Skvělý vstup do série 1. kola play off Východní konference slaví hráči celku Columbus Blue Jackets, kteří přetlačili Washington Capitals na jeho ledě 4:3 po prodloužení. Rozhodl útočník Artemi Panarin.

Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 3:4 po prodl. (stav série 0:1)
Columbus se na úvod vyřazovacích bojů uvedl jako tým, který se za žádné situace nevzdává. Ačkoli po první třetině prohrával 0:2 a byl čtyři minuty od porážky, nakonec dokázal v prodloužení urvat triumf na svou stranu.
Postaral se o to útočník Artemi Panarin, jenž v čase 66:02 využil skvělé práce parťáka Pierrea-Luca Duboise a elegantním zakončením překonal brankáře Philippa Grubauera. V utkání si navíc připsal i dvě asistence.
"Tohle byl opravdu důležitý gól," prohlásil po utkání Panarin. "Jsem šťastný, protože to bylo těžké utkání a tahle výhra pro nás má velkou cenu."
V první třetině přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by Washington neměl utkání zvládnout. Capitals šli do trháku poté, co hostující útočník Josh Andersson nevybíravě poslal na hrazení obránce Michala Kempného a dostal trest na pět minut a do konce utkání.
Pro českého beka navíc utkání předčasně skončilo, podle prvních zpráv ze zámoří Kempný laboruje s blíže nespecifikovaným zraněním v horní části těla.
"Budeme jeho stav podrobně monitorovat. Uvidíme, jak na tom bude s ohledem na další utkání," uvedl domácí trenér Barry Trotz.
Nabídnutou možnost dlouhé početní výhody Capitals dokonale využili. V rozmezí pouhých 29 vteřin dvakrát udeřil útočník Evgeny Kuznetsov a stal se osmým hráčem v historii klubu, jenž v utkání play off vstřelil dvě přesilovkové branky.
Rychleji je navíc dokázal vsítit jen Larry Murphy, který na to potřeboval pouhých 16 vteřin. V obou případech u gólů asistovali Nicklas Backstrom a John Carlson.
S Columbusem to v tu chvíli nevypadalo moc dobře, do duelu se ale dokázal postupně vrátit. Nejprve v čase 24:48 snížil po přihrávce Boonea Jennera útočník Alex Wennberg, na začátku třetí části pak potrestal faul Toma Wilsona veterán Thomas Vanek.
V tu chvíli bylo vyrovnáno a začínalo se od začátku. Podruhé v zápase se dostali do vedení domácí, když Devante Smith-Pelly zužitkoval přihrávku Jakuba Vrány. Pro českého útočníka to byl vůbec první bod v play off v kariéře.
Ani ten ale nakonec Washingtonu k výhře nestačil. V čase 55:34 totiž vyrovnal v přesilové hře Seth Jones, obrat pak dokončil v prodloužení Panarin.
"Sice jsme prohrávali o dva góly, ale nikdy jsme nepřestali věřit, že bychom utkání nezvládli," vyhlásil hostující útočník Nick Foligno.
Columbus tak poprvé v klubové historii vede v sérii a udělal první krok za postupem.
Další zápas: Neděle 15. dubna (pondělí 16. dubna 1:30 SELČ) v Capital One Areně ve Washingtonu.