Bemström vstřelil vítězný gól v prodloužení

Šňůru neúspěchů prolomili hokejisté Columbusu, kteří v jediném pondělním utkání NHL vyhráli nad Ottawou 4:3 po prodloužení a slavili poprvé po osmi porážkách v řadě. Během této série hráli i pětkrát v nastavení a pokaždé neuspěli. Tentokrát už celek z Ohia díky brance švédského útočníka Emila Bemströma v čase 64:35 dosáhl na dva body a ve Východní konferenci se posunul na pozici druhé divoké karty pro postup do play off.

Dvacetiletý nováček Bemström vstřelil ve svém 50. utkání v NHL sedmou branku, ale v prodloužení se trefil poprvé. "Jsem šťastný. Čekal jsem na takový okamžik," radoval se Bemström.
Blue Jackets sice vedli od páté minuty po brance kapitána Nicka Foligna z pozice mezi kruhy, ale potom museli dvakrát dohánět ztrátu. V polovině úvodní třetiny vyrovnal zblízka Connor Brown, jemuž asistoval i slovenský obránce Christian Jaros.
Ve 30. minutě otočil stav opět Brown, který při Folignově vyloučení vystřelil za pravým kruhem a překonal Elvise Merzlikinse přes clonícího Nicka Paula. V čase 31:16 pro Merzlikinse zápas skončil, protože při úniku do něj vrazil Anthony Duclair a otřesený lotyšský gólman musel přenechat místo Joonasovi Korpisalovi.

Brown využil přesilovku proti Blue Jackets

Finský brankář se vrátil do brankoviště Blue Jackets poprvé od 29. prosince, kdy utrpěl v duelu s Chicago Blackhawks zranění kolena. "Je smutné vidět, že se Elvisovi něco stalo. Neviděl jsem to přesně, ale není to sranda," prohlásil Korpisalo, který si představoval comeback raději za jiných okolností.
Už po 76 sekundách svého pobytu na ledě se Korpisalo se svými spoluhráči radoval. Foligno usměrnil za Marcuse Högberga přihrávku Boonea Jennera a stejně jako Brown se zapsal podruhé v utkání mezi střelce.
V 50. minutě Senators opět vedli díky dorážce Colina Whitea. Za 29 sekund ale odpověděl tečí střely Scotta Harringtona Stefan Matteau. Columbus dovedl duel do prodloužení potřetí za sebou a další prohru nepřipustil. Po střele Zacha Werenskiho se o to postaral z dorážky Bemström.
Senators postrádali trojici dosavadních útočných opor, které před pondělní uzávěrkou přestupů změnily dres. Jean-Gabriel Pageau zamířil do New York Islanders, Vladislav Namestnikov do Colorado Avalanche a Tyler Ennis do Edmonton Oilers.
"Tento tým celou sezonu úžasně pracuje a kluci bojují. Postrádali jsme hráče, kteří dosud hráli důležitou roli a hráli hodně minut. Prali jsme se ale o výsledek až do závěrečné sirény," prohlásil kouč Ottawy D.J. Smith.
Ve vzájemných soubojích s Ottawou bodoval Columbus posedmé za sebou a naposledy vyšel naprázdno 29. prosince 2017, kdy podlehl na ledě Senators 4:5. Od té doby po sérii šesti výher neuspěl jen v minulém měření sil 13. února. Tehdy v Ottawě prohrál 3:4 po prodloužení.