Výhry berú Tampa, Florida, Chicago a Nashville

Pozrite sa na súhrn piatkových zápasov play off NHL.

Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings 5:2 (Stav série: 2:0)

Hráči Tampa Bay Lightning sa znovu priblížili k postupu do druhého kola play off, keď na svojom ľade porazili Detroit Red Wings 5:2 a v sérii sa ujali vedenia 2:0 na zápasy.

Hlavnou hviezdou večera bol domáci útočník Tyler Johnson, ktorý si pripísal dohromady štyri body za dva góly a rovnaký počet asistencií.

"Tento chlapec má obrovské srdce. Je dôležitou súčasťou nášho tímu," uviedol útočník Brian Boyle. "V tejto chvíli je naším lídrom. Niekoho takého potrebujeme."

Rozuzlenie duelu nastalo v tretej časti. Tú Tampa Bay ovládla 3:1, keď dvakrát trafil Johnson, poisťujúci gól potom doručil Alex Killorn.

V drese Red Wings zaznamenal jednu asistenciu slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý dokopy strávil na ľade takmer 16 minút.

Florida Panthers - New York Islanders 3:1 (Stav série 1:1)

Hráči Florida Panthers vďaka výrazne zlepšenému výkonu prekonali na svojom ľade New York Islanders 3:1 a v sérii vyrovnali na 1:1 na zápasy.

Dôležitou postavou domácich bol gólman Roberto Luongo. Pokým v prvom zápase série inkasoval päť gólov, tentokrát za svoj chrbát pustil jediný puk a dohromady si pripísal 41 úspešných zákrokov.

"Je dôležité, aby každý z nás hral najlepšie, ako je to ide," povedal Roberto Luongo. "Toto je play off. Teraz si užívame výhru, zajtra sa ale musíme vrátiť do tvrdej práce. Bude to ešte dlhá séria."

Panthers mohli ťažiť z vydareného začiatku, svojho súpera od úvodného vhadzovania pritlačili a v piatej minúte sa mohli radovať z gólu, keď odrazený puk dostal do bránky hostí útočník Reilly Smith.

Ten istý hráč v 27. minúte pripravil streleckú pozíciu pre Nicka Bjugstada, ktorý zdvojnásobil vedenie Panthers a zaistil im rozhodujúci náskok.

Islanders totiž v treťom dejstve zásluhou Johna Tavaresa znížili, to ale bolo z ich strany na celý duel všetko. Konečnú podobu výsledku dal na druhej strane obranca Dmitry Kulikov.

St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 2:3 (Stav série: 1:1)

Z porážky v úvodnom dueli sa dokázali otriasť hráči Chicago Blackhawks, ktorí zvíťazili na ľade St. Louis Blues 3:2 a v sérii vyrovnali na 1:1.

Hostia si vypracovali rozhodujúci náskok v rozmedzí troch minút záverečnej časti, kedy sa presadili Andre Shaw a Artemi Panarin.

Dôležitou postavou stretnutia bol obranca Chicaga Duncan Keith, ktorý naskočil do prvého duelu po suspendácii a hneď sa na výhre podieľal gólom a asistenciou.

"Zo začiatku to nebolo jednoduché, ale postupne som sa do toho dostal," rozprával po zápase Duncan Keith, ktorý strávil na ľade takmer 31 minút. "Je rozdiel medzi tréningom a zápasom. Ale môžem byť spokojný."

Kľúčovým faktorom zápasu boli rozhodnutia rozhodcov pri videu. Po preskúmaní neuznali gól Joriho Lehteru, zásah Andrewa Shawa z tretieho dejstva naopak uznali. A Chicago sa vďaka tomu dostalo do rozhodujúceho trháku.

Anaheim Ducks - Nashville Predators 2:3 (Stav série: 0:1)

Hráči Nashville Predators zaskočili hneď v úvode série prvého kola play off favorizovaných Anaheim Ducks, keď na ich ľade zvíťazili 3:2.

Rozhodujúci gól strelil v 51. minúte útočník Filip Forsberg, ktorý tak podčiarkol svoj veľmi dobrý výkon v celom zápase.

Kalifornský tím zaznamenal len druhú prehru v úvodnom dueli naprieč siedmimi sériami play off, ktoré odohral pod vedením trénera Brucea Boudreaua.

Vstup do duelu vyšiel hosťom náramne, už po 35 sekundách hry našiel Ryan Johansen kolegu Jamese Neala, ktorý pohotovo otvoril skóre.

Domáci síce zásluhou gólov Ryana Getzlafa a Ryana Keslera skóre otočili, ešte do druhej sirény však vyrovnal Colin Wilson, aby v tretej časti rozhodol Forsberg.

Druhý zápas série je na programe v nedeľu znovu na ľade Ducks.