MTL juraj slafkovsky

\Aj v sezóne 2023-24 každý týždeň vyberáme slovenskú hviezdu posledných siedmich dní. V dvadsiatom prvom týždni ročníka v NHL naskočili siedmi slovenskí hokejisti. Tu je najlepší z nich: \

Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens)

Útočník Canadiens v sobotu pridal šiesty viacbodový duel v sezóne. Montreal v atraktívnom zápase privítal Toronto Maple Leafs a domáci tesne prehrali 2:3. Devätnásťročný útočník v ňom prihral na obidva góly Canadiens.

Najprv v prvej minúte zápasu rozbehol akciu, ktorá sa skončila úvodným gólom Mikea Mathesona. Druhý bod v zápase pridal v presilovej hre, keď pripravil vyrovnávajúci zásah Alexa Newhooka na 2:2, ale Montreal aj tak pridal štvrtú porážku z piatich duelov.

Slafkovský proti Torontu odohral čas 21:23 a skončil s jedným kladným bodom v štatistike plus/mínus. Rozdal päť bodyčekov a pripísal si tri strelecké pokusy. Za svoj výkon bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.

"Na svoj vek je veľmi šikovný. Na ľade neváha použiť svoje mohutné telo a proti najlepším hráčom súpera odvádza skvelú prácu," povedal o slovenskom spoluhráčovi útočník Jake Evans. "Od začiatku sezóny sa výrazne zlepšil, nastupuje v elitnej formácii, strieľa dôležité góly a trávi veľa času na ľade. Dospel a má vyššie sebavedomie."

Prvý hráč draftu 2022 odštartoval hrací týždeň výhrou 4:3 po predĺžení nad Nashville Predators. Za necelých 18 minút na ľade mal dva hity a dve mínusky v hodnotení účasti na ľade.

O dva dni neskôr Canadiens prehrali v aréne Carolina Hurricanes 1:4. Za 18 a pol minúty na ľade nepremenil slovenský útočník jeden strelecký pokus a znova skončil s dvoma zápornými bodmi.

Slafkovský nedávno pokoril míľnik sto duelov v NHL a v pondelok mal na konte 103 zápasov medzi elitou. V sezóne má 64 odohraných stretov s bilanciou 13 gólov a 20 asistencií. S 33 bodmi je najproduktívnejší Slovák v NHL pred Tomášom Tatarom zo Seattle Kraken (21).