Avalanche rozebrali Flames a vedou v sérii 2:1

Hokejistům Colorado Avalanche skvěle vyšel přesun do domácí haly Pepsi Center poté, co minule vydřeli v hájemství Calgary Flames vyrovnání série na 1:1 vítězným gólem v prodloužení.

Proti králi Západní konference po základní části vedli domácí po první třetině už 3:0 a nakonec ho smetli vysoko 6:2. Třemi body za dva góly a nahrávku se pod výsledek podepsala hvězda domácích Nathan MacKinnon.

Rantanen nabil MacKinnonovi na druhý gól

Colorado Avalanche - Calgary Flames 6:2 (stav série: 2:1)
Také do třetice dostal v brankovišti Flames před českým gólmanem Davidem Rittichem přednost zkušený Mike Smith. Rittich tak nadále čeká na svůj první start v play off NHL v kariéře.
Smith měl v utkání hodně napilno a i když šestkrát inkasoval, posbíral vedle toho ještě ne zcela obvyklých 50 zákroků.
Avalanche se ale už do první přestávky dostali do pohody, když se dvakrát v početních výhodách prosadil MacKinnon a po něm navýšil náskok Cale Makar, který skóroval při svém premiérovém startu v NHL! MacKinnon mu nahrával, takže svůj příspěvek stihl doručit již během úvodní třetiny.
"Hrát co nejlépe v takových zápasech, to je přesně náš úkol," lebedil si MacKinnon. "Nohy mám pořád svěží, klidně bych mohl bruslit celou noc. Snažíme se být co nejagresivnější, co nejvíce střílet. Ale pořád není hotovo - máme dvě výhry ze čtyř, teď je třeba se zase koncentrovat na příští duel."
Zásahem do vazu kanadského týmu pak musela být situace z 28. minuty, kdy místo snížení v přesilovce sami inkasovali. Úspěšným střelcem byl Matt Nieto. Náprava v té samé početní výhodě přišla záhy z hole Sama Bennetta.
[Kompletní pokrytí série Calgary s Coloradem]
Už na konci 33. minuty však přidal pátý gól Avalanche Mikko Rantanen a bylo jasno. Zásahy Erika Johnsona a T.J. Brodieho ve třetí dvacetiminutovce znamenali jen kosmetickou úpravu výsledku.
"Je třeba zvednout hlavu," burcuje kapitán poražených Mark Giordano. "Víme, co umíme. A proto to příště od nás musí být lepší! Musíme výt chytřejší, rychle se dostávat z vlastního pásma. To nám, upřímně, dneska zrovna dvakrát nešlo. Oni si evidentně věřili, celý duel vypadali lépe než my. Příště potřebujeme vyhrát, aby naše výhoda domácího ledu zůstala výhodou."
Další zápas: Středa 17. dubna (čtvrtek 18. dubna 4:00 SELČ) v Pepsi Center v Denveru.