Colorado se propadá, Capitals slaví rekordní výhru

Dalšího cenného milníku dosáhli hráči Washington Capitals, kteří uspěli na ledě Colorado Avalanche 4:2 a dosáhli rekordního 55. vítězství v sezoně.

Tým kolem kapitána Alexe Ovechkina tak překonal klubové maximum ze sezony 2009-10, gólman Braden Holtby je navíc jedinou výhru od překonání rekordu legendárního Martina Brodeura.

"Ukazuje se, jak jsme konzistentní tým," prohlásil po další výhře Braden Holtby. "Zatím to je pro nás opravdu skvělá sezona."

To Colorado je v opačném rozpoložení. Avalanche prohráli čtvrté z posledních pěti utkání a zůstávají mimo příčky zaručující postup do play off. Na Minnesota Wild ztrácí aktuálně pět zápasů, mají ale jedno utkání k dobru.

"Pokud doma nedokážeme vyhrát alespoň padesát procent zápasů, je těžké se dostat do play off," prohlásil trenér Patrick Roy. "V těchto chvílích musíme být schopní najít cestu k vítězstvím, klidně i ošklivým. Nám se to ale nedaří."

O výsledku duelu rozhodla pasáž sedmi minut ve druhé třetině, kdy Capitals nasázeli soupeři tři góly. Postupně se trefili Jay Beagle, Alex Ovechkin a Jason Chimera. Za hosty sice do sirény snížil Jarome Iginla, manko už ale Avalanche smazat nedokázali.