Canadiens poslali zraneného Webera domov

Najlepší montrealský obranca si obnovil zranenie nohy a bude tímu na neurčitý čas chýbať

NHL.com @NHLdotcom

Montreal Canadiens riešia problém, v pondelok museli poslať domov z Vancouveru zraneného kľúčového beka Shea Webera. Ten má znovu problém s nohou.

Tréner Claude Julien nebol schopný povedať, ako dlho bude Weber mimo hry. Canadiens hrajú v utorok v Rogers Arene proti Vancouver Canucks druhý zápas zo sedemzápasového tripu.

"Jeho situácia sa nezlepšovala, má zranené chodidlo. Už to vyzeralo lepšie, ale potom sa to zase zhoršilo, takže sme ho poslali domov, aby sa na to pozreli naši lekári," vysvetľoval Julien situáciu okolo Webera.

Weber vynechal na konci novembra sedem zápasov. Do hry sa vrátil 2. decembra v zápase proti Detroit Red Wings. V posledných šiestich dueloch strávil na ľade v priemere 22:44 minúty. V zápase pod šírym nebom, ktorý Canadiens v sobotu prehrali s Ottawa Senators 0:3, odohral dokonca 22:58 minúty. V pondelok sa už ale vo Vancouveri nezúčastnil tréningu.

"Síce stále hral, ale necítil sa dobre. Takže to musíme vyriešiť, posielame ho domov a povieme lekárom, aby sa na jeho zranenie ešte raz detailne pozreli," povedal Julien. "Snažil sa, ako len mohol, ale to najlepšie, čo môžeme urobiť, je nenechať ho teraz hrať."

Tridsaťdvaročný Weber vedie bodovanie obrancov Canadiens so šiestimi gólmi a 16 bodmi v 26 zápasoch. V kariére počas 13 sezón v Nashville Predators a v Montreale nazbieral 501 bodov za 189 gólov a 312 asistencií.