Capitals opět přehráli Flyers, Voráčkův gól nestačil

Napsal Katie Brown / NHL.com

Hráči Washington Capitals udělali další krok směrem k postupu do druhého kola play off, když na svém ledě přehráli celek Philadelphia Flyers 4:1 a v sérii vedou už 2:0 na zápasy.

Jednou z klíčových postav domácích byl gólman Braden Holtby, který za svá záda propustil jediný kotouč a dohromady si připsal 41 úspěšných zákroků.

"On je neuvěřitelný," vysekl spoluhráči poklonu útočník Marcus Johansson. "Předvádí skvělé zákroky, kolikrát je člověk v šoku z toho, co všechno dokáže chytit. Je to fantastický gólman."

Stejně jako v prvním duelu série udeřili jako první Capitals, když v patnácté minutě využil přesilovou hru produktivní obránce John Carlson.

V úvodu druhé části dokázal nejlepší tým základní části znovu odskočit. Postaral se o to Jason Chimera, jenž využil přihrávku Karla Alznera.

Philadelphia našla recept na Holtbyho překonání pouze jednou, ve 30. minutě udeřil český útočník Jakub Voráček a vrátil tak svoje mužstvo do zápasu.

Víc toho ovšem Flyers směrem dopředu nepředvedli. Další dva góly naopak přidali Capitals. Nejprve ve 38. minutě oslavil svůj první gól v tomto play off kanonýr Alex Ovechkin.

Konečnou podobu výsledku pak dal Nicklas Backstrom, jenž duel zakončil se třemi kanadskými body na kontě.

"Myslím si, že jsme v zápase měli navrch," konstatoval přes porážku hostující gólman Steve Mason. "Nezbývá nám, než zvládnout oba domácí zápasy. Nechceme před vlastními fanoušky prohrát."

Flyers budou spoléhat i na příspěvek Jakuba Voráčka. Ten na ledě strávil přes dvacet minut, vstřelil gól a celkem vyslal na branku domácích čtyři střelecké pokusy.

Obránce Radko Gudas odehrál téměř jednadvacet minut a předvedl kromě pěti střel na branku i šest hitů a dvě zblokované střely.

Třetí duel série je na programu ve středu ve Philadelphii.