Súhrn: Chárov Boston podľahol Capitals, Chicago bez Pánika vyhralo

Štvrtkové zápasy: Bruins jedenásty raz po sebe nestačili na Capitals, Chicago znovu bez Pánika v zostave vysoko zdolalo Winnipeg

Autor NHL.com/sk

NHL vo štvrtok pokračovala dvanástimi duelmi. Jediným Slovákom v hre bol obranca Zdeno Chára, ktorého Boston Bruins na vlastnom ľade podľahli Washington Capitals 3:5. Na výhre hostí sa gólom podieľal český útočník Jakub Vrána. Richard Pánik bol znova náhradníkom Chicago Blackhawks, ktorí jasne zdolali Winnipeg Jets 5:1. Jaroslav Halák nechytal v zápase New York Islanders proti Columbus Blue Jackets, jeho tím prehral 4:6.

Boston Bruins - Washington Capitals 3:5

Washington to na Boston dlhodobo vie. A potvrdilo sa to aj teraz. Capitals vyhrali na ľade soka 5:3 a pridali už jedenásty triumf za sebou vo vzájomných zápasoch.

Na úspechu tímu z hlavného mesta Spojených štátov sa jedným gólom podieľal aj český útočník Jakub Vrána. Mladý strelec potvrdil dobrú formu, trafil druhýkrát v rade.

"Snažil som sa nabrať rýchlosť a dostať sa za obrancov," opisoval svoj gól Vrána. "Nakoniec sa mi to podarilo, mám z toho veľkú radosť."

Útočník Alex Chiasson zažiaril v drese Capitals dvoma gólmi, raz trafil aj Alex Ovechkin. Na druhej strane sa strelecky presadil David Krejčí, jeho mladší hviezdny krajan David Pastrňák zaznamenal jednu prihrávku.

Zdeno Chára strávil na ľade 22 minút a 17 sekúnd, čo bolo opäť najviac zo všetkých hráčov Bruins. Zblokoval tri strely, raz vystrelil na bránku a predviedol tri hity.

Montreal Canadiens - New Jersey Devils 2:1 po predl.

Hrdinom duelu medzi Montrealom a New Jersey sa stal útočník Tomáš Plekanec, ktorý v druhej minúte predĺženia rozhodol o výhre domácich 2:1.

Skúsený center strelil svoj prvý gól za posledných 18 zápasov potom, ako mu Charles Hudon pripravil cestu presnou prihrávkou.

"Mal som trochu obavy, aby mi skákajúci puk nepreskočil čepeľ hokejky, ale nakoniec to dopadlo dobre," usmial sa dobre naladený Plekanec.

Český útočník prekonal svojím gólom hneď niekoľko míľnikov. Plekanec sa posunul na métu 595 bodov, čím v historickom poradí klubu poskočil na 13. priečku pred Dickieho Moorea. Zároveň svojím 36. víťazným gólom preskočil Sakua Koiva na čele rebríčku európskych hráčov.

Plekanec navyše oslávil svoj prvý gól v predĺžení za posledných sedem rokov, naposledy trafil v nadstavbe 10. februára 2010 proti Washingtonu.

Winnipeg Jets - Chicago Blackhawks 1:5

Duel medzi Winnipegom a Chicagom mal nečakane jednoznačný priebeh. Blackhawks presvedčivo vyhrali na ľade súpera 5:1 a pripísali si už  štvrtý úspech v rade.

Chicago vykročilo za ziskom všetkým bodov už v prvej tretine, ktorú suverénne ovládlo 3:0. V ďalšom priebehu zápasu svoj náskok ešte zvýšilo.

Richard Pánik bol druhýkrát po sebe medzi náhradníkmi Blackhawks. Na tribúne bol už počas utorkového duelu proti Florida Panthers. Tréner ho vyradil zo zostavy potom, ako nebodoval v siedmich dueloch po sebe a neskóroval už 21 zápasov.

Pridal sa tak k Markovi Daňovi z tímu Jets, ktorý naposledy zasiahol do zápasu 27. októbra a odvtedy je medzi zdravými náhradníkmi.

Calgary Flames - San Jose Sharks 2:3

Hráči San Jose potvrdili dobrú formu, keď vyhrali na ľade Calgary 3:2 a pripísali si tretí úspech z posledných štyroch duelov.

Flames sa museli znovu zaobísť bez zraneného útočníka Jaromíra Jágra, ktorého stále nepúšťajú do hry problémy v dolnej časti tela.

Michael Frolík svojím šiestym zásahom v ročníku otvoril skóre, ani tento gól kanadskému tímu na bodový zisk nestačil.

Sharks sa totiž dokázali vrátiť do zápasu, útočník Joonas Donskoi doručil rozhodujúci úder necelé tri minúty pred koncom riadneho hracieho času.

Arizona Coyotes - Tampa Bay Lightning 1:4

Tampa Bay potvrdila pozíciu aktuálne najlepšieho tímu ligy, keď vyhrala na ľade Arizony 4:1. Na čele tabuľky Východnej konferencie má aktuálne náskok už sedem bodov na Columbus Blue Jackets.

Lightning sa mohli spoľahnúť na príspevok svojich tradičných opôr. Brayden Point a Tyler Johnson si pripísali dva góly za gól a asistenciu, útočník Ondřej Palát si pripísal jednu prihrávku.

Jediný úspech domácich, ktorí ostávajú na dne celej súťaže, zaistil Clayton Keller.

V bránke Tampy opäť zažiaril Andrei Vasilevskiy, ktorý predviedol 32 zákrokov a s 23 víťazstvami v sezóne vedie tabuľku gólmanov. Svoju tímovú dvojku Petra Budaja nepustil do bránky od 7. decembra od zápasu proti Colorado Avalanche.

Vegas Golden Knights - Pittsburgh Penguins 2:1

Duel medzi Columbusom a New York Islanders sa zmenil na poriadnu prestrelku. Spolu padlo desať gólov a z výhry sa nakoniec radovali domáci. Josh Bailey zažiaril v drese Islanders hetrikom, kapitán John Tavares si pripísal tri asistencie. Namiesto Jaroslava Haláka chytal Thomas Greiss, ktorý kryl 29 striel z 34 pokusov.

Jakub Voráček prispel prihrávkou na víťazný gól k výhre Flyers nad Sabres. Produktívny krídelník pripravil v čase 37:27 rozhodujúci gól pre Valtteriho Filppulu.

Gólman Minnesoty Alex Stalock sa blysol skvelým výkonom v zápase proti Torontu. Tridsaťročný Američan pochytal všetkých 28 striel súpera a priviedol Wild k výhre 2:0.

Nashville demonštroval vynikajúcu aktuálnu formu, keď zmietol Edmonton na jeho ľade 4:0 a poskočil na čelo tabuľky Západnej konferencie. Brankár Juuse Saros pochytal 46 striel súpera.

Gólman Marc-Andre Fleury v bránke Vegas prvýkrát čelil svojmu bývalému tímu a 24 zákrokmi vychytal Golden Knights výhru nad Penguins 2:1