Buffalo předvedlo velký obrat, Montreal znovu nebodoval

Trápení hokejistů Montreal Canadiens nebere konce, kanadský tým v noci nestačil na domácím ledě na Buffalo Sabres. Canadiens sice ještě po dvou třetinách vedli, nakonec ale museli přijmout porážku 2:4.

Už čtvrtou v řadě za sebou. Dlouho se při tom zdálo, že svěrenci trenéra Michela Therriena kráčí za úspěšným výsledkem. Brankový účet zápasu sice otevřel už v šesté minutě hostující Marcus Foligno, potom to ale byli domácí, kdo pálil přesně.

Nejprve ve 24. minutě vyrovnal z přesilové hry Dale Weise, o osm minut později pak Alex Galchenyuk využil přihrávku Tomáše Plekance a strhl vedení na stranu Montrealu. Ve třetí části ale Buffalo roztočilo uragán, který ambice domácích na úspěch rozmetal.

Během necelých pěti minut totiž Sabres díky brankám Jamieho McGinna a Johana Larssona skóre úplně otočili, triumf Buffala navíc podtrhl gólem do odkryté branky Montrealu Brian Gionta.

"Hráli jsme velice dobře. Měli jsme skvělou druhou třetinu i první polovinu té třetí. Soupeře jsme přehrávali, dostali se do šancí," hodnotil kapitán Montrealu Max Pacioretty. "Nezbývá nám, než držet pohromadě a dostat do kabiny lepší náladu."

Pro Montreal se jedná o čtvrtou porážku v řadě, na svém ledě navíc čeká na výhru už pět zápasů. V tabulce Východní konference se Canadiens propadli až na 13. příčku, jejich ztráta na 8. místo už činí pět bodů.