Blues přehráli Capitals a znovu neinkasovali gól

Výtečnou formu potvrdili hráči St. Louis Blues, kteří na svém ledě zdolali Washington Capitals 4:0 a připsali si už čtvrté vítězství v řadě za sebou.

Blues navíc v posledních čtyřech duelech ani jednou neinkasovali, jejich série bez obdržené branky trvá už 240 minut. Jedná se o klubový rekord.

"Naši gólmani jsou zkrátka fantastičtí," nekličkoval trenér St. Louis Ken Hitchcock. "To oni nás drží celou sezonu, především pak v momentech, kdy se nám nedařilo."

První tři duely bez inkasovaného gólu odchytal Brian Elliott, tentokrát se však do branky proti nejlešímu celku v NHL postavil Jake Allen. A rovněž on byl bezchybný.

"Daří se nám počet střel soupeřů výrazně omezit," pochvaloval si Jake Allen. "Za to musíme především poděkovat našim spoluhráčům, kteří odvádí perfektní práci."

Capitals na branku soupeře vypálili 32 střel, neujala se ani jediná. Góly stříleli pouze hosté. Skóre otevřel ve 25. minutě Kyle Brodziak, po něm se trefili i Colton Parayko a Vladimir Tarasenko.

V závěrečné části pak triumf domácích podtrhl Patrik Berglund. Blues tak i nadále drží krok s Dallas Stars, na druhém místě tabulky Západní konference mají stejně bodů.