Blues přehráli Ducks, zářil Tarasenko

Hráči St. Louis Blues pokračují ve vynikajících výkonech, tentokrát v domácímm prostředí složili Anaheim Ducks 5:2. Dvěma góly k úspěchu přispěl útočník Alexander Tarasenko.

Zatímco pro Blues to bylo už páté vítězství v řadě za sebou, Anaheim naopak protáhl svou sérii proher na číslo tři.

"Nezvládli jsme začátek třetí třetiny," zlobil se hostující trenér Bruce Boudreau. "Oni jsou dobrý tým, my si nemůžeme dovolit dělat takové chyby v defenzivě."

Právě třetí část byla pro vývoj utkání rozhodující. Oba celky do ní šli za nerozhodného stavu 1:1, vyzněla ovšem jednoznačně pro domácí mužstvo.

Už ve 42. minutě se prosadil Jori Lehtera, o minutu později přidal další zářez Patrik Berglund. Hostující Rickard Rakell sice vrátil Ducks na chvíli do zápasu, poté ale přispěchal s dvěma údery Vladimir Tarasenko a pojistil domácí radost.

St. Louis tak po další výhře poskočilo už na druhou příčku v Západní konferenci, Anaheim dál zůstává na páté pozici.