ChytilPrime

Český útočník Filip Chytil skóroval ve čtvrtém utkání za sebou a v pondělním duelu svou brankou rozhodl o výhře New York Rangers nad Dallasem 2:1. Forvard Jakub Vrána a obránce Michal Kempný se asistencemi podíleli na rozhodujícím gólu Washingtonu, který vyhrál na ledě Montrealu 5:4 po prodloužení. Gólman David Rittich pomohl k vítězství Calgary nad Vegas 7:2.

Chytilova střelecká fazóna
Devatenáctiletý talent Chytil čekal prvních 17 zápasů v sezoně na gól a měl na kontě jen tři asistence, ale teď je ve skvělé střelecké formě. Zlínský odchovanec, který v minulém ročníku stihl v NHL za Rangers devět utkání, se ve svém celkově 30. utkání v soutěži trefil popáté a vůbec poprvé si připsal vítězný gól.
V čase 44:32 dovršil Chytil obrat Rangers, kteří doma zvítězili už pošesté za sebou. Dallas vyhodil puk z obranného pásma, ale Brendan Smith jej přistrčil Chytilovi, který si najel na pravý kruh a střelou přes obránce Joela Hanleyho překonal gólmana Antona Khudobina.

Chytilův vítězný gól proti Dallasu

"Cítím se po každém utkání sebevědomější. V prvních sedmnácti zápasech, v kterých jsem neskóroval, mi sebedůvěra chyběla. Ale od prvního gólu to bylo stále lepší. Vyhráváme a jsem schopen týmu pomáhat brankami," řekl Chytil.
"Věděli jsme od začátku, že je velice šikovný. Viděli jsme to od prvního dne. Teď se začíná ukazovat, co dokáže v klíčových momentech zápasu. Hráč jako on, který je skvěle technicky vybavený, může být rozdílový v mnoha utkáních," chválil Chytila gólman Rangers Henrik Lundqvist.
Stars v utkání vedli od 23. minuty po brance Tylera Seguina v přesilové hře, ale v polovině druhé třetiny vyrovnal Jimmy Vesey. Hosté přišli v utkání o brankáře Bena Bishopa, který po druhé třetině odstoupil pro zranění dolní části těla.
Česká stopa u vítězné trefy
Velký podíl na rozuzlení duelu v Montrealu měl Vrána. Převzal puk už ve vlastním obranném pásmu od Kempného, projel přes celé hřiště a ideálně uvolnil Larse Ellera, který v čase 63:34 zajistil obhájci Stanley Cupu výhru.
Dvakrát se trefil za Capitals kapitán Alex Ovechkin a s 15 trefami se posunul na druhé místo pořadí střelců za českého útočníka Davida Pastrňáka z Boston Bruins, který má na kontě o dva góly více.

Eller oslavil vítěznou branku v prodloužení

Ovechkin svou druhou trefou v utkání po 62 sekundách třetí třetiny zařídil vyrovnání 4:4. Byl to jeho 236. gól v přesilové hře v kariéře v NHL a dotáhl se na sedmém místě historické tabulky na Maria Lemieuxe.
Rittich vychytal další výhru
Opět na výkon Ritticha se mohlo spolehnout Calgary. Šestadvacetiletý odchovanec Jihlavy dostal v sezoně v brankovišti v konkurenci Mikea Smitha příležitost od začátku poosmé a připsal si sedmou výhru. Proti Vegas pochytal 20 z 22 střel.
Čtyřmi body zazářili Matthew Tkachuk a Johnny Gaudreau. Tkachuk vstřelil dvě branky a na další dvě přihrál. Gaudreau zaznamenal gól a tři asistence.
Calgary už po prvním dějství vedlo 5:0 a Gaudreau čtyřmi body během jedné třetiny vyrovnal klubový rekord. Posledním hráčem, který takový výkon v dresu Flames předvedl, byl 14. února 2011 na ledě Colorado Avalanche Olli Jokinen.

Flames nasázeli Vegas pět branek v první třetině

Trápení Pittsburghu pokračuje
Čtvrtou porážku za sebou a celkově devátou z posledních deseti duelů musel strávit Pittsburgh, který podlehl na vlastním ledě Buffalu 4:5 po prodloužení. O to krutější výsledek to byl pro Penguins poté, co ve 25. minutě vedli už 4:1 a získaný bod po třech utkáních bez zisku pro ně byl slabou náplastí.
"V naší hře a výkonu bylo hodně pozitivních věcí, ale musíme některé situace lépe pokrýt defenzívně. Každý zápas je důležitý a každý bod je důležitý. Snažíme se zvednout a vydolovat, co jde," prohlásil kouč Penguins Mike Sullivan, který ve třetím utkání za sebou postrádal pro zranění v horní části těla kapitána Sidneyho Crosbyho.
Obrat Buffala dokonal po 45 sekundách nastavení Jack Eichel a Sabres dosáhli na šestou výhru v řadě. "Byl to z naší strany skvělý týmový výkon. Nikdy nechcete prohrávat 1:4. Je těžké to otočit, ale popasovali jsme se s tím," pochvaloval si Eichel.

Hoffmanův návrat do Ottawy
Útočník Mike Hoffman se poprvé představil v dresu Floridy v Ottawě, kde do minulé sezony strávil celou svou kariéru v NHL a comeback si vychutnal. Bekhendovým blafákem 100 sekund před koncem dovršil výhru Panthers 7:5 a prodloužil svou bodovou sérii už na 16 utkání.
"Byl to vzrušující den. Nemohl jsem před zápasem usnout, protože jsem se nemohl dočkat," popsal pocity osmadvacetiletý Hoffman, jehož Senators vyměnili 19. června do San Jose, ale hned za dvě hodiny jen získali Panthers.

Ostatní zápasy: Nashville uspěl v boji o první místo, Laine zazářil hattrickem
Nashville po sérii tří porážek uspěl podruhé za sebou a v souboji o vedení v celé lize zdolal Tampu Bay 3:2. Vládne tak NHL o bod před Torontem. Za Lightning díky asistenci na úvodní gól Victora Hedmana ze šesté minuty bodoval ve svém čtvrtém duelu v NHL poprvé slovenský obránce Erik Černák.
Winnipeg slavil vítězství ve Vancouver 6:3 i díky třígólovému příspěvku finského kanonýra Patrika Laineho. Pro dvacetiletého ostrostřelce to byl druhý hattrick v sezoně a celkově šestý v kariéře v NHL. Canucks si připsali šestou porážku za sebou.

Laineho šestý hattrick v NHL

Vítězství Los Angeles v St. Louis 2:0 vychytal 29 úspěšnými zákroky Calvin Petersen a ve svém čtvrtém utkání v NHL udržel poprvé čisté konto. Ve 29. minutě se dočkal premiérové trefy v soutěži Matt Luff a hned byla vítězná. V závěru pojistil výsledek kapitán Kings Anze Kopitar. Po dalším neúspěchu Blues byl odvolán trenér Mike Yeo, kterého nahradil Craig Berube.
Čtvrtou výhru za sebou oslavilo Toronto, které vyhrálo doma nad Columbusem 4:2. Rozhodl o tom dvěma góly ve třetí třetině Zach Hyman, který v čase 55:38 vstřelil vítěznou branku a 61 sekund před koncem při hře Blue Jackets bez brankáře pečetil výsledek.