B+B. Na utkání č. 2 mohou mít vliv Burns a Bonino

Napsal John Kreiser / NHL.com

Několik posledních kroků v cestě za Stanley Cupem je nejobtížnějších. San Jose Sharks a Pittsburgh Penguins, zbývající dva týmy v boji o trofej, mohou další udělat v noci ze středy na čtvrtek, kdy je v Consol Energy Center na programu utkání číslo 2.

Sharks, kteří jsou ve finále Stanley Cupu vůbec poprvé v historii, musí vygenerovat větší sílu v ofenzivě, než tomu bylo během porážky 2:3 v úvodním utkání série. Sharks musí strávit více času v útočném pásmu a nepovolit Pittsburghu, aby kontroloval hru. San Jose bylo přestříleno 41:26 v prvním zápase a 33:13 v součtu první a třetí třetiny.

Penguins, kteří nastupují před svými fanoušky, se pokusí znovu využít svojí rychlosti, jako se jim to povedlo v prvním duelu. Obráncům Penguins se dařilo vyhýbat napadajícím útočníkům soupeře, tady prokázali schopnost se obětovat, když zblokovali 21 střel.

Tohle jsou čtyři hráči, kteří mohou pomoci svým týmům v posledních krocích za Stanley Cupem:

Logan Couture, útočník, Sharks - Sezona San Jose nabrala obrátky poté, co se Couture vrátil po zranění, díky kterému vynechal více než dva měsíce. On je velkým důvodem, proč jsou Sharks poprvé v historii ve finále. V prvním finálovém duelu si připsal asistenci, byl to už jeho 25 bod v play off - nikdo z hráčů jich nemá víc. Couture dokázal bodovat v 15 z 19 zápasů Sharks v play off a nestalo se mu, že by nebodoval ve dvou utkáních po sobě.

Brent Burns, obránce, Sharks - Burns v prvním utkání zaznamenal dvě asistence, celkem už má v play off na kontě 22 bodů. To je mezi obránci nejvíce od roku 1994, kdy jich Brian Leetch v dresu New York Rangers nasbíral 34. Burns je největším důvodem, proč mají Sharks přesilové hry s úspěšností 27,7 procenta. V početních výhodách vstřelil čtyři góly a přidal šest asistencí.

Nick Bonino, útočník, Penguins - Osmadvacetiletý centr v letošním play off exceluje. V prvním utkání byl klíčovým mužem, když 2:33 minuty před koncem rozhodl o výhře svého týmu. Na kontě má 16 bodů, což něj dělá společně se Sidneym Crosbym druhého nejproduktivnějšího hráče týmu. Formace Carl Hagelin, Bonino a Phil Kessel, přezdívaná jako 'HBK' lajna", je nejkonzistentnějším útokem Penguins v play off.

Sidney Crosby, útočník, Penguins - Skvělý pas od kapitána Penguins předcházel brance na 2:2 v první třetině úvodního finálového zápasu. Crosby také vstřelil tři vítězné góly ve finále Východní konference proti celku Tampa Bay Lightning. Podporuje ofenzivu Penguins tím, že vyhrál více než polovinu vhazování v každém z posledních šesti zápasů.