chytil 330

Dlouho čekat nemusel… Český útočník Filip Chytil z New York Rangers naskočil proti Tampa Bay Lightning do svého pátého utkání v NHL a už se dočkal vstřelené branky. Vysoké porážce ovšem on ani Ondřej Pavelec nezabránili.
První trefu v novém dresu a celkově druhou v sezoně zaznamenal obránce Michal Kempný z Washington Capitals. Na Carolina Hurricanes to ovšem bylo také málo.
Dvě asistence si při výhře nad Los Angeles Kings připsal Ondřej Kaše z Anaheim Ducks.

New York Rangers - Tampa Bay Lightning 3:7
Pavelec dostal v brance Newyorčanů příležitost po zranění poprvé od začátku a přestože chytil 43 střel Lightning, nebude na utkání vzpomínat v dobrém. Inkasoval šest branek.
O něco lepší pocity může mít Chytil, který vstřelil premiérový gól v lize. Z brankoviště doklepl do branky odraženou ránu Matse Zuccarella a je podle @EliasSports čtvrtým nejmladším hráčem historie klubu, který dokázal skórovat.
"Bylo zvláštní hrát proti klukům, se kterými jsme tak dlouho společně bojovali na stejné straně," připomněl nedávnou výměnu a odchod několika hráčů Rangers na Floridu útočník Chris Kreider. "Ještě to pár zápasů zabere, než to bude normální."
Tampa zastavila třízápasovou sérii porážek, kouč Jon Cooper 240. výhrou překonal klubový rekord Johna Tortorelly.

Washington Capitals - Carolina Hurricanes 1:4
Capitals se na prvním místě Metropolitní divize chtěli vzdálit Pittsburgh Penguins, proti Hurricanes se jim to ovšem nepovedlo. Jediným střelcem týmu byl totiž český obránce Kempný.
Ten ve 23. minutě napřáhl od modré čáry a nekompromisní ranou překonal Scotta Darlinga v brance. Otevřel sice skóre, jenže to bylo ze strany Washingtonu vážně vše.
"Měli jsme v sezoně mnoho zápasů, kdy jsme hráli dobře, ale nezískali v nich ani bod," řekl kouč Caroliny Bill Peters. "Alespoň dneska se nám to ale povedlo."
Jeho tým vyhrál čtvrté z posledních pěti utkání a stále živí teoretickou šanci na účast v play off. Na místo druhé divoké karty, které okupují New Jersey Devils, ovšem ztrácí čtyři zápasy před koncem základní části osm bodů.

New York Islanders - Toronto Maple Leafs 4:5
Útočník Maple Leafs Auston Matthews bodoval i v pátém zápase po vyléčení zraněného ramena. Proti Islanders kromě přihrávky zaznamenal i vítězný gól necelé čtyři minuty před koncem.
Toronto vyhrálo poosmé z posledních 10 utkání, dostalo se poprvé od sezony 2003-04 přes hranici 100 bodů a snaží se dostihnout Boston Bruins na druhém místě Atlantické divize, které by znamenalo výhodu domácího prostředí v případném rozhodujícím duelu prvního kola Stanley Cupu, kam se mužstvo už ve čtvrtek najisto dostalo.
"Je to pro nás důležité," prohlásil kouč Mike Babcock. "Měl jsem už několik týmů, které překonaly 100 bodů a vždy to byl jakýsi důkaz o velké kvalitě kádru a celého klubu. Je těžké to zvládnout, musíte být vážně dobří. A my jsme byli."
V sestavě Maple Leafs tentokrát chyběli oba čeští hráči - Tomáš Plekanec i Roman Polák.

Ostatní zápasy:
Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks 5:0
Anaheim Ducks - Los Angeles Kings 2:1 v prodl.
Vegas Golden Knights - St. Louis Blues 4:3 v prodl.
Veledůležité výhry sbírala mužstva bojující o play off v Západní konferenci. Avalanche nedali šanci odevzdaným Blackhawks a vyprovodili je debaklem 5:0.
O čisté konto se jako první v historii klubu podělili oba brankáři - Semyon Varlamov i Jonathan Bernier, který chytal posledních šest a půl minuty po kolegově kolizi se slovenským útočníkem Tomášem Jurčem.
Útočník Kaše výrazně přispěl k zisku dvou bodů pro Ducks, kteří v prodloužení zdolali přímé konkurenty Kings 2:1. Přihrávkou pomohl připravit oba zásahy svého týmu, který vylepšil bilanci posledních duelů na 6-1-1.
Alespoň bod za porážku v prodloužení, který však nakonec může mít velkou cenu, berou kromě Los Angeles i Blues.