DAL roope hintz

\Každý deň počas play off vám prinášame rubriku Hity dňa, ktorá zahŕňa päť zaujímavostí pred aktuálnymi zápasmi. Pozrite si s nami tie najnovšie pred ďalším hracím dňom vyraďovacej časti. \

Hintz mimo hry, Tanev neistý

Dva zápasy v Denveri hokejisti Dallas Stars zvládli na jednotku a v domácej aréne American Airlines Center teraz majú šancu ako prví rozraziť brány finále konferencie. Piaty duel s Colorado Avalanche sa začína vo štvrtok o 2:00 SELČ (Nova Sport 1, NHL.tv).

Texaskému tímu však robí starosti zdravotný stav Roopeho Hintza a Chrisa Taneva.

"Hintz je mimo hry, v tejto chvíli budeme jeho zdravotný stav posudzovať zo dňa na deň," potvrdil zámorským novinárom hlavný tréner Stars Peter DeBoer.

Fínsky reprezentant, ktorý v play off doteraz skompletizoval šesť bodov za dva góly a štyri asistencie, odstúpil v závere prvej tretiny štvrtého zápasu po blokovaní strely. Podľa zákulisných správ bojuje s bližšie nešpecifikovaným zranením v hornej časti tela. V stredajšom dueli sa nepredstaví a na jeho mieste nastúpi český útočník Radek Faksa.

Obranca Tanev, ktorý naposledy striedal necelé štyri minúty pred koncom tretej tretiny, je zo Stars najlepší so 41 zblokovanými strelami a štvrtý vo vyťažení s priemerom 23:12 minúty na zápas.

Hintz v druhej tretine zvýšil náskok Stars

"Taký je hokej v play off. Každý sa s tým vyrovná. Keď vám niekto vypadne, tak ho musí zastúpiť niekto iný. Je to skrátka také obdobie roka, keď sa musíte spoliehať na všetkých hráčov a veriť ich odhodlaniu," povedal DeBoer.

Toews sa uzdravuje

Obranca Colorada Devon Toews kvôli chorobe vynechal štvrtý zápas so Stars, ale v Dallase by mohol byť znova k dispozícii.

"Cestuje s nami a uvidíme, ako mu bude v hrací deň," povedal tréner Avalanche Jared Bednar. "Určite sa však cíti lepšie."

Bednar okrem toho uviedol, že Toewsove problémy nesúvisia s hitom, ktorý inkasoval od Jamieho Benna v prvom zápase série.

Toews je člen elitnej obrannej dvojice s Caleom Makarom, v ôsmich zápasoch play off má na konte šesť bodov (1+5) a v priemere strávi na ľade 23:46 minúty na zápas, druhý najdlhší čas v tíme po Makarovi (25:46).

Rantanen poslal Avalanche do rozhodujúceho náskoku

"Toews je hráč, ktorý nastupuje vo všetkých situáciách, je veľmi dobrý v obrane a pomáha nášmu tímu v ofenzíve. Jeho všestranná hra má veľký vplyv. Nahradiť ho v niektorej z týchto úloh je veľmi náročné. Takže dúfajme, že bude zase v poriadku a pomôže nám," želal si Bednar.

Avalanche musia zabudnúť na Ničuškina

Deväť gólov v ôsmich zápasoch. Bilancia, ktorú už najlepší strelec Colorada v play off Valerij Ničuskin nerozšíri. Ruský útočník bol suspendovaný na minimálne šesť mesiacov kvôli porušeniu podmienok asistenčného programu. Rovnako ako minulý rok tak play off nedohrá.

"Je to nanič. Nášmu tímu to nepochybne ubližuje, pretože Val je skvelý hráč," povedal Bednar, ktorý do prvého útoku namiesto Ničuškina začal s Nathanom MacKinnonom a Mikkom Rantanenom posielať Artturiho Lehkonena, ale absencia takého dôležitého útočníka sa na poslednom výkone Avalanche nepochybne prejavila.

"Boli sme príšerní," povzdychol si tréner.

Ak chcú hráči Colorada noc na štvrtok prežiť, tak si potrebujú v prvom rade vyčistiť myseľ a prípad Ničuškin hodiť za hlavu.

"Za niekoľko gólov z minulého zápasu môžem ja. Musím byť lepší," povedal Makar. Ale to si za stavu 1:3 na zápasy hovoria všetci hráči Avalanche.

Zostrih: Stars - Avalanche 5:1