Bruins nestačili na Rangers, padli počtvrté v řadě

V nevýrazných výkonech pokračují hráči Boston Bruins, kteří propadli na ledě New York Rangers 2:5 a utrpěli už čtvrtou prohru v řadě za sebou.

Bruins se tak rázem propadli až na sedmou příčku v tabulce Východní konference a ve zbytku základní části je čeká tuhý boj o postup do play off.

Na deváté Detroit Red Wings má totiž Boston náskok pouhé tři body, tým trenéra Claudea Juliena má navíc odehráno o jedno utkání více.

"Na tuhle sérii neúspěchů musíme jednoznačně zareagovat," vyzval útočník Patrice Bergeron. "Musíme se z tohoto utkání poučit a uvědomit si, že takové výkony nám stačit nemohou."

Ačkoli měl Boston v duelu s Rangers výraznou střeleckou převahu, byli to domácí, kdo držel v rukou otěže zápasu. Už v úvodní třetině se prosadili v přesilových hrách Mats Mats Zuccarello a Derek Stepan, kteří tak svému týmu zajistili pohodlný náskok.

"Přibližujeme se krůček po krůčku našemu prvnímu cíli," vyhlásil gólman Rangers Henrik Lundqvist. "Chceme postoupit do playoff, to je pro nás teď klíčové."

Vydobytý náskok z prvního dějství Rangers ve druhé třetině udrželi, v té třetí pak dokonce ještě navýšili, když se trefil v 58. minutě do odkryté branky útočník Rick Nash.

Hosté za celé utkání nedokázali najít způsob, jak zaskočit gólmana Henrika Lundqvista. Sice mu dali dvě branky, dalších 39 střeleckých pokusů ale dokázal švédský fantom zlikvidovat.

Rangers si tak upevnili postavení na druhém místě tabulky Východní konference. Před Pittsburgh Penguins mají v Metropolitní divizi náskok čtyř bodů, ale zároveň odehráli o dvě utkání navíc.