LindellMW

V Texasu se plní vánoční přání. Dallas Stars z posledních osmi zápasů vyhráli sedmkrát, ale nejsou to úplně obyčejná vítězství. V šesti utkáních prohrávali, ve třech z nich dokonce o více než jeden gól.
Ukolébat a udeřit, to je teď metoda, se kterou tým kouče Ricka Bownesse slaví úspěchy.

Úterní souboj v Denveru na ledě Colorado Avalanche (3:2 pro prodloužení) nebyl výjimkou. Domácí se v první třetině na soupeře hladově vrhli a šli do dvougólového trháku. Od prostřední třetiny už se ale psal celkem jiný příběh.
"Věděli jsme, že na začátku to z naší strany nebylo dobré. Chtěli jsme samozřejmě odstartovat dobře, ale Colorado předvedlo vynikající třetinu. Ale bylo to pořád jen 0:2 a před námi bylo ještě 40 minut," popisoval současné rozpoložení Stars gólman Ben Bishop.
Složit zbraně není v jejich nátuře. 28. prosince otočili duel s Coloradem z 1:2 na 3:2 po nájezdech. O den později prohrávali po úvodní třetině s Arizona Coyotes 0:2. Vyhráli 4:2. Stejný průběh měl i novoroční ostře sledovaný venkovní duel s Nashville Predators. Z 0:1 na 4:1 otáčel Dallas i následující souboj s Detroit Red Wings a z 0:1 na 2:1 utkání s Los Angeles Kings.
*** ***Více k tématu: [Obrat jako z nebe. Stars ukázali Texasu skvělou show]
Minulý souboj s Avalanche jen potvrdil, že od 21. minuty zápasů Dallas nemá konkurenci. Své protivníky od druhých třetin ve sledovaném období drtí v poměru 19:2!
"Zvláštní je, že jsme vlastně nebyli moc dobří," tvrdil Bowness, jenž na postu kouče vystřídal vyhozeného Jima Montgomeryho. "I tak jsme ovšem dokázali odpovědět, což je známka dobrého týmu. Neměli bychom tak hrát ale moc často," postěžoval si trenér Stars.
V roce 2020 jsou dallaská vítězství kolektivním dílem. Nejproduktivnějším hráčem za poslední dva týdny je Esa Lindell, autor vítězného gólu z prodloužení proti Coloradu. Finský bek brankáře Philippa Grubauera překonal povedenou ranou o tyčku a dallaskou bilanci sezony proti Avalanche vylepšil na 4-0-0.

Lindell rozhodl o výhře Dallasu gólem v prodloužení

Stars sice dál drží druhou příčku Západní konference za St. Louis Blues, odstupy v tabulce jsou však skutečně miniaturní. První tým pod postupovou čarou, kterým byli před středečním programem na Západě Vegas Golden Knights, ztrácí na Stars jen čtyři body...
"Každý z nás ví, že jsou rozdíly malé. Colorado bylo před zápasem o bod za námi v Centrální divizi, takže tyhle zápasy pro nás mají nádech play off," tvrdil Lindell.
Ambiciózní Texasané v minulé sezoně konečně dokázali, že by ani ve vyřazovací části nemuseli být bez šance. V prvním kole v šesti zápasech vyřadili Nashville Predators a ve druhém prohráli až ve druhém prodloužení sedmého duelu s pozdějšími vítězi Stanley Cupu St. Louis Blues.
Promarněná šance však hokejisty Stars nedeptá, spíš motivuje. Odráží to konečně i současná série a způsob, jakým se Dallas dostává k bodům. Pouze z víkendového utkání v San Jose neměli Texasané nic. Možná i proto, že v něm šli 'netradičně' do vedení.
"Myslím si, že všechny ty obraty ukazují, jak kvalitní tu máme hráče. Prohrávat o gól nebo o dva přece ještě nic neznamená," řekl útočník Blake Comeau. "Pro úspěšný tým je důležité, aby dokázal najít cestičku k výhrám různými způsoby. Nám se to daří, i když v zápase nevedeme, což je obzvlášť cenné," dodává hokejista, který se Dallasu vyplácí hlavně v oslabení.

Comeau skóroval nechytatelnou ranou o horní tyčku

"Pokud to není 0:5, tak je to v pohodě," směje se gólmanská dvojka Stars Anton Khudobin. "Jistě, prohrávat není nic příjemného, ale pořád můžete makat a snažit se. Což my přesně děláme. Hlavní je neklesat na mysli, být pozitivní," tvrdil ruský brankář narozený v Kazachstánu.
Fanoušci Dallasu tak mají v roce 2020 jednu jistotu. Pokud jejich tým inkasuje jako první, je to dobré znamení. Dva body jsou nablízku.