Capitals vyhrali po predĺžení, Crosby je zranený

Po Niskanenovom zákroku opustil pittsburský kapitán ľad už v prvej tretine, o výhre Washingtonu rozhodol Shattenkirk

Autor NHL.COM/SK / NHL.com

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 2:3 po predĺžení (stav série 2:1)

Washington dokázal vďaka výhre 3:2 po predĺžení na ľade PPG Paints Areny zdramatizovať sériu druhého kola proti Pittsburgh Penguins. Domáci navyše prišli o Sidneyho Crosbyho. Ich kapitán sa zranil už na začiatku prvej tretiny a do hry sa nevrátil.

K incidentu došlo v šiestej minúte, keď sa Crosby ocitol v prečíslení, brankára Bradena Holtbyho ale neprekonal a dostal ranu hokejkou do tváre od beka Matta Niskanena.

Crosby opustil ľad s pomocou maséra a zmizol v kabíne, odkiaľ sa už späť na ľad nevrátil. Prekvapený Niskanen inkasoval trest na päť minút a do konca zápasu.

"Crosby prešiel cez bránkovisko a došlo ku kolízii, zbehlo sa to strašne rýchlo. Určite to bolo nezavinené, hlava sa mu dostala dole a trafila moju hokejku. Nesnažil som sa ho zasiahnuť krosčekom. Nechcel som ho zraniť a dúfam, že bude v poriadku," opisoval situáciu Niskanen.

Šokovaní Penguins ale presilovku nevyužili a inkasovali v oslabení, keď sa nahodenie Nicklasa Backstroma cez hokejku gólmana Marca-Andre Fleuryho a nohu beka Iana Colea dostalo do domácej siete.

Pittsburská ofenzíva bola bez svojho mozgu otupená, v polovici tretej tretiny mal navyše Evgeny Kuznetsov po spolupráci s Justinom Williamsom a Marcusom Johanssonom pred bránkou veľa času a zvýšil na 2:0 pre hostí.

Už to vyzeralo, že domáci dohrajú stretnutie v depresii, ale pri hre bez brankára najprv v 59. minúte strelou bez prípravy znížil Evgeni Malkin a o 48 sekúnd neskôr vyrovnal stav na 2:2 Justin Schultz.

Nadšenie pittsburských fanúšikov však v čase 63:13 definitívne schladil Kevin Shattenkirk, ktorý využil clonenie T. J. Oshieho a zaskočil Fleuryho.

"Stále som veril, že sa môžeme dostať do zápasu, čo sa podarilo. Preto je také smutné, že sme prehrali v nadstavení. Po odchode Sidneyho sme sa dokázali dať dokopy a vyrovnať, veľmi nás to mrzí," povedal brankár Penguins.

Capitals tak znížili na 1:2 na zápasy a pred stredajším pokračovaním série dostali poriadny životobudič. Penguins sa teraz obávajú o Crosbyho. Jeho ďalšia absencia by mohla byť pre ich vyhliadky zásadná.

"Stratiť najlepšieho hráča sa vždy nejako prejaví, ale musíme sa dať dohromady a prípadne bojovať aj zaňho," povedal pittsburský obranca Schultz. "Jedna výhra ale ešte nič neznamená, čaká nás veľa práce," povedal útočník Capitals Oshie.

Hrdina zápasu: Kevin Shattenkirk (WAS)

Penguins predviedli v závere riadneho hracieho času veľkolepý comeback, ale rozhodujúci moment mal na svedomí obranca, ktorého Capitals získali pred uzávierkou prestupov zo St. Louis Blues.

Ďalší zápas série: streda 19:30 (štvrtok 1:30 SELČ) v Pittsburghu.