Hráči tímu Washington Capitals sa otriasli z porážky v úvodnom dueli série 2. kola play off, na svojom ľade zdolali tím Pittsburgh Penguins 4:1 a vyrovnali stav série na 1:1 na zápasy.

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 4:1 (stav série 1:1)
Výrazné zlepšenie hry v poli so sebou prinieslo aj lepší výsledok. Washington oproti úvodu série proti Pittsburghu pritlačil, pred svojimi fanúšikmi dokráčal k zaslúženému triumfu 4:1 a dočasnému vyrovnaniu účtov so súperom.
Capitals vykročili za triumfom už v prvej tretine, v ktorej svojho soka jednoznačne prekonali. Už po 96 sekundách hry udrel kapitán Washingtonu Alex Ovechkin a poslal svoje mužstvo do náskoku.
Ten zdvojnásobil útočník Jakub Vrána, ktorý v čase 14:54 zužitkoval prihrávku Larsa Ellera a v presilovej hre prekonal brankára Matta Murrayho. Český útočník si pripísal prvý zárez v tohtoročných bojoch o Stanley Cup.
Penguins prvé dejstvo prespali, ale v tom druhom dokázali zdvihnúť hlavy. Napriek tomu znovu inkasovali, keď sa presadil Brett Connolly a zaistil Capitals komfortný náskok.
Ten síce znížil Kris Letang, ktorý zaskočil Bradena Holtbyho strelou od modrej čiary, ale to bolo zo strany hostí všetko. Pittsburghu, ktorý sa opäť musel zaobísť bez zranených útočníkov Evgeniho Malkina a Carla Hagelina, nepomohla ani výrazná strelecká prevaha.
Penguins v druhej tretine vyslali na domácu bránku 16 striel, ale ujala sa len jedna. To nakoniec platilo aj o celom dueli. Domáci ťahúň Nicklas Backstrom potom v závere určil definitívnu podobu výsledku strelou do prázdnej bránky. Švédsky center sa v tohtoročnom play off presadil už tretíkrát.
"Je jasné, že v nasledujúcom zápase musíme mať oveľa lepší začiatok," vyhlásil tréner Pittsburghu Mike Sullivan. "Na druhej strane sa mi páčilo, ako sme zareagovali na nepriaznivý stav. Druhá a tretia časť boli z našej strany solídne."
Na výhre Washingtonu mal obrovskú zásluhu brankár Braden Holtby, ktorý si spolu pripísal 32 úspešných zákrokov.
Penguins zároveň prišli o dôležitého obrancu Briana Dumoulina, ktorý odohral len deväť minút a po tvrdom hite od Toma Wilsona musel z duelu predčasne odstúpiť.
"Uvidíme, ako sa k tomu postaví vedenie ligy. Určite sa tým bude zaoberať," povedal domáci kouč Barry Trotz. "Z môjho pohľadu to bol moment, ktorý sa v takýchto vypätých dueloch skrátka stáva."
Ďalší zápas: Utorok 1. mája (Streda 2. mája o 1:30 SELČ) v PPG Paints Arene v Pittsburghu.