Anaheim otočil skvělý zápas ve Winnipegu a sahá po postupu

Napsal Michael Langr / NHL.com

Devět gólů, fantastická atmosféra a nakonec ticho v ochozech přehlušené křepčením hráčů Anaheim Ducks po vítězné teči Rickarda Rakella v šesté minutě prodloužení. Winnipeg Jets museli překousnout další jednogólovou porážku - tentokrát 4:5 - a v sérii prvního kola Západní konference budou ve středu doma čelit vyřazení.

Domácí hnaní frenetickým publikem třikrát v zápase vedli, ale hosté dokázali pokaždé srovnat. Na 4:4 se v čase 57:46 trefil Ryan Kesler.

Ondřej Pavelec mezi domácími tyčemi předvedl 26 zákroků, Frederik Andersen měl na opačné straně o pět zásahů víc. Hosté však v prodloužení dostali Jets pod velký tlak a nehlídaný Rakell měl čas na teč rány obránce Francoise Beauchemina.

"Předvedli jsme skvělý forčeking, Beauch krásně vystřelil a já to zvládl trefit," popisoval Rakell.

Jets mají nůž na krku, jediné zaváhání jim ukončí sezonu. "Bohužel jsme zase pykali za gól v závěru základní hrací doby," citoval Winnipeg Free Press domácího útočníka Bryana Littla.

Ve všech třech zápasech Winnipeg v poslední třetině vedl, přesto prohrává 0:3 na zápasy. "Energie v naší aréně nám ale nedovolí se vzdát, ještě není konec," prohlásil kouč Paul Maurice.

Ducks však znovu ukázali velkou psychickou sílu, která v klíčových momentech zápas převážila. "Ani jednou v zápase nás nenapadlo, že bychom měli prohrát," tvrdil Kesler.

Dubnyk vymazal Blues

V zápase číslo 2 nedokázal Devan Dubnyk zabrzdit střelce St. Louis Blues Vladimira Tarasenka, ale v prvním domácím duelu byl gólman Minnesota Wild i díky precizní obraně bezchybný a 17 zákroky udržel nulu. Wild se po výhře 3:0 znovu ujali vedení v sérii.

O klíčové momenty se v rozmezí 125 vteřin druhé třetiny postarali Jason Pominville a Zach Parise.

"Naše lajna fungovala. Měli jsme puk na hokejkách, dokázali si vytvořit tlak a byli jsme na těch správných místech," těšil se Parise.

Lundqvist odolal náporu Penguins

Skvělý výkon předvedl ve třetím utkání série s Pittsburgh Penguins také švédský brankář New York Rangers Henrik Lundqvist. Na vítězství 2:1 na ledě hostů se podílel 24 zákroky. Stejným poměrem teď vede newyorský tým i na zápasy.

"Ve třetí třetině dosáhlo naše zoufalství vrcholu," řekl kapitán Penguins Sidney Crosby.

Jediný domácí gól padl až v čase 53:12 a obstaral ho Patric Hornqvist. Víc už Lundqvist nepřipustil.

"Vyvinuli velký tlak, ale dokázali jsme nějak odolat," jásal Derek Stepan.