Bonino trefil v prodloužení postup Penguins

Ani letos si Washington Capitals nezahrají finále Východní konference NHL. Nejlepší tým základní části a vítěz President's Trophy vypadl v šesti zápasech s Pittsburgh Penguins. O rozhodující gól série se v prodloužení v čase 6:32 postaral Nick Bonino.

Penguins tak po třech letech budou hrát konferenční finále, když vyzvou Tampa Bay Lightning. Na Západě rozhodnou o finalistech až sedmé zápasy.

Pittsburgh se v šesté partii na soupeře hladově vrhnul a pohotovost Phila Kessela udala tón zápasu. Už v šesté minutě otevřel útočník Penguins skóre svým čtvrtým gólem v play off.

V osmé minutě druhé třetiny předvedl Kessel další parádní práci také v přesilovce, když šikovnou kličkou obelstil Bradena Holtbyho a zvýšil na 2:0.

Euforii, jaká propukla v Consol Energy Center pak navýšil ještě Carl Hagelin, který stále při vyloučení Brookse Orpika za vysokou hokejku, skvěle tečoval za gólmana hostů ránu Olliho Maatty.

Zdálo se, že je hotovo, zlikvidovat tříbrankový deficit v zápase play off je věc nadmíru složitá, ale Capitals to dokázali. Ještě do konce druhé třetiny se prosadil nekrytý T. J. Oshie, jenž odčaroval Matta Murrayho.

Do osudu utkání pak zasáhl i Justin Williams, který si ve 48. minutě vybruslil od zadního mantinelu a zavěsil pod horní tyčku.

Tlak Capitals sílil. Tři tresty za vyhození puku mimo led v řadě se Pittsburghu staly osudným. Ovechkin se zastřeloval, ale pak si prohodil místa s Johnem Carlsonem a nejproduktivnější hráč Capitals v play off propálil ve dvojnásobné početní výhodě Murrayho a srovnal na 3:3.

Vítězná nálada v ochozech se rázem proměnila, jenže Ovechkin už nedokázal využít domácího útlumu, aby poslal sérii do sedmého zápasu.

Přestávka před prodloužením dodala Pittsburghu opět víru ve vlastní síly. "Věřili jsme si, že už to dotáhneme do vítězného konce," tvrdil Bonino.

Penguins už pomalu skákali na led, když Hornqvist dorážel do prázdné branky, ovšem obránce Jay Beagle neskutečným zákrokem na čáře dokázal vyrazit puk.

Rozhodnutí tak přišlo až v sedmé minutě prodloužení. Po Kesselově přihrávce zakončoval Hagelin, jeho střelu ještě Holtby vyrazil pravým betonem, ale na brankovišti číhající Bonino zametl puk za čáru a odzátkoval postupovou radost Penguins.

"Nebyl to moc hezký gól, ale na tom nezáleží," jásal Bonino, zatímco Holtby se těžce sbíral z ledu a Ovechkin nasupeně kroutil hlavou. Washington od jeho příchodu do týmu v roce 2005 ještě nevyhrál v play off dvě série po sobě.