jets 119

Hlavnou hviezdou hracieho dňa sa stal americký forvard Blake Wheeler, ktorý bol pri všetkých góloch Winnipegu pri víťazstve nad Coloradom 5:2. Zaznamenal gól a štyri asistencie a prekonal tak hranicu 400 prihrávok v NHL. Slovenský útočník Marko Daňo sa prvýkrát po výmene dresu postavil proti svojmu bývalému tímu, proti niekdajším spoluhráčom z Jets však nebodoval.

Wheelerov večer
Wheeler zažil svoj bodovo najúspešnejší večer v kariére v NHL a predĺžil sériu príspevkov svojmu tímu na deväť duelov, počas ktorých nazbieral 17 bodov za dva góly a 15 prihrávok. Polepšil si aj v štatistikách - s 18 asistenciami je druhý a s 21 bodmi piaty. Na celkových 401 prihrávok sa dostal v 793. dueli v NHL.
Wheeler si najskôr pripísal asistencie pri góloch Kylea Connora, Marka Scheifeleho, Nikolaja Ehlersa a Patrika Laineho a v 59. minúte pri hre Colorada bez gólmana potom spečatil výsledok do prázdnej bránky.
"Máme silné zbrane. Ja prihrávam a chlapci, ktorí radi strieľajú (Mark Scheifele a Patrik Laine), sú výnimoční. Keď sa stretnú v presilovej hre, je ťažké ich ubrániť," vyhlásil Wheeler.
Colorado si pripísalo piatu prehru za sebou. V jeho drese nastúpil aj Daňo, pre ktorého bol zápas výnimočný. Jets ho totiž v polovici októbra umiestnili na zoznam nechránených hráčov, z ktorého si ho stiahli práve Avalanche. Proti svojmu bývalému tímu nebodoval, za viac ako 6 minút na ľade stihol jeden hit. Na svoj prvý bod v sezóne zatiaľ čaká.

Laine zvýšil náskok v presilovej hre

Ďalší debakel Devils
Toronto si pripísalo tretiu výhru za sebou, keď jednoznačne porazilo New Jersey 6:1. Morgan Rielly a Nazem Kadri sa na tom podieľali gólom a asistenciou. Patrik Marleau si v drese víťazov pripísal jubilejnú 600. asistenciu v NHL.
Devils v utorok podľahli v Ottawe 4:7 a po úvodnej sérii štyroch víťazstiev na začiatku sezóny teraz z posledných desiatich duelov vyhrali len dvakrát a bodovali iba trikrát.
"Je to ťažké. 1:6 je 1:6, je to veľké sklamanie a musíme sa čo najskôr dostať späť do formy. Máme partiu, ktorá drží pri sebe a má charakter. V tom nie je problém. Musíme tomu veriť," povedal útočník New Jersey Brian Boyle.

Marleau dosiahol 600. asistenciu v NHL

Detroit potvrdil formu
Detroit sa radoval z piatej výhry z posledných šiestich duelov, keď po obrate zdolal New York Rangers 3:2 po predĺžení. Red Wings dotiahli stratu 0:2 a Andreas Athanasiou 122 sekúnd pred koncom tretej tretiny vynútil nadstavenie. V čase 64:54 rozhodol Dylan Larkin.
"V tretej tretine jme hrali naozaj dobrý hokej. Stále sme bojovali, kým sme nedali kľúčové góly," pochvaľoval si Larkin, ktorý prvýkrát v kariére trafil v predĺžení.
Detroit tak ukončil štyri zápasy trvajúcu víťaznú sériu Rangers. "Stratili sme vedenie 2:0 a vidíte ten výsledok. Myslel som si, že sme sa už poučili z minulých lekcií, ale asi to tak nie je. V tejto lige nesmiete prestať hrať," vyhlásil kouč Rangers David Quinn.

Athanasiou vyrovnal proti Rangers

Duclair rozhodol v presilovke
Columbus vybojoval výhru na ľade obhajcu Stanley Cupu Washingtonu 2:1 a Anthony Duclair o tom rozhodol v čase 45:09 v početnej výhode. Blue Jackets už v dueli aj vďaka 33 úspešným zákrokom Sergeia Bobrovskyho druhýkrát nepustili náskok. Predtým na gól Olivera Bjorkstranda rovnako z presilovej hry z konca úvodného dejstva pred polovicou zápasu odpovedal Matt Niskanen.
"Bol to dobrý zápas. Chlapci predo mnou hrali veľmi dobre a atmosféra bola výborná. Súper má naozaj šikovných hráčov. Je zábava tu hrať a človek si to po zisku dvoch bodov ešte viac užije," vyhlásil Bobrovsky.

Duclair sa presadil v početnej výhode

Johnson vychytal San Jose
St. Louis vyhralo nad San Jose 4:0 a radovalo sa zo štvrtého víťazstva z uplynulých piatich duelov. Jaden Schwartz a Alexander Steen si obaja pripísali gól a asistenciu, gólman Chad Johnson vďaka 33 zákrokov vychytal ôsmykrát v kariére v NHL čisté konto.
Johnson dostal vo svojich posledných dvoch štartoch jediný gól zo 72 striel a už pochytal 58 pokusov súperov v rade. "Chad bol výborný. Ťažko odohráte zápas, v ktorom by ste súpera nepustili do šancí. Predovšetkým proti takémuto tímu," pochvaľoval si kouč Mike Yeo úspech proti Sharks, v ktorých drese opäť chýbal zranený útočník Tomáš Hertl.

Dellov fantastický zákrok proti Thomasovi

Wild vo forme
Minnesota vyhrala v Anaheime 5:1 a pridala už deviaty triumf z posledných 11 zápasov. Útočník Mikael Granlund sa v Honda Center predviedol dvoma gólmi a jednou asistenciou. Jason Zucker mal rovnako tri body, skóroval a pridal aj dve asistencie.
Hostia sa ujali vedenia už po 108 sekundách hry vďaka gólu Jordana Greenwaya, medzi 24. a 28. minútou Zucker s Granlundom zvýšili na 3:0. V 37. minúte Pontus Aberg ako jediný prekonal Alexa Stalocka a záverečné dejstvo opäť patrilo hosťom. Trafili Jonas Brodin a znovu Granlund.