leafs jets

Súboj Toronto Maple Leafs proti Winnipeg Jets, to je bitka dvoch pravdepodobne najsilnejších kanadských tímov dneška. Ten stredajší ukázal krásny ofenzívny hokej, bleskové prechody do útoku... A aj fakt, že Toronto je tím, z ktorého sa stáva odolný a naozaj silný celok.

Nejde o to, že Maple Leafs sa vo Winnipegu rýchlo dostali do vedenia 3:0 potom, ako Nazem Kadri svojím prvým gólom v sezóne stanovil toto skóre už po necelých 12 minútach hry. Dať na začiatku zlepené góly sa sem-tam podarí mnohým tímom.
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
Ide o to, že potom, ako sa Jets zdvihli, v tretej tretine v rozmedzí 91 sekúnd znížili na rozdiel jedného gólu a nadychovali sa k náporu a k vyrovnaniu, Toronto nielenže dokázalo ich tlak ustáť, ale dokonca odpovedať štvrtým gólom, ktorým si poistilo celkovú výhru 4:2.
Práve v takýchto kľúčových momentoch sa spozná kvalitný tím. Presne toto veľakrát dokázali Pittsburgh Penguins pri svojich cestách za Stanley Cupom. A mladý tím Maple Leafs ukazuje, že to dokáže aj on. Aj vďaka letnej posile Johnovi Tavaresovi, ktorý bol autorom poisťovacieho zásahu - dve minúty po druhom góle domácich dotiahol akciu s Mitchellom Marnerom dorážkou do siete a ukončil tak päťzápasové čakanie na gól.
"Tieto situácie zvyčajne znova dostanú tím na koňa. Oni na ňom boli po svojich dvoch góloch, ale my sme sa dokázali rýchlo vyšvihnúť späť. Keď sme zase viedli o dva góly, ich tlak to otupilo," uviedol brankár hostí Frederik Andersen.

Tavaresov gól po akcii Marnera

Tavares, bývalý kapitán New York Islanders, chválu na svoj gól rýchlo preniesol na kolegu Marnera: "Pre obrancov je nesmierne ťažké ho udržať, keď korčuľuje tak, ako pri tejto akcii. Skvelo sa uvoľnil, presne vycítil, čo má urobiť. Ja som len išiel do bránky pozbierať prípadné odpadky. Bola to predovšetkým jeho akcia."
Ešte väčšou oporou ako títo dvaja však bol brankár Andersen. V rozhodujúcich chvíľach likvidoval jednu šancu Jets za druhou, pripísal si 38 zákrokov, z toho 20 v tretej tretine. Práve on udržal väčšinu rozbehnutých domácich strelcov na uzde a Toronto v hre.
Duel vo Winnipege bol úplne prvým súbojom dvoch kanadských celkov, ktorý vysielala americká celoštátna televízia NBC. Aj z toho je vidieť, že tieto dva tímy sú považované za favoritov na Stanley Cup. Stredajší zápas ukázal, že právom.
A určite nielen preto, že na ľade proti sebe stáli jednotka a dvojka draftu 2016 Auston Matthews a Patrik Laine. Talent v oboch mladých ambicióznych mužstvách je oveľa širší, čo naposledy ukázali napríklad práve Marner či William Nylander a na druhej strane skórujúci Mark Scheifele či skvelo hrajúci Nikolaj Ehlers, ktorý tiež prekonal svojho dánskeho krajana v bránke Maple Leafs.
Viac o téme: [Debata o MVP. Crosby je len jeden]
"Páčilo sa mi nasadenie. Hrali sme bojovne, dobre sme korčuľovali, tvrdo sme makali. To som v niekoľkých posledných zápasoch nevidel, takže som rád, že tentoraz sme to mali," povedal Mike Babcock, kouč víťazných Maple Leafs.
Ak sa chcete presvedčiť, že stret kanadských favoritov je naozaj úžasnou hokejovou šou, máte šancu v ich ďalšom dueli, ktorý je v programe už v noci na nedeľu, tentoraz v Toronte.
"Odchádzať z ľadu po takomto výkone a výhre nad veľmi kvalitným súperom je príjemná vec," povedal spokojný Babcock. "Oddýchneme si, zatrénujeme a ideme na nich znova. Nie je zlé zahrať si s takým dobrým protivníkom dvakrát za sebou."