bob2_edited-1

Columbus Blue Jackets se nezastavili ani poslední den před vánoční pauzou a porazili Montreal Canadiens 2:1, čímž protáhli vítěznou sérii na 12 zápasů. Deset výher v řadě mají hokejisté Minnesota Wild, kteří porazili New York Rangers 7:4. Centr Radek Faksa z Dallasu vstřelil gól, Michael Frolík pomohl dvěma asistencemi k výhře Calgary. Jaromír Jágr si den poté, co překonal Marka Messiera na 2. místě historické produktivity, připsal další bod za nahrávku.

Florida Panthers - Detroit Red Wings 3:4 po náj.
Jaromír Jágr si nahrávkou u gólu Jasona Demerse připsal 1889. bod v NHL a od Marka Messiera se na 2. místě historického bodování odpoutal už na dva body. Zároveň mu chybí jedna asistence k tomu, aby dorovnal na 5. místě všech dob v gólových přihrávkách Paula Coffeyho, jenž ukončil kariéru na čísle 1.134. Na výhru Floridy to však nestačilo.
Branku Detroitu jistil místo Petra Mrázka nováček Jared Coreau, jenž 31 zákroky vychytal ve svém druhém startu v NHL svou první výhru. Coreau byl povolán za Jimmyho Howarda, jenž vynechá 4-6 týdnů se zraněním kolene.
Floridský brankář Roberto Luongo si připsal 36 zákroků, ale dál čeká na 448. výhru, čímž by se osamostatnil od Terryho Sawchuka na 5. místě v historii NHL.

Columbus Blue Jackets - Montreal Canadiens 2:1
36 zákroků Sergeie Bobrovskyho stálo za 12. výhrou Columbusu za sebou. Vedoucí tým NHL porazil Montreal 2:1 a na čele ligy si vytvořil jednobodový náskok. Blue Jackets zároveň prodloužili počet zápasů s aspoň jedním bodem na 14 a stanovili tak nový rekord v historii klubu.
"Mít 50 bodů před vánoční pauzou je krásné. Kluci mohou být na sebe hrdí," prohlásil kouč John Tortorella.
New York Rangers - Minnesota Wild 4:7
Minnesota potvrdila parádní prosincovou formu a protáhla sérii výher na 10. Podařilo se jí to ve velkém stylu, když v Madison Square Garden nastřílela jednomu z nejlépe bránících týmů NHL sedm gólů. Rozhodla o tom především druhá třetina, v níž dali hosté pět branek.
O sedm tref Wild se postaralo sedm hráčů, Charlie Coyle přidal ke gólu tři asistence a Jason Zucker s Mikko Koivuem po dvou.
"Myslím, že důležitější než naše vítězná série je, jak teď hrajeme," upozornil Koivu. "Samozřejmě je super mít takovou bilanci, ale jako hráči se víc díváme na to, jak hrajeme. Dokázat vyhrávat v halách, kde je to velmi těžké, a porážet kvalitní soupeře, je skvělý pocit."

Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 4:1
Sidney Crosby přispěl svým třetím gólem ve třech zápasech k výhře Penguins nad New Jersey. Kapitán obhájců Stanley Cupu má na čele střelecké tabulky už 24 branek z 29 utkání.
Pittsburgh se tak rychle zotavil z debaklu, který mu ve čtvrtek uštědřil Columbus v poměru 7:1. Jeho výhru jistil Marc-Andre Fleury, jenž po nevalném začátku sezony vychytal 23 zákroky třetí výhru ze svých posledních pěti utkání. Cory Schneider si na druhé straně připsal 35 zákroků.

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 3:2 po prodl.
David Krejčí si připsal asistenci a Boston bral v Carolině bod, ale o výhru se postaral domácí útočník Teuvo Teravainen, jenž uspěl dvě minuty před koncem prodloužení. Hurricanes tak bodovali na domácím ledě v PNC Areně podesáté za sebou.

GettyImages-630480864

Dallas Stars - Los Angeles Kings 3:2 po prodl.
Radek Faksa dal dorážkou vlastní střely pátý gól v sezoně a dostal jím Dallas 16 minut před koncem třetí třetiny do vedení 2:1. Jeff Carter sice ještě před sirénou svou druhou trefou v zápase vyrovnal, ale o druhém bodu pro Stars rozhodl po 67 sekundách prodloužení zadák Esa Lindell.
Slovenský brankář Peter Budaj po čtvrteční vychytané nule odpočíval. Jeff Zatkoff v brance Los Angeles si připsal 28 zákroků, domácí Kari Lehtonen měl ještě o jeden víc.

Calgary Flames - Vancouver Canucks 4:1
Michael Frolík ukončil sérii devíti zápasů bez bodu a dvěma asistencemi se podílel na vítězství Calgary nad Vancouverem. Hvězdou zápasu byl však obránce Mark Giordano, který dvěma góly během 10 minut druhé třetiny otočil vývoj zápasu a Canucks na to nedokázali odpovědět.
Hosté vyslali na Briana Elliotta jen 14 střel. Jacob Markstrom jich na druhé straně pochytal 33, ani to však na body nestačilo.
San Jose Sharks - Edmonton Oilers 3:2 po prodl.
Slovenský obránce Andrej Sekera si připsal asistenci, ale k výhře Edmontonu to nepomohlo. San Jose slavilo dvoubodový zisk v zápase proti svému někdejšímu trenérovi Toddu McLellanovi především díky nováčkovi Kevinu Labancovi, který ho nejdřív dostal do vedení 2:1 a poté rozhodl prodloužení. Sharks si tak upevnili vedení v Pacifické divizi právě před Oilers.
Další páteční výsledky:
Washington Capitals - Tampa Bay Lightning 4:0
New York Islanders - Buffalo Sabres 5:1
Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche 1:2 po prodl.
Arizona Coyotes - Toronto Maple Leafs 1:4
Momenty večera:
1. Pětigólová třetina
Minnesota ovládla duel v New Yorku pěti trefami ve druhém dějství. Dva z nich dala během 18 sekund v první minutě třetiny.
2. Bobrovskyho zákrok proti Saadovi
Sergei Bobrovsky zastavil necelé dvě minuty před koncem únik Paula Byrona v oslabení a udržel tak vedení 2:0, které stačili Canadiens korigovat až v polovině třetí třetiny. Gólman si tímto zákrokem a skvělým výkonem řekl o 12. výhrou Columbusu v řadě.
3. Doanovo dvojí jubileum
Veterán Shane Doan sice nezabránil další porážce Arizony, ale vstřelil svůj 400. gól v NHL a navíc se mu to povedlo v 1500. ligovém startu (17. v historii NHL).
Tři hvězdy:
1. Charlie Coyle (MIN): 1 gól, 3 asistence, 3 hity
2. Mark Giordano (CGY): 2 góly, 3 střely, +2 v plus/minus
3. Kevin Labanc (SJS): 2 góly (vč. v prodloužení)
Na co se těšit:
Kolotoč NHL se během vánočních svátků na tři dny zastaví. Další zápasy se hrají v úterý 27. prosince.