Martin-Necas 9-20

Osmi duely pokračovala v úterý NHL. A nesla se v duchu přepisování rekordů. Nová klubová maxima stanovili hvězdní útočníci Nathan MacKinnon a Connor McDavid, z výhry se ale radoval pouze druhý jmenovaný. První branku v NHL oslavil útočník Martin Nečas, trefil se rovněž Vladimír Sobotka. Asistencemi se potom blýskli Ondřej Palát a Radko Gudas. Bodově naprázdno naopak opět vyšel Pavel Zacha.

Nečasův první gól na výhru nestačil
Fantastický individuální výkon útočník Tylera Johnsona položil základ k domácímu triumfu Tampy Bay 4:2 nad Carolinou. Drobný střelec totiž zazářil hattrickem, hostům nestačila ani premiérová Nečasova branka v soutěži.
Johnson rozložil své trefy rovnoměrně do všech tří třetin a v základní části zkompletoval už svůj čtvrtý hattrick. Pátý přidal v play off.
"Abych se přiznal, tolik o tom nepřemýšlím. Mnohem větší radost mám z toho, že se nám povedlo utkání zvládnout. To je důležitější," prohlásil hrdina zápasu.
Řádění Johnsona nedokázal zabránit gólman Caroliny Petr Mrázek. Český brankář si dohromady připsal 23 úspěšných zákroků, nestačil ještě na střelu Yanniho Gourdeho ze třetí části.
Na úspěchu Lightning se jednou asistencí podílel i útočník Ondřej Palát, právě po jeho akci se v čase 47:02 prosadil Gourde.
V hostujícím dresu pak oslavil svou první branku v NHL mladý útočník Nečas, jenž v čase 32:48 zužitkoval přihrávku Warrena Foegela a z pravého kruhu zamířil přesně.
Tampa Bay tak v teprve čtvrtém utkání nové sezony oslavila už třetí výhru a drží se v horní polovině tabulky Východní konference.

Nečas dal ranou bez přípravy svůj první gól v NHL

Přestřelka pro Flyers
Pravidlo, že se diváci u zápasů Philadelphie rozhodně nenudí, platí dál. V utkáních pensylvánského klubu padá spousta branek, úterní noc nebyla výjimkou. Flyers doma přestříleli Floridu 6:5 v nájezdech.
Philadelphia v průběhu utkání prohospodařila komfortní náskok tří gólů, přesto se nakonec mohla radovat z úspěchu. V dovednostní soutěži o něm rozhodl Jordan Weal.
"Tohle samozřejmě není způsob, jakým bychom chtěli zvládat domácí duely. Tím spíš, když jsme měli takový náskok. Snad nás ale tahle výhra nakopne," prohlásil domácí kapitán Claude Giroux.
Flyers vyšla perfektně prostřední třetina, ve které soupeři nasázeli pět branek. Dvěma zásahy zazářil právě Giroux, stejný příspěvek doručil i Wayne Simmonds. Weal pak připojil gól a asistenci.
Hostující Panthers prokázali charakter, když špatně se vyvíjející duel nezabalili a nakonec urvali alespoň bod. Hlavní zásluhu na tom měli dvougóloví střelci Aleksander Barkov a Frank Vatrano.
Zatímco Jakub Voráček tentokrát nebodoval, obránce Radko Gudas se na výhře Philadelphie podílel jednou asistencí.

MacKinnon překonal Sundina
Formu jako hrom si drží v úvodu sezony Nathan MacKinnon. Hvězdný útočník podal další vynikající výkon, Colorado přesto prohrálo na ledě New York Rangers 2:3 v nájezdech.
MacKinnon se střelecky prosadil v samotném závěru druhé třetiny, a prodloužil tak svou gólovou sérii už na šest po sobě jdoucích utkání. Talentovaný mladík tím překonal dosavadní klubový rekord Matse Sundina, který se ještě v barvách Quebec Nordiques dokázal trefit pětkrát za sebou v úvodu ročníku 1992-93.
"Mít rekord je samozřejmě příjemné," usmíval se Nathan MacKinnon i přes porážku. "A překonat hráče, jakým byl Sundin, je něco speciálního. Vím, že se toho ode mě očekává hodně. Chtěl jsem do sezony vstoupit dobře, což se mi daří."
Rangers se mohli spolehnout na gólový příspěvek Matse Zuccarella, jenž se trefil hned dvakrát a byl hlavním motorem domácího mužstva. Dvě asistence pak připojil elitní obránce Kevin Shattenkirk. Filip Chytil, který nastoupil ve druhém útoku, vyšel bodově naprázdno.

MacKinnon se trefil pošesté za sebou

Devils zůstávají perfektní
V parádním vstupu do sezony pokračují hráči New Jersey, který před zraky svých fanoušků přehráli Dallas 3:0 a oslavili tak triumf i ve čtvrtém duelu nového ročníku.
Gólově se opět prosadil zkušený útočník Kyle Palmieri, který se tak do střelecké listiny zapsal zatím v každém duelu sezony. Devils vyhráli úvodní čtyři zápasy počtvrté v klubové historii a poprvé od ročníku 1995-96.
"Hokej si teď užíváme, mužstvo je ve skvělé náladě. Jsme spokojení s tím, jaké podáváme výkony, podařilo se nám porazit opravdu dobré soupeře. Snad si tuhle výkonnost udržíme," prohodil Palmieri.
Na jeho trefu ze čtvrté minuty navázali v dalším průběhu hry Blake Coleman a Jean-Sebastien Dea. Gólman Keith Kinkaid předvedl 24 úspěšných zákroků a odškrtl si šestou nulu v NHL.
V dresu Devils strávil na ledě přes třináct minut i útočník Pavel Zacha, do statistik se ale znovu nezapsal. Na první bod v sezoně tak český talent stále čeká.

Palmieri skóroval v přesilovce, dal sedmý gól sezony

McDavidova show
Ohromný individuální výkon Connora McDavida byl hlavním důvodem, proč Edmonton zvítězil na ledě Winnipegu 5:4 v prodloužení a oslavil druhou výhru v sezoně.
Kapitán Oilers se blýskl dohromady čtyřmi body, ke dvěma trefám přidal stejný počet asistencí. McDavid se navíc mohl radovat i z cenného rekordu.
Dokázal se totiž podílet na devíti úvodních trefách Oilers v nové sezoně. Tím překonal dosavadní klubové maximum Adama Oatese, jenž v ročníku 1986-1987 dosáhl v tomto ohledu na sedm branek.
"Mám z toho radost, ale přebíjí to skutečnost, že jsme sezonu nezahájili tak, jak jsme chtěli," přiznal McDavid. "Není to začátek, na který bychom mohli být hrdí."
O výhře kanadského týmu rozhodl v čase 61:25 Darnell Nurse, jenž využil přihrávku Ryana Nugent-Hopkinse. Ten si v zápase připsal celkem tři asistence.
V dresu domácích prožil vydařený večer Adam Lowry, první domácí prohru Winnipegu v sezoně ale dvěma přesnými zásahy odvrátit nedokázal.

McDavid pláchl obraně Jets a využil přesilovku

Ostatní zápasy: úspěchy Canucks, Wild i Golden Knights
Na velkého favorita si vyšlápli hráči Vancouveru, kteří zvítězili na ledě Pittsburghu 3:2 v prodloužení. Vítěznou trefu obstaral po 34 sekundách přidané hry Brock Boeser.
Dokonalý obrat se povedl Minnesotě, která sice po gólu Brendana Perliniho doma prohrávala s Arizonou 0:1, trefami Mikaela Granlunda a Erica Staala však dokázala skóre otočit a sebrala dva body.
Roli favorita splnili hráči Vegas, kteří doma přehráli Buffalo 4:1. Dvěma góly zaujal útočník Jonathan Marschessault, v dresu hostů oslavil první branku v ročníku útočník Vladimír Sobotka.