Coyle dal dva góly a zařídil výhru Bostonu

Na úspěšný konec sedmizápasové bitvy s Toronto Maple Leafs navázal při vstupu do semifinále Východní konference play off NHL Boston a vyhrál nad Columbusem 3:2 po prodloužení. Dvěma góly zařídil obrat z 1:2 centr třetí formace Charlie Coyle, který rozhodl v čase 65:15.
Bruins, kteří ještě v úterý museli bojovat o postup, si tak připsali třetí vítězství za sebou. Blue Jackets v letošních bojích o Stanley Cup podlehli poprvé. Bitvu se suverénem základní části Tampa Bay Lightning zakončili výhrou 4:0 na zápasy už o týden dříve než Boston.

Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 3:2 po prodl. (Stav série: 1:0)
Do vedení se dostal jako první Boston, který udeřil v 11. minutě při vlastním oslabení v době, kdy pykal hrdina utkání Coyle. Noel Acciari vyřešil přečíslení individuálně střelou z pravého kruhu a překonal Sergeie Bobrovskyho na vyrážečku.
[Kompletní pokrytí série Bostonu s Columbusem]
"Myslím si, že jsme byli v první třetině jasně lepší tým. Rozhodujícím faktorem asi bylo emotivní vítězství ze zápasu číslo 7. Oni měli čas na odpočinek, ale obvykle je těžké se dostat do rytmu po dlouhé pauze," řekl trenér Bostonu Bruce Cassidy.
Columbus po devítidenní přestávce poprvé otestoval brankáře Tuukku Raska až na konci sedmé minuty a Boston jej přestřílel v úvodním dějství 14:4. "V první třetině se nám nedařilo. Potom jsme se dostali do hry, ale nedokázali jsme to dotáhnout do vítězného konce," uvedl kouč Blue Jackets John Tortorella.
Ve třetím dějství ale Blue Jackets bleskově otočili skóre. Ve 48. minutě se během 13 sekund dostali do vedení 2:1. Nejdříve střelu Setha Jonese před Raskem tečovali postupně Riley Nash a Brandon Dubinsky, takže byl finské gólman bez šance.
Podobně těžké to měl Rask i u další inkasované branky. Artemi Panarin vystřelil z pozice z levým kruhem a puk se o pravé nohy Pierrea-Luce Duboise odrazil mezi betony opory Bruins. Ve zbytku utkání už ale Rask neinkasoval a připsal si celkem 20 úspěšných zákroků.
Prodloužení vynutil v čase 55:25 Coyle, jenž z levého kruhu trefil z první přesně k bližší tyči po bekhendové přihrávce Marcuse Johanssona. Při rozhodující akci si spolupráci zopakovali a Coyle ideální pas po levé ruce Bobrovskyho usměrnil do odkryté branky.

Coyle dvěma góly zařidíl obrat Bostonu

"Je to úleva, že jsme vyhráli. Vůbex pro mě není důležité, kdo dal góly. Byl to pro mě výjimečný zápas, ale je to celé o týmové práci. Jsem rád, že jsme díky obrat zvítězili a vůbec nezáleží, jak k tomu došlo," prohlásil Coyle.
Bruins slavili i bez bodového příspěvku českého ofenzivní dua. Centr David Krejčí vyslal dvě střely na branku a vyšel naprázdno poprvé po pěti utkáních, v nichž nasbíral všech pět svých bodů v letošním play off (2+3). V prodloužení už do hry pro nespecifikované zranění nezasáhl.
Davidovi Pastrňákovi, který za první kolo vyprodukoval 29 střel, dovolili Blue Jackets jediný pokus na Bobrovskyho. To pro něj bylo nejméně v probíhajícím play off. Svou bilanci šesti bodů (2+4) už podruhé za sebou nerozšířil, což jej ale nemusí vzhledem k úspěšným výsledkům vůbec mrzet.
Další zápas: Sobota 27. dubna (neděle 28. dubna 2:00 SELČ) v TD Garden v Bostonu.