Ryan Getzlaf

Edmonton Oilers - Anaheim Ducks 4:3 po prodloužení
Hokejisté Ducks i podruhé dobyli Edmonton a potvrdili, že tahle série zatím přeje hostům. První dva duely totiž vyhráli naopak Oilers v Kalifornii, takže o postupu do finále Západní konference se rozhodne nejdřív v šestém duelu. Ten pátý je na programu v pátek v Anaheimu.

Hosty v Edmontonu táhl ve středu parádním výkonem kapitán Ryan Getzlaf, jenž byl u všech čtyř gólů: dva sám dal a na dva další nahrál, včetně vítězné trefy Jakoba Silfverberga 45 sekund po začátku prvního prodloužení.
Do zápasu zasáhl i český nováček Ondřej Kaše. Český útočník, jenž nastoupil teprve ke svému druhému zápasu play off NHL, odehrál jen čtyři střídání, stihl však jednou vystřelit na branku.
Anaheimský brankář John Gibson kryl 29 ze 32 střel, edmontonský Cam Talbot měl 35 zákroků. Dva body za asistence si připsali domácí útočníci Leon Draisaitl a Pat Maroon.
Oilers měli zápas perfektně rozehraný, po první třetině vedli 2:0 po trefách Milana Lucice z přesilovky v čase 15:38 a Connora McDavida, jenž dal dvě minuty a pět sekund po něm svůj čtvrtý gól v play off.
Hosté však třemi brankami ve druhé části zápas otočili a šli sami do vedení. Nejprve se trefil Getzlaf minutu a půl po přestávce, necelých pět minut po něm vybídl ke skórování Rickarda Rakella a v čase 14:25 prostředního dějství dal svůj druhý gól.
Anaheim ještě dvě minuty před koncem třetí třetiny držel jednobrankové vedení, ale 82 sekund před sirénou vyrovnal Drake Caggiula.
V prodloužení však Silfverberg svým sedmým gólem v play off rychle zasadil ránu, na níž už Edmonton nemohl odpovědět. Švédský forvard se spolu s Getzlafem dostali jediný gól od nejlepšího střelce play off Jakea Guentzela z Pittsburgh Penguins, jenž se trefil už osmkrát.
Hrdina zápasu: Ryan Getzlaf (ANA)
Kapitán Anaheimu byl u všeho dobrého, co se ten večer pro hosty v Edmontonu stalo. Připsal si dva góly, dvě asistence, dva hity, tři střely, nebyl ani u jedné inkasované trefy při hře pět na pět. Navíc vyhrál 62 procent vhazování.