Voráček rozhodol o výhre Philadelphie

Jakub Voráček zariadil asistenciou a víťazným nájazdom výhru Philadelphie proti Floride. Víťazný gól Washingtonu dal Jakub Vrána

Slovenskí hokejisti vyšli vo štvrtkovom programe NHL naprázdno, žiarili ale Česi. Jakub Voráček sa stal prvou hviezdou súboja Philadelphie s Floridou. Víťazstvo Flyers 2:1 po samostatných nájazdoch zariadil jednou asistenciou a víťazným gólom v rozstrele. Nováčik Jakub Vrána strelil jediný gól pri výhre Washingtonu nad New Jersey 1:0 a bol vymenovaný za druhého najlepšieho hráča duelu.

Radek Faksa nezabránil gólom porážke Dallasu s New York Islanders 4:5. Pri jedinom góle Bostonu pri prehre s New York Rangers 1:2 asistoval najproduktívnejší český hráč tejto sezóny David Pastrňák. Tomáš Hertl prispel prihrávkou k víťazstvu San Jose nad Vancouverom 3:1.

Philadelphia Flyers - Florida Panthers 2:1 po nájazdoch

Jakub Voráček najskôr v polovici tretej tretiny asistoval pri góle Valtteriho Filppulu, ktorým pri svojom debute po stredajšom príchode z celku Tampa Bay Lightning vyrovnal na 1:1. Fínsky útočník po kombinácii Voráčka a Braydena Schenna zblízka usmernil puk za Jamesa Reimera. V tretej sérii nájazdov Voráček rozhodol strelou medzi Reimerove betóny.

Voráček hral v útoku práve so Schennom a s novou posilou Filppulom. "Nie je ľahké naskočiť do nového mužstva. V prvej polovici nemal toľko času na ľade, ale potom hral viac. V posledných desiatich minútach sme pri každom pobyte na ľade niečo vytvorili. Musíme na tom ešte veľa pracovať, ale mám z toho dobrý pocit," komentoval Voráček spoluprácu s Filppulom.

Florida viedla od 32. minúty, keď trafil vo vlastnom oslabení Aaron Ekblad. Panthers stratili zápas aj brankára Roberta Luonga, ktorý už po bezgólovej prvej tretine odstúpil z hry kvôli zraneniu v dolnej časti tela a týždeň bude mimo hry.

Štyridsaťpäťročný Jaromír Jágr v drese Floridy nebodoval a dostal sa v poslednej minúte druhej tretiny do potýčky s Michaelom Del Zottom. Rozruch vyvolala Jágrova snaha dorážať puk v čase, keď ho gólman Steve Mason prikryl lapačkou. Pykať išiel za bitku s Alexom Petrovicom aj obranca Flyers Radko Gudas.

Washington Capitals - New Jersey Devils 1:0

Vrána rozuzlil zápas v čase 47:21 v presilovej hre, keď sa dostal sám pred Coryho Schneidera a strelou na vyrážačku sa postaral o 14. domácu výhru Capitals za sebou, čo je nový klubový rekord. Dvadsaťjedenročný český talent dal aj svoj druhý gól v NHL v kariére v početnej výhode a vylepšil svoju bilanciu v 14. dueli na štyri body.

"Dať takýto gól pred domácim publikom je neuveriteľný pocit. Washington je teraz najlepší tím v lige a ja si vážim každý okamih na ľade," povedal Vrána, ktorý po utorkovom príchode z farmy v Hershey z American Hockey League nastúpil druhýkrát za sebou. Predtým čakal na šancu od 27. decembra.

Brankárovi Bradenovi Holtbymu stačilo na čisté konto 15 úspešných zákrokov a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. S ôsmimi nulami vládne štatistikám tejto sezóny a celkovo si pripísal 31. čisté konto v 292 dueloch v NHL.

Dallas Stars - New York Islanders 4:5

Faksa sa v 28. minúte presadil po kombinácii s Patrickom Sharpom a získal Stars vedenie 2:1. Český forvard rozbehol akciu prienikom po ľavej strane, Sharp mu potom z pravého rohu vrátil puk krížne na kruh a Faksa prestrelil Thomasa Greissa. Jeho deviaty gól v sezóne ale k úspechu neviedol.

Dallas síce vďaka Jasonovi Spezzovi získal vedenie 3:1, ale Andrew Ladd, Nick Leddy, Dennis Seidenberg a Nikolay Kulemin otočili stav na 5:3 pre Islanders. V 58. minúte vo vlastnom oslabení už len skorigoval výsledok svojím druhým gólom v zápase Jamie Benn.

Boston Bruins - New York Rangers 1:2

Pastrňák ukázal svoju formu v 53. minúte, keď krásne oklamal obrancu Nicka Holdena, a napriek tomu že bol faulovaný, tak v páde zakončil a Brad Marchand pri ľavej tyčke doklepol puk za chrbát Henrika Lundqvista. Bol to ale jediný gól, ktorý švédsky gólman v deň svojich 35. narodenín inkasoval a so 403 víťaznými zápasmi sa na 10. mieste historického poradia vyrovnal Grantovi Fuhrovi.

Rangers dostali v tretej tretine do vedení 2:0 Pavel Buchnevich a Oscar Lindberg. Kouč Bruce Cassidy si vo svojom deviatom zápase v pozícii hlavného kouča Bostonu pripísal ešte len druhú porážku. Zdeno Chára ani Peter Cehlárik nebodovali, dvadsaťjedenročný talent má zatiaľ v NHL na konte dve asistencie.

San Jose Sharks - Vancouver Canucks 3:1

Hertl sa v polovici druhej tretiny podieľal na víťaznom góle Marcusa Sorensena. Nakorčuľoval si od ľavého mantinelu medzi kruhy, kde sa mu po kľučke nepodarilo vystreliť, ale puk si spracoval nohou švédsky forvard a pohotovým zakončením si vo svojom štvrtom zápase v NHL pripísal premiérový gól.

Sharks v zápase prehrávali od ôsmej minúty, keď sa v presilovej hre presadil Bo Horvat. Obrat v zápase načal v 16. minúte Mikkel Boedker a po Sorensenovom góle ešte v druhej tretine poistil výhru Logan Couture. San Jose vyhralo tretíkrát za sebou a ukončilo šesťzápasovú víťaznú sériu Canucks na ich ľade.

Columbus Blue Jackets - Minnesota Wild 1:0

Pod víťazstvo Blue Jackets sa 38 úspešnými zákrokmi podpísal Sergei Bobrovsky, ktorý si zaznamenal štvrté čisté konto v sezóne a celkovo šestnáste v 317 zápasoch v NHL. Rozhodol v 45. minúte Brandon Saad.

Veľkú šancu prekonať Bobrovskyho mal na konci prvej tretiny v presilovej hre Martin Hanzal, ale ruský gólman jeho šancu zmaril zákrokom betónom. Minnesota nastúpila tretíkrát za sebou bez útočníkov Zacha Pariseho a Jasona Pominvillea, ktorí majú mumps.

Buffalo Sabres - Arizona Coyotes 6:3

Zhodne troma bodmi za gól a dve asistencie prispeli k výhre Sabres Jack Eichel a Ryan O'Reilly. Buffalo oslavovalo prvýkrát po štyroch porážkach za sebou. V druhej tretine ale prišlo o útočníka Kylea Okposa, ktorý si poranil rebrá.

Coyotes prehrali druhýkrát za sebou a štvrtýkrát z posledných piatich duelov. Naprázdno vyšiel v ich drese útočník Radim Vrbata, ktorý predtým držal desaťzápasovú bodovú sériu, svoju najdlhšiu v kariére.

Montreal Canadiens - Nashville Predators 2:1

Trpkú porážku musel prehryznúť obranca P.K. Subban musel prehryznúť pri svojom prvom vystúpení proti Canadiens, ktorí ho 29. júna minulého roka vymenili za beka Shea Webera. Predators totiž stratili zápas 8,3 sekundy pred koncom po góle Paula Byrona.

Subban sa v 19. minúte v presilovej hre podieľal na úvodnom góle zápasu, keď asistoval Ryanovi Ellisovi. Obrat Montrealu zahájil v polovici tretej tretiny Brendan Gallagher. Canadiens sa radovali zo štvrtej výhry v rade.

Ottawa Senators - Colorado Avalanche 2:1

Dvoma gólmi oslávil svoju premiéru v drese Senators útočník Alexandre Burrows, ktorého Ottawa v pondelok získala z Vancouveru. Gólmi v 9. a 36. minúte zariadil vedenie 2:0 a za Avalanche v tretej tretine už len skorigoval výsledok Rene Bourque. Pre najhorší tím sezóny to bola 13. porážka z posledných 14 zápasov vonku.

"Prvý gól bol dosť šťastný a myslím, že pri druhom som to prestrelil obrancovi medzi nohami. Najdôležitejšie je, že sme našli cestu k víťazstvu. Kvôli tomu som tu," povedal Burrows.

Los Angeles Kings - Toronto Maple Leafs 3:2 po nájazdoch

Toronto viedlo vďaka zásahom Tylera Bozaka a Nikitu Zaitseva po dvoch tretinách 2:0, ale obrat riadil kapitán Kings Anze Kopitar. Najskôr po 27 sekundách tretej tretiny v presilovej hre znížil a po vyrovnaní Tannera Pearsona v tretej sérii rozstrelu rozhodol.

Momenty večera:

1. Domáca séria Capitals
Washington zdolal New Jersey 1:0 vďaka gólu nováčika Jakuba Vránu a stanovil nový klubový rekord na 14 výhier na vlastnom ľade za sebou. Naprázdno doma Capitals nevyšli dokonca šestnásťkrát v rade od 17. decembra.

2. Burrowsova premiéra
Útočník Alexandre Burrows ozdobil svoju premiéru v drese Ottawy dvoma gólmi. Zariadil víťazstvo Senators nad Coloradom 2:1.

3. Lundqvist vyrovnal Fuhra
Brankár Henrik Lundqvist vychytal už 403. víťazstvo v NHL a na 10. mieste historickej tabuľky vyrovnal sa Grantovi Fuhrovi. K výhre Rangers v Bostone 2:1 pomohol 32 úspešnými zákrokmi.

Hviezdy večera:

1. Jakub Voráček (PHI): víťazný nájazd, 1 asistencia, 5 striel
2. Ryan Strome (NYI): 1 gól, 2 asistencie, 2 strely
3. Ryan O'Reilly (BUF): 1 gól, 2 asistencie, 1 strela
Na čo sa tešiť:

Na programe je šesť zápasov. Na svoje šieste výhry v rade budú útočiť Chicago Blackhwaks proti New York Islanders a Calgary Flames proti Detroit Red Wings.