hattrick.
"Jasně, že je příjemné dosáhnout zase dalšího hattricku," pochvaloval si Kane. Stihl už osmý v NHL. "Když dáte brzy v utkání dva góly, věříte, že třeba ještě přijde šance na ten jeden. Přišlo to sice trochu déle, ale hlavně, že jsme předtím dali ten hrozně důležitý čtvrtý gól. A já to pak završil při hře soupeře bez gólmana."
Shodnou bilancí 0+3 se mohli po utkání pyšnit domácí Jonathan Toews a hostující Ryan Suter.
Detroit třetí výhru nepřidal
Red Wings po dvou vítězstvích, která následovala po dlouhé sérii 12 porážek a deseti vystoupeních bez zisku jediného bodu, toužili po dalším úspěchu. Hosté z Los Angeles byli ale proti.
Kings vedli nad nejhorším celkem celé souěže ve třetí třetině už 4:0, teprve pak se dostali ke slovu i domácí. Madison Bowey pálil z první a Filip Zadina skvěle zvládl obtížnou dorážku.
Sám Bowey se pak prosadil v čase 57:37 i mezi střelce povedenou ranou od modré čáry, druhou asistenci si připsal Filip Hronek, k obratu to ale bylo málo.

Zadina se střelecky prosadil z dorážky

Pod výhru Kings v Little Caesars Areně se nejvýrazněji podepsal Anze Kopitar, jenž dvěma góly v průběhu druhé třetiny zvyšoval z 1:0 na 3:0. Pro dvaatřicetiletého kapitána týmu to byl historický zápis.
Kopitar má totiž nyní na kontě 919 bodů za 325 gólů a 594 asistencí z 1038 odehraných utkání a posunul se na čtvrté místo klubové historie, legendární Wayne Gretzky je už za ním, v dresu Kings nasbíral nejlepší hokejista historie 918 bodů.
"Jsem si ale jistý, že jemu na to stačilo asi tak 400 zápasů. Mně to trvalo trošku o něco déle," prohlásil Kopitar. "Ale pokaždé, když jste zmíněn ve stejné větě jako Wayne Gretzky, tak je to vážně něco. Tímhle se mohu vytahovat ještě dlouho, protože žádný z jeho dalších rekordů rozhodně překonat nezvládnu."
Alex Iafallo v dresu Los Angeles pomohl dvěma nahrávkami, Kings tak bodovali počtvrté v řadě, z toho třikrát zvítězili.
Jets rozstříleli Flyers
Winnipeg Jets nasázeli v Bell MTS Place během druhé třetiny týmu Philadelphia Flyers čtyři góly v rozmezí čtyř minut a 17 sekund, čímž si výrazně dopomohli k vysokému vítězství 7:3.
Mark Scheifele a Blake Wheeler si shodně připsali gól a dvě nahrávky, Kyle Connor přidal branku a asistenci a Neal Pionk se blýskl třemi přihrávkami. Zásadní byla hra Jets v přesilovkách - využili tři z pěti.
Nikolaj Ehlers a Luca Sbisa zajistili domácím dvoubrankový náskok po první třetině. Pak sice díky využité přesilovce snížil Matt Niskanen, jenže pak šel ven na pět minut devatenáctiletý hostující útočník Joel Farabee a domácí rozhodli.

Skvělá druhá třetina Jets proti Philadelphii

Dlouhou početní výhodu využili Wheeler a Scheifele, brzy poté se navíc ještě trefili Logan Shaw a Patrik Laine a bylo to 6:1.
"Zrovna jsme snížili a udělali z toho za stavu 1:2 těsný zápas, jenže pak přišlo to vyloučení na pět minut a spousta z našich hráčů na oslabení nám dnes v sestavě scházela," připomněl kouč poražených Alain Vigneault. "Proti přesilovce, kterou hrají takoví hráči, je to těžké."
"Byl to zásadní moment celého utkání," souhlasil Wheeler. "Soupeř snížil a momentum se přesunulo na jeho stranu, ale my jsme využili výhody, která se nám naskytla. Myslím, že se nám v utkání povedlo mnoho dobrých věcí. A byli jsme za to odměněni."
Jakub Voracek s Davidem Kašem na straně Flyers nebodovali.
Golden Knights opět zdolali Canucks
Vegas Golden Knights potvrdili, že jestli se jim na nějakého soupeře od svého vstupu do ligy opravdu mimořádně daří, jsou to Vancouver Canucks. Tentokrát je porazili 6:3.
Nejmladší účastník ligy se od svého vstupu do NHL před sezonou 2017-18 utkal v bojích o body s Canucks celkem devětkrát a ani jednou nevyšel naprázdno.
Golden Knights naopak už poosmé vyhráli a odešli poraženi jen loni koncem října po nájezdech. Vancouveru přenechali za celou dobu pouze tři body.

Pacioretty udeřil po rychlém výpadu

Elias Pettersson sice na začátku páté minuty ještě odpověděl na vedoucí zásah Nicka Holdena, ale pak už se hrálo pod taktovkou Golden Knights, kteří do poloviny zápasu odskočili až na 4:1.
Hlavní podíl na jejich úspěchu měl útočník Max Pacioretty, který si připsal čtyři body za dva góly a dvě nahrávky, čímž prodloužil dvou střeleckou šňůru na čtyři zápasy.
Pacioretty stihl za tyto čtyři duely celkem osm bodů (5+3), předtím přitom za tři vystoupení nebodoval. "Nevím, čím to je. Občas cítím, že hraju svůj nejlepší hokej, přitom ale neboduju. Samozřejmě jste rádi, když to pak přijde, ale trochu pochybujete, co za tím je."
Pod vítězství Golden Knights se vedle jiných podepsali také Valentin Zykov, který zaznamenal svůj první gól v NHL, a Jonathan Marchessault. Pro toho šlo naopak o 100. gól v NHL.
Domácí brankář Marc-Andre Fleury si připsal 26 zákroků a s 821. odchytaným utkáním se posunul přes Seana Burkea na 14. místo v počtu zápasů mezi gólmany.