niskaov_edited-1

Washington sa pri svojom víťaznom ťažení vyšplhal na čelo NHL. Capitals doma vo Verizon Center porazili Philadelphiu 5:0 a po deviatej výhre za sebou sa posunuli na prvom mieste ligy o bod pred Columbus Blue Jackets. V priamej bitke o vedenie v Západnej konferencii vyhrala Minnesota v Chicagu 3:2. V nedeľnom programe celkovo štyroch zápasov žiadny slovenský hokejista nebodoval.

Washington Capitals - Philadelphia Flyers 5:0
Jazdu Capitals si odniesla Philadelphia, ktorá prehrala deväť z posledných 11 duelov. Washington má pri svojej úspešnej sérii skóre 40:11 a už šesť zápasov v rade nedostal gól pri plnom počte hráčov na ľade. Svoje druhé čisté konto v kariére v NHL udržal gólman Philipp Grubauer, ktorý si pripísal 24 úspešných zákrokov.
Skóre otvoril v polovici zápasu v presilovej hre Andre Burakovsky a Capitals potom súperovi na začiatku tretej tretiny nastrieľali štyri góly v priebehu piatich minút. Zhodne dvakrát trafili Justin Williams a Matt Niskanen. Všetkých päť gólov inkasoval z celkovo 17 striel Steve Mason a potom ho nahradil Michal Neuvirth. Český gólman z piatich pokusov Capitals, ktorí ho v roku 2006 draftovali a v ktorých drese vstúpil do NHL, gól nedostal.
"Myslím, že sa o to nestaráme. Naším cieľom je dostať sa do play off a snažiť sa vyhrať každý zápas. Teraz hráme dobre a dúfajme, že to tak bude pokračovať," povedal o víťaznej sérii útočník Capitals Nicklas Backstrom.
"Prvé dve tretiny sme hrali výborný vonkajší zápas. Veľa sme im toho nedovolili a mali sme trošku viac šancí. Ale rozhodlo päť minút na začiatku tretej tretiny. Urobili sme jednu alebo dve chyby a oni to využili," ľutoval kouč Flyers Dave Hakstol.

Chicago Blackhawks - Minnesota Wild 2:3
Blackhawks viedli v 25. minúte po dvoch góloch Patricka Kanea 2:0, ale napriek tomu nedokázali ukončiť čiernu sériu vo vzájomných zápasoch a v základnej časti NHL prehrali s Wild ôsmykrát za sebou. Minnesota sa vďaka tomu dostala s 61 bodmi práve pred Chicago na čelo Západnej konferencie a má dvojbodový náskok.
V druhej tretine vymazali stratu Nino Niederreiter, ktorý sa presadil v presilovej hre, a Chris Stewart. V čase 45:08 rozhodol o štvrtom víťazstve Minnesoty v rade Jason Pominville.
"Poraziť tento tím osemkrát za sebou, to už je skutočne niečo. Nerozumiem, ako je to vôbec možné. Želal by som si, aby som to vedel pred dvoma rokmi. Ale je nová sezóna a v nej je to len jedna výhra," vyhlásil tréner Wild Bruce Boudreau, ktorý prehral pri pôsobení na lavičke Anaheimu s Blackhawks vo finále Západnej konferencie.

Vancouver Canucks - New Jersey Devils 1:2 po predl.
V čase 61:28 rozhodol v prečíslení dvoch na jedného Taylor Hall. Travis Zajac najskôr obral o puk v šanci Svena Baertschiho, Hall z vlastného pásma vyrazil do brejku s Damonom Seversonom a vyriešil ho individuálne presnou strelou z pravého kruhu.
Devils prehrávali od 27. minúty, kedy otvoril skóre Loui Eriksson. Využil prihrávku spoza bránky od Henrika Sedina, ktorý sa na dva body priblížil k magickej hranici 1000 bodov. Tú môže prekonať ako prvý hráč v drese Canucks v histórii. Teraz má z 1211 zápasov na konte 231 gólov a 767 asistencií.
V druhej tretine síce vyrovnal Kyle Quincey, ale Vancouver si nakoniec pripísal po predchádzajúcej šesťzápasovej víťaznej sérii už štvrtú prehru v rade. Tretíkrát za sebou ale bral v zápase bod.
Anaheim Ducks - St. Louis Blues 1:2 po predl.
Po 51 sekundách nadstavenia rozhodol svojím druhým gólom v stretnutí Patrik Berlund, ktorý usmernil za chrbát Johna Gibsona prihrávku Jadena Schwartza a trafil desiatykrát v sezóne. Blues sa dočkali v Anaheime víťazstva po desiatich porážkach za sebou a predtým naposledy uspeli v Honda Center 17. októbra 2009.
Berglund v 32. minúte otvoril skóre, keď sa presadil bekhendovým zakončením z dorážky. V tretej tretine vyrovnal Rickard Rakell. Brankárska dvojka St. Louis Carter Hutton, ktorý v sobotu na ľade San Jose Sharks vychytal nulu (4:0), si pripísal 22 úspešných zákrokov.

Momenty večera:
1. Capitals lídrom NHL
Washington doma rozdrvil Philadelphiu 5:0 a po deviatej výhre za sebou novo vládne NHL. Na konte má zo 43 zápasov 63 bodov a druhí Columbus Blue Jackets majú na konte zo 42 duelov o bod menej.
2. Blues dobyli Anaheim
Sedem rokov a tri mesiace čakalo St. Louis na úspech na ľade Anaheimu. Vďaka nedeľnej výhre 2:1 po predĺžení dokázali Blues ukončiť v Honda Center sériu desiatich porážok v rade.
3. Wild opäť pokorili Chicago
Minnesota dokázala poraziť Blackhawks v základnej časti už ôsmykrát za sebou a načala túto sériu už v sezóne 2014-15. Chicagu nebolo nič platné ani vedenie 2:0 a prehralo 2:3. Wild ale s Blackhawks v roku 2015 vypadli v semifinále Západnej konferencie.
Hviezdy večera:
1. Patrik Berglund (STL): 2 góly, 2 plusové body, 3 strely
2. Patrick Kane (CHI): 2 body, 1 plusový bod, 12 striel
3. Philipp Grubauer (WSH): 24 úspešných zákrokov, 2. nula v sezóne
Na čo sa tešiť:
Hrá sa sedem zápasov. Washington Capitals sa pokúsia zaokrúhliť víťaznú sériu na desať zápasov na ľade Pittsburgh Penguins, čo okorení ďalší súboj hviezd Alexa Ovechkina s domácim kapitánom Sidneym Crosbym.