Jets nastrieľali šesť gólov a znížili stav série

Sú späť v sérii. Hráči Winnipegu uspeli na ľade St. Louis 6:3 a prvým víťazstvom v tohtoročnom play off sa vrátili do boja o postup do ďalšieho kola.

Kanadský tím ťažil najmä z vynikajúcej sekvencie v druhej tretine, keď svojmu súperovi nastrieľal tri góly v rozmedzí štyroch minút a jednej sekundy. Útočník Kyle Connor sa presadil až dvakrát.
St. Louis Blues - Winnipeg Jets 3:6 (stav série: 2:1)
Vedeli, že balansujú nad priepasťou. Že ďalší neúspech by ich dostal do nesmierne zložitej situácie. Hokejisti Jets však nič také nedovolili a tretí duel série proti Blues sa im výborne vydaril.
"Sústredili sme sa na každý moment zápasu, na každé striedanie," vysvetlil hosťujúci útočník Kyle Connor. "Priblížili sme sa k tomu, ako sme hrali v základnej časti. Boli sme veľmi nebezpeční."

Connorov druhý zásah proti Blues

Prvá tretina pritom nápadne kopírovala to, čo sa dialo v úvodných dvoch zápasoch vo Winnipegu. St. Louis udrelo ako prvé, keď sa v čase 19:12 David Perron presadil v presilovej hre. Brankár Jordan Binnington opäť pôsobil absolútne suverénne.
"Prvá tretina bola z našej strany dobrá, odohrali sme ju presne tak, ako sme si povedali. Bohužiaľ sa nám na ňu potom nepodarilo nadviazať," povedal domáci obranca Alex Pietrangelo.
Druhé dejstvo totiž jednoznačne patrilo hosťom. Tí potrebovali len štyri minúty a jednu sekundu na to, aby výboj duelu úplne otočili. Najprv vyrovnal Kevin Hayes a po ňom trafili aj Patrik Laine a v početnej výhode Connor. Binningtonovo čaro zrazu zmizlo.
"Snažili sme sa hrať jednoducho, tlačiť sa do bránky a veľa strieľať," upozornil Laine, ktorý sa zatiaľ strelecky presadil vo všetkých dueloch série. "Skvelo sme sa pohybovali a súperovi to robilo problémy."
Z tohto direktu sa domáci nedokázali spamätať. V úvode tretej časti síce Vladimir Tarasenko znížil v presilovke, ale Winnipeg kontroloval zásahmi obrancov Brandona Taneva a Dustina Byfugliena. Konečnú podobu výsledku potom určili Alexander Steen a Connor, ktorý pridal druhý zárez.
"Bohužiaľ sme súpera nechali, aby strávil veľa času v našom obrannom pásme. To, čo sa nám darilo v prvých dvoch dueloch série, teraz nefungovalo," uznal Pietrangelo.
[Kompletné pokrytie série St. Louis s Winnipegom]
Jets tak v tejto sezóne vyhrali aj tretí zápas v aréne St. Louis, celkovo v týchto stretnutiach dosiahli výrazne pozitívne skóre 19:8.
Ďalší zápas: Utorok 16. apríla (streda 17. apríla 3:30 SELČ) v Enterprise Center v St. Louis.