Buffalo prohrálo pojedenácté za sebou, o přestávce chce dobít baterky

Napsal Michael Langr / NHL.com

Nedávno si užili oslavu vyřazení čísla 39 Dominika Haška, jinak však fanoušci Buffalo Sabres mnoho důvodů slavit nemají. Jejich oblíbený tým je v krizi, prohrál 11 zápasů v řadě a s 31 body je nejhorším celkem celé NHL. Pauza pro Utkání hvězd tak přišla jako na zavolanou.

"Nehodláme to zabalit. I když jsme teď na tom špatně, nevzdáváme se," prohlásil útočník Drew Stafford. "Jedeme dál. Snad využijeme přestávku a dobijeme baterky."

Problémem Sabres je především defenziva. 167 inkasovaných gólů je suverénně nejvíc v lize, v průměru to znamená 3,55 branky na zápas. Ve čtvrtek dostali od Minnesota Wild 'sedmičku', v sobotu čtyři góly od Philadelphia Flyers a v neděli prohráli 4:6 s Detroit Red Wings. V zápase, v němž po 14 minutách vedli 3:0 a vyhnali z branky českého gólmana Petra Mrázka. Ani ten nedokázali dotáhnout k bodovému zisku.

"K tomu není co dodat," povzdechl si Stafford. "Konečně se nám povedla první třetina, vyšly nám brejky i nějaké dorážky. Tři góly. A stejně to ztratíme..."

Detroit ve druhé třetině duel vyrovnal - na 3:3 se prosadil slovenský útočník Tomáš Tatar, jenž dal v posledních čtyřech zápasech pět gólů a připsal si v nich sedm bodů. Hattrick Henrika Zetterberga ve třetí části pak dokonal dílo zkázy Sabres.

"Kluci do toho dali všechno. V první třetině jsem na ně byl hrdý. A co se stalo potom? Když máte tým v přestavbě a proti sobě elitní světové hokejisty, někdy vás prostě přehrají," komentoval to smířlivě trenér Ted Nolan.

Další zápas hraje Buffalo až 27. ledna, kdy zahajuje čtyřzápasový trip po kanadských městech. Pokud z něj nezačne vozit body, už teď velmi matná vidina play off se zřejmě rozplyne definitivně. Už teď týmu chybí na postupové pozice minimálně 23 bodů.

Dobrou zprávou je, že po přestávce se do kádru zapojí zraněný kapitán Brian Gionta, jenž chyběl od 23. prosince kvůli zranění v horní části těla. Vrátí se i obránce Mike Weber, jenž chyběl v posledních dvou utkáních. A útočník Marcus Foligno bude mít čas na rekonvalescenci zlomené ruky, kterou léčí už měsíc.

Naopak pro Codyho McComicka, který byl v lednu hospitalizován s krevní sraženinou v noze, pravděpodobně sezona skončila. Lékaři ho minulý týden propustili z nemocnice, ale podle Nolana už McCormick do probíhající základní části nezasáhne.